Презентація до уроку №2 з ОМЗ для 11 класу на тему: «Застосування МГП».

Про матеріал
Ознайомити здобувачів освіти з усталеними нормами МГП щодо цивільного населення та довкілля, поглибити розуміння прав кожного у разі військового конфлікту; виховувати гуманне ставлення до людей; розвивати інформаційну та правову компетентність у процесі роботи з нормативно-правовими першоджерелами.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку: Застосування МГП. Захист цивільного населення, природного середовища та установок і споруд, які знаходяться під захистом МГП Матеріали підготувала Скляренко Ольга Анатоліївна – учитель зарубіжної літератури та основ медичних знань ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» Балаклеївської сільської ради Черкаської області

Номер слайду 2

Мета уроку: Навчальна: ознайомити здобувачів освіти з усталеними нормами МГП щодо цивільного населення та довкілля, поглибити розуміння прав кожного у разі військового конфлікту; виховна: виховувати гуманне ставлення до людей; розвивальна: розвивати інформаційну та правову компетентність у процесі роботи з нормативно-правовими першоджерелами.

Номер слайду 3

Актуалізація знань У чому відмінність між МГП і Загальними правами людини? Які ви знаєте основоположні документи МГП? Для чого необхідно МГП? Які документи захищають цивільне населення?

Номер слайду 4

«Асоціативний кущ» Які асоціації викликає поняття « Захист»? Захищати Захист Обороняти Воєнні дії Дискримінація Відстоювати Вступатися Берегти Охороняти Пильнувати Конфлікти Обов’язок

Номер слайду 5

Вивчення нового матеріалу Нині існує багато ситуацій, коли необхідно визначити характер конфлікту, а саме – чи це тільки внутрішній конфлікт у державі, котрий веде до порушень прав людини, чи він досяг рівня збройного конфлікту, який може виникати як з конфлікту у самій державі, так і в результаті зовнішньої інтервенції, що дає право застосовувати норми гуманітарного права.

Номер слайду 6

Вивчення нового матеріалу Розмежування таких ситуацій вкрай необхідне, адже у випадку внутрішніх заворушень, які не досягають рівня збройних конфліктів, МГП не застосовується. Саме рівень конфлікту диктує, яке право застосовувати: внутрішньодержавне чи МГП.

Номер слайду 7

Вивчення нового матеріалу Якщо конфлікт не виходить за межі внутрішньої юрисдикції держави, як, наприклад, на його початкових етапах, логічно передбачити застосування права з прав людини. Там, де протистояння досягає рівня втручання військових сил, застосовується:

Номер слайду 8

Вивчення нового матеріалу — цивільні житлові об’єкти; — школи; — храми; — госпіталі (споруди мають відповідні знаки); — культурні споруди; — насосні станції; — вокзали. Воюючі сторони не повинні використовувати ці об’єкти з військовою метою. 1) Об’єкти захисту МГП:

Номер слайду 9

Вивчення нового матеріалу 2) Цивільні особи, які знаходяться під захистом МГП. До цивільних осіб належать: — діти (які не є учасниками бойових дій); — доросле населення, яке не є комбатантами (партизанами).

Номер слайду 10

Вивчення нового матеріалу 3) Захист цивільного населення Спеціаьний захист окремих категорій населення. У Четвертій Женевські конвенції зафіксовано елементарні норми захисту, що стосуються кожної особи, яку зачепить збройний конфлікт, незалежно від її національності чи території, на якій вона проживає.

Номер слайду 11

Вивчення нового матеріалу У Четверті Женевські конвенції зафіксовано елементарні норми захисту, що стосуються кожної особи, яку зачепить збройний конфлікт, незалежно від її національності чи території, на якій вона проживає.

Номер слайду 12

Вивчення нового матеріалу Особливу увагу Четверта Конвенція приділяє цивільним особам (що знаходяться під владою ворога), які поділяються на дві категорії: — цивільні особи, які знаходяться у країні ворога; — населення окупованої території.

Номер слайду 13

Вивчення нового матеріалу 4) Захист поранених, хворих та осіб, потерпілих аварію корабля. Під «особами, що потерпіли корабельну аварію» розуміються військовослужбовці та цивільні особи, які наражаються на небезпеку на морі або в інших водах внаслідок нещастя, що трапилося з ними, і які утримуються від будь-яких ворожих дій.

Номер слайду 14

Вивчення нового матеріалу 5) Захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. 14 травня 1954 р. на конференції була підписана Гаазька конвенція про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, а також прийняті однойменний протокол та резолюції.

Номер слайду 15

Робота з підручником Опрацювати матеріал підручника стор. 15-20. Виконати груповий проект на тему «Конкретні дії, які передбачає завчасна підготовка культурних об’єктів до надзвичайних ситуацій або збройного конфлікту».

Номер слайду 16

Закріплення знань Розгадайте кросворд

Номер слайду 17

Підсумки уроку У яких випадках не застосовується МГП? Який рівень конфлікту диктує, яке право застосовувати в тій, чи іншій ситуації? Що застосовується при втручанні військових сил?

Номер слайду 18

Домашнє завдання Вивчити 2. Підготувати проект або реферат на одну з тем: 1. Становище цивільного населення в зоні дії миротворчих сил у Афганістані. 2. Положення цивільного населення в Ірані. 3. Планування табору для переміщених осіб.

Номер слайду 19

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ Література Захист Вітчизни. Основи медичних знань. Рівень стандарту : підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти / А.А. Гудима, А.О. Пашко, І.М. Герасимів, М.М. Фука. – Тернопіль : Астон, 2019. – 240 с. : іл. Інтернет-ресурси http://shkola.in.ua/533-zakhyst-vitchyzny-11-klas-hudyma.html http://shkola.in.ua/1114-zakhyst-vitchyzny-11-klas-hudyma-2019.html http://osnova.com.ua/preview/book/5847/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8B%20%D0%B8%D0%B7%20MK_zahist_11%20kl_butenko_pavluk.pdf https://vseosvita.ua/library/zastosuvanna-mgp-64337.html

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Мыща Светлана
  Дуже вдячна за цю презентацію:)
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для дівчат – Основи медичних знань) 11 клас (Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М..М.)
Додано
10 серпня 2022
Переглядів
6258
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку