ПОНЯТТЯ про ПОПУЛЯЦІЮТермін популяція запозичений з демографії і введений в екологію В. Л. Йогансеном в 1903 році. Популяція – це форма існування виду, яка характеризується такими показниками:це достатньо велика група особин одного виду;всі особини даної популяції мають певні морфологічні, анатомічні і фізіологічні особливості, які передаються по спадковості із покоління в покоління;особини популяції вільно схрещуються між собою і дають плодюче потомство;популяція займає певний ареал і широко використовує його життєві ресурси та можливості.
ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОПУЛЯЦІЇ 1. Чисельність – визначається або кількістю особин на одиницю площі, або частотою зустрічальності Колонія імператорського пінгвінанараховує від 500 до 20 000 пар. В 10 ізольованих популяціях бурих ведмедів нараховуєтьсябіля 14 000 особин. Популяція синього кита складає близько 10 000 особин. Популяція ткачиків нараховує близько 1,5 млрд осіб
Осілий і кочовий способи життя. Осілий спосіб життя. За такого способу життя тварини довгий час займають свою ділянку. В них добре розвинуте почуття «хомінгу». Позитивне значення осілого способу життя: - добра орієнтація тварин на території; - здатність утворювати укриття, систему запасів. Кочовий спосіб життя — це спосіб життя, який не залежить від запасу їжі. За таких умов збільшується ймовірність загибелі від хижаків, тому кочує не одна особина, а декілька (деякі риби, птахи, копитні). Іноді спостерігається тимчасовий перехід до осілого способу життя (взагалі північні олені можуть мігрувати, але окремі особини залишаються на одному місці).
{BC89 EF96-8 CEA-46 FF-86 C4-4 CE0 E7609802}1. Популяція. А) Залежність від розділу особин різних статей2. Народжуваність Б) Сукупність особин одного виду організмів, які упродовж багатьох поколінь існують в межах певної території, вільно схрещуються і відносно ізольовані від інших популяцій виду.3. Вікова структура В) Кількість особин, які з’явилися за певний проміжок часу4. Генофонд. Д) Розподіл особин популяції по території, яку вона займає5. Просторова структура Г) Унікальний набір алелів кожної популяціїУзагальнення знань: