8 липня о 18:00Вебінар: Проєктне навчання: розвиваємо логічне, критичне та креативне мислення школярів

(Презентація до твору Бредбері "Усмішка") "Красою врятується світ"

Про матеріал
Презентацію можна використовувати при вивченні біографії Рея Бредбері та твору "Усмішка"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Майбутній письменник не мав ніякої освіти. Сам він говорив, що закінчив кілька бібліотек замість коледжу. А в перший час він жив за рахунок дружини. Перша публікація Бредбері була в 1938 році. Розповідь називався “Дилема Холлерброшена”. Існує премія Рея Бредбері, яка присуджується за кращий фантастичний кіносценарій. А першим його володарем став Джеймс Кемерон зі своїм “Термінатор-2: Судний день”. Рей Бредбері навіть у віці 90 років, першим ділом після пробудження сідав за рукопис. Він вірив, що кожен його роман продовжує йому життя. Останній побачив світ у 2006 році, гарантувавши собі статус бестселера ще до виходу на прилавки. Але, на жаль, автору це не допомогло.

Номер слайду 4

У сім’ї Рея Бредбері ходила  легенда про чаклунку з їх власного родоводу — пра-пра-прабабцю, нібито спалену на знаменитому Салемському процесі над відьмами у 1692 році. Хоча, за історичними даними, засуджених страчували через повішення,  та й ім’я Мері Бредбері в списку могло виявитися просто збігом. Проте, з самого дитинства Рей вважав себе правнуком чаклунки. Характерно, що нечиста сила в оповіданнях Бредбері добра:  істоти з потойбіччя виявляються куди більш людяними, ніж їх переслідувачі – ханжі та пуритани.

Номер слайду 5

До стіни в робочому кабінеті Бредбері був  прикріплений автомобільний номер «F-451». Доволі дивно для людини, яка ніколи не сідала за кермо, чи не так? Щодо цього факту письменник  глузливо зізнавався, що автомобілі та всі сучасні технічні досягнення людства викликають у нього паніку.

Номер слайду 6

Поштовхом для написання цього роману  “451 градус за Фаренгейтом” , як говорив сам Рей Бредбері, було спалення бібліотеки в Олександрії. Датувань цієї події як мінімум три. А сам автор говорив, що це сталося 3000 років тому.

Номер слайду 7

- Є злочини гірші, ніж спалювати книжки. Наприклад – не читати їх. - Коли людині 17, вона знає все. Якщо їй 27 й вона знає все – значить їй все ще 17. - Щоб вижити, треба припинити допитуватися, в чому сенс життя. Саме життя  й є відповіддю. - Ширше відкрий очі, живи так жадібно, наче за 10 секунд помреш. Намагайся здивувати світ. Він прекрасніший за будь-яку мрію, створену на фабриці й куплену за гроші. Не вимагай гарантій, не шукай спокою – такого звіра немає у світі. - Так, ми маємо вдосталь вільного часу. Та чи маємо час подумати? В нас один обов’язок – бути щасливими. - Не має значення, що саме ти робиш; важливо, щоб все, до чого ти торкаєшся, змінювало форму, ставало не таким, як раніше, щоб в ньому залишалась часточка тебе. В цьому різниця між людиною, що просто стриже траву, й справжнім садівником. - Я зазнав просте і найбільше у світі щастя – я був живий.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

"Серце Тома билось часто-часто, і земля палила його босі п'яти".  "Том завмер перед картиною, дивлячись на неї. У хлопчиська пересохло в роті."  "Схвильований Том відчував, як прискорено калатало його серце, а земля під босими ногами здавалася йому розпеченою".

Номер слайду 12

"За місто, на поранену воронками дорогу, через поле, через мілку річечку він біг, не обертаючись, і стиснута в кулак рука була захована під куртку."

Номер слайду 13

"За годину він усе ще бачив її, навіть після того, як обережно склав та заховав. Він заплющив очі, і знову у темряві перед ним — Усмішка. Лагідна, щира, вона була там і тоді, коли він заснув, а світ охопила німа тиша, і місяць плив у холоднім небі спочатку вгору, потім униз, назустріч ранку."

Номер слайду 14

Питання до твору 1) На яке суспільство схожа країна, описана в оповіданні «Усмішка»? 2) Із якою подією пов’язане поняття вандалізм? Яка його суть? 3) Наведіть приклади вандалізму, описані Реєм Бредбері. 4) Чи доводилося вам чути або бачити випадки вандалізму в наш час? 5) Кого, на вашу думку, можна назвати вандалами: представників минулого чи людей 2061 року? 6) Від чого письменник застерігає людей? 7) Чи є надія на майбутнє у суспільстві, описаному Реєм Бредбері? Доведіть думку цитатами з твору. 8) Як ви вважаєте, хто стане носієм цього майбутнього?  

Номер слайду 15

Монолог Мони Лізи Вже почалось, мабуть, майбутнє. Оце, либонь, вже почалось... Не забувайте незабутнє, воно вже інеєм взялось! І не знецінюйте коштовне, не загубіться у юрбі. Не проміняйте неповторне на сто ерзаців у собі! Минають фронди і жіронди, минає славне і гучне. Шукайте посмішку Джоконди, вона ніколи не мине. Ліна Костенко

Номер слайду 16

Вже почалось, мабуть, майбутнє. Оце, либонь, вже почалось… Не забувайте незабутнє, воно вже інеєм взялось! І не знецінюйте коштовне, не загубіться у юрбі. Не проміняйте неповторне на сто ерзаців у собі! Минають фронди і жіронди, минає славне і гучне. Шукайте посмішку Джоконди, вона ніколи не мине. Ліна Костенко

ppt
Додано
2 травня
Переглядів
110
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку