Презентація до теми рококо

Про матеріал
Цей мультимедійний засіб доцільно використовувати на уроках згідно з чинною навчальною програмою, затвердженою МОН України від 06.06.2012р.№664 (з урахуванням змін, затверджених наказом МОН України від 07.06.2017 № 804). Він стане цінним допоміжним джерелом для забезпечення урізноманітнення уроків мистецтва у 8 класі, сприятиме розвитку пізнавальних інтересів, соціокультурної компетентності учнів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Черкаська загальноосвітня школа I-III ступенів №22 Презентація на тему: СТИЛЬ РОКОКОВчитель: Сущенко Ольга Михайлівна

Номер слайду 2

Рококо́ — (буквально декоративна мушля) стиль у мистецтві Європи  XVIII століття ,що обстоював культ грації,вишуканості,естетизму. Дамський несесер для дрібничок, порцеляна, емаль, золочення, після 1765 р. Музей Вікторії й Альберта, Лондон.

Номер слайду 3

Майже головним словом доби рококо було слово «примха» (каприз). У мистецтві визначається легкими, нервовими, ніжними та химерними формами («грайливе» рококо). Він виявився насамперед у розплануванні і декорації інтер'єру (палаців, церков, костьолів). В добу рококо скульптура (переважно поліхромна) стала істотною частиною архітектурної композиції, а орнамент (зокрема у різьбі) набрав форм мушлі («rocaille»). У добу рококо широко розвинулося мистецьке ремесло — ткацтво, ювелірство, порцеляна, меблі, гобелени. Португалія. Палац Келуш і парк в стилі рококо

Номер слайду 4

Вельможі доби рококо поставили за мету щоденні насолоди. Насолодам повинні були сприяти розкішні інтер'єри палаців і церков, розкішні сукні, черга свят в садах бароко і в павільйонах влітку, а взимку в палацах. Надміру використовувалась косметика — білила, пудра, рум'яна, чорна фарба(сурма)для брів, мушки. Косметику рясно використовували як шляхетні жінки, так і чоловікиІнтер'єр доби рококо

Номер слайду 5

В живописі доби рококо переважали свята і театральні вистави, безкінечні закохані пари міфологічних персон, штучні і приємні пейзажі, пристосовані лише для побачень, флірту, танців, шляхетного і легковажного дозвілля. В портретах — всі підкреслено усміхнені, люб'язні, витончені, але це була маска, що приховувала численні недоліки осіб і надзвичайно складні проблеми.

Номер слайду 6

Мистецтво рококо зберігає аристократичний характер і обслуговує потреби привілейованих станів суспільства. Мистецтво рококо (з його легковажністю, культом насолод, фліртом) існує наче для того, щоби подобатись аристократії. Жан Оноре Фрагонар «Гойдалка»

Номер слайду 7

АРХІТЕКТУРА РОКОКО Центром формування нової культури XVIII сторіччя став не палацевий парадний інтер'єр, а салон. Замість величезних парадних залів бароко з'являються невеликі ошатні салони рококо. Стиль рококо не вніс в архітектуру ніяких нових конструктивних елементів, але користувався старими, не стискуючи себе при їхньому вживанні ніякими традиціями і маючи на увазі, головним чином, досягнення декоративної ефектності. Архітектура рококо прагне бути легкою, привітною, грайливою , вона не піклується про доцільність форм, частин споруди, а розпоряджається ними як завгодно, по велінню капризу, уникає строгої симетричності. Ринальдивське рококо: інтерєри Гатчинского замку.

Номер слайду 8

Стиль рококо прагнув зорово зруйнувати конструкцію будинку. Для цих цілей використовувалися масштабні розписи і величезні дзеркала. Щоб візуально розширити простір невеликих кімнат, дзеркальні поверхні розташовувалися одна напроти іншої, а для збільшення кількості денного світла - напроти вікна. Щоб зняти відчуття масивності стін і перекриттів і додати легкість і легкість інтер'єрам, вікна розташовувалися майже в одній площині зі стіною.Інтерєр палацу в стилі рококо

Номер слайду 9

Незважаючи на таку відсутність раціональності в користуванні архітектонічними елементами і на примхливість, стиль рококо залишив багато пам'ятників, що донині залучають своєю оригінальністю, розкішшю і веселою красою. Це Версальський палац у Франції, Дрезденський Цвінгер у Німеччині, Зимовий палац і інші будинки Растреллі в Росії. Зимовий палац, Росія

Номер слайду 10

Китайский будиночок в Потсдамі. Амалієнбург під Мюнхеном. Баварське рококо: базиліка Фірценхайліген. Португальское рококо: церковь Франциска Ассизского в Оуру-Прету работы Алейжадинью.

Номер слайду 11

СКУЛЬПТУРА РОКОКОКульптурі рококо притаманні камерність, декоративність, легкість і динамічність форм. Доба рококо має своїх видатних майстрів і серед скульпторів, хоча їх значно менше, ніж живописців. Цікава школа скульпторів доби рококо склалася в Празі (Матьяш Бернард Браунта ін.) і Львові (Пінзель і його школа). Навчання в Італії і благодійні впливи яскравих зразків бароко в скульптурі добре позначились на скульптурах Брауна. Якщо в ранішніх творах відчутні барокові зразки Італії (Христос втішає Святу Люітгарту), то і найкращі зразки скульптора в стилі рококо не поринають в легковажність, зберігаючи при цьому витонченість, грацію, навіть театральність (карнавальна маска на обличчі скульптури-алегорії «Підступність», замок Кукс, Чехія).  "Амур" в виконанні Фальконе.

Номер слайду 12

Інтер'єри рококо. Саме в епоху рококо вперше виникає уявлення про інтер'єр, як цілісний ансамбль: стильової єдності будинку, декору стін і стель, меблів і т.д. І ніколи раніше інтер'єр так точно не відповідав характеру життєвого устрою. Всі предмети інтер'єру виготовлені з великою увагою до комфорту життя.  В інтер'єрах з'являються пересувні ширми, що візуально змінюють простір; гобелени із зображеннями квітів, пагод, людей в китайському одязі; знаменита китайсьа порцеляна, вишукані орхідеї, тонкі дерева, акваріумні рибки, а також витончені лаковані меблі китайських майстрів, ніби створені для рококо. У колориті переважають ніжні пастельні тони. Найбільш популярні колірні поєднання - біле з блакитним, зеленим або рожевим і неодмінно золото.

Номер слайду 13

У XVIII ст. вишуканий порцеляновий посуд використовували не тільки для сервірування столу, але й для декору інтер’єру. Окрім традиційних наборів столового посуду, з високоякісної порцеляни, виготовляли вази, келихи, фужери, а також статуетки і сюжетні мініатюри. На порцелянових виробах зображували картини побуту, сцени полювання, сільські пейзажі. Посуд і дрібна пластика. Мейсенська порцеляна

Номер слайду 14

На зміну одягу в стилі помпезного бароко прийшли не менш чудові, але більш спокійні вбрання. Це «спокій» виражалося в колірній гамі виробів, це, як правило, предмети гардероба стриманих пастельних відтінків. Одяг у стилі рококо елегантна, легка, це розкішний палацовий стиль і жіночна елегантність. За допомогою корсета дами формували собі витончену талію,. Віяло могло бути різноманітно оздоблене рюшами, мереживом і бахромою. Але якщо віяло вважався додатковим предметом всього образу, то рукавички зі світлого шовку і панчохи ставилися до обов'язкових атрибутів вбрання в стилі рококо. Стиль рококо в одязі

Номер слайду 15

І без того пишні сукні властиві стилю рококо доповнювали не менш пишними спідницями. Спідниці і сукні, були прикрашені всіма притаманними рококо деталями: живими і штучними квітами, рюшами, стрічками і бантами.  Стилю рококо притаманне якесь спотворення природної фігури. Це проявляється в неприродно тонкої талії, тендітних плечах, круглому обличчі і дивному переході від лінії талії до стегон.

Номер слайду 16

Елементи рококо в сучасному одязі

Номер слайду 17

Використані джерела1.https://uk.wikipedia.org/wiki/Рококо2.https://osvita.ua/vnz/reports/arhitektura/25284/

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1.  Ludmila
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. ГЛУЗДАКОВА Світлана Павлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Чигілейчик Жанна Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
21 грудня 2021
Переглядів
14419
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку