Презентація до уроку "Економічний зміст власності"

Про матеріал
Презентація до уроку "Економічний зміст власності" допомагає здобувачам освіти краще засвоїти навчальний матеріал уроку. Містить визначення основних понять уроку, схему "Форми власності", завдання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку: Економічні відносини власності.

Номер слайду 2

Мета уроку: дати здобувачам освіти поняття власність; ознайомити з основними формами власності; розширити знання про процеси приватизації і роздержавлення, що відбуваються в Україні; розвивати інтерес до навчання та пізнання нового, вміння аналізувати та систематизувати матеріал, розвивати економічне мислення; виховувати шанобливе ставлення до своєї власності та власності інших.

Номер слайду 3

План уроку: 1.Юридична та економічна сторона власності. 2. Форми власності. 3. Інтелектуальна власність. 4. Закони, нормативні акти, які захищають право власності. 5. Становлення форм власності в Україні. 6.Приватизація та роздержавлення.

Номер слайду 4

Власність Власність – це право, урегульоване законом, розпоряджатись, користуватись, продавати, передавати в дар і по спадковості різні предмети, речі, засоби виробництва і нерухомість. Власність – це сукупність відносин між суб'єктами господарювання з приводу привласнення засобів виробництва та його результатів. Юридична сторона Економічна сторона

Номер слайду 5

Суб’єкти власності Фізичні особи - індивідууми Юридичні особи (організації, підприємства, установи, об’єднання осіб усіх організаційно-правових форм) Держава, в особі органів державного управління, муніціпалітети.

Номер слайду 6

Об’єкти власності Нерухоме майно – блага, які не можуть переміщуватися ( земля, дороги,споруди,трубопроводи,будинки, мости); Рухоме майно – блага, які можуть переміщуватися (автомобілі, меблі, засоби виробництва, природні ресурси, предмети особистого споживання, гроші, цінні папери);

Номер слайду 7

Сукупність правочинностей власника (тріада власності).

Номер слайду 8

Висновок Власність як економічна категорія виражає відносини між людьми з приводу привласнення об'єктів власності й перш за все засобів виробництва та його результатів. Власність як юридична категорія відображає законодавче закріплення економічних відносин між фізичними і юридичними особами з приводу володіння, користування й розпорядження об'єктами власності.

Номер слайду 9

2. Типи власності Типи власності Суспільна власність Приватна власність

Номер слайду 10

Форми приватної власності Корпоративна Приватна власність Індивідуально-трудова З найманою працею Одно- осібна Сімейна Партнерська Індивіду-альна із найманою працею

Номер слайду 11

Приватна власність Приватна власність - це такий тип власності, коли виключне право на володіння, користування і розпорядження об'єктом власності та отримання доходу належить приватній (фізичній чи юридичній) особі.

Номер слайду 12

Індивідуально-трудова власність Індивідуально-трудова власність характеризується тим, що фізична особа в підприємницькій діяльності одночасно використовує власні засоби виробництва і свою робочу силу. Сімейна трудова власность , якщо в господарстві використовується праця членів сім'ї (наприклад, фермерське сімейне господарство).

Номер слайду 13

Приватна власність з найманою працею Приватна з найманою працею – індивідуальний приватний власник може використовувати в господарстві й працю найманого робітника (постійно чи на сезонних роботах). Партнерська власність є об'єднанням капіталів або майна кількох фізичних чи юридичних осіб. З метою здійснення спільної підприємницької діяльності кожний учасник партнерського підприємства зберігає свою частку внесеного ним капіталу чи майна у партнерській власності. Корпоративна (акціонерна) власність - це капітал утворений завдяки випуску і продажу акцій. Об'єктом власності акціонерного товариства, крім капіталу, створеного за рахунок продажу акцій, є також інше майно, придбане в результаті господарської діяльності.

Номер слайду 14

Суспільна власність Суспільна власність Державна Колективна Загальнодержавна Комунальна (муніципальна) Власність колективу підприємства Кооперативна Власність громадських організацій Власність релігійних і культових організацій

Номер слайду 15

Державна власність Загальнодержавна власність - це спільна власність усіх громадян країни, яка не поділяється на частки. Власність необхідна державі для виконання економічних, соціальних і оборонних функцій. Об'єктами державної власності є природні ресурси (земля, її надра, ліси, води, повітряний простір), енергетика, транспорт, зв'язок, дороги, навчальні заклади, заклади національної культури, фундаментальна наука, оборонні та космічні об'єкти тощо. Муніципальна (комунальна) власність - це власність, яка перебуває в розпорядженні регіональних державних органів (області, міста, району тощо).

Номер слайду 16

Колективна власність Кооперативна власність -  це об'єднана власність членів окремого кооперативу, створена на добровільних засадах для здійснення спільної діяльності. Власність кооперативу формується в результаті об'єднання майна, грошових внесків його членів і доходів, одержаних від їхньої спільної трудової діяльності. Власність трудового колективу - спільна власність, передана державою чи іншим суб'єктом у розпорядження колективу підприємства (на умовах викупу чи оренди), яка використовується відповідно до чинного законодавства.

Номер слайду 17

Колективна власність Власність громадських і релігійних об'єднань  створюється за рахунок власних коштів, пожертвувань громадян чи організацій або шляхом передачі державного майна. Суб'єктами такої власності є партії, профспілки, спортивні товариства, церкви та інші громадські організації.

Номер слайду 18

Змішана форма власності Змішана власність Державно -приватна Приватно -колективна Державно-кооперативна Державно-колективна Комбінована Спільна із залученням іноземного капіталу і

Номер слайду 19

Висновок Типи і форми власності суспільна приватна державна колективна загально- державна муніципальна кооперативна індивідуальна з найманою працею одноосібна трудового колективу партнерська власність корпоративна власність релігійна сімейна

Номер слайду 20

3. Інтелектуальна власність Презентація здобувача освіти

Номер слайду 21

4. Закони, нормативні акти, які захищають право власності Які ж документи захищають право власності? Давайте розгадаємо ребуси.

Номер слайду 22

4. Закони, нормативні акти, які захищають право власності Ребус Закон

Номер слайду 23

Ребус Декларація

Номер слайду 24

Ребус Кодекс

Номер слайду 25

Ребус Конституція

Номер слайду 26

Ребус Конвенція

Номер слайду 27

5. Становлення форм власності в Україні роздержавлення приватизація

Номер слайду 28

Становлення форм власності в Україні Будь-яка країна, ступивши на шлях ринкових реформ, має розв’язати питання роздержавлення і приватизації. Ці поняття взаємопов’язані, проте не тотожні. Роздержавлення - це комплекс заходів, спрямованих на усунення монополії держави на власність і утворення багатоукладної економіки, посилення процесів її саморегулювання. Приватизація - це перетворення державної власності у різноманітні форми недержавної власності. Приватизація розпочата в Україні у 1992 р. та триває сьогодні.

Номер слайду 29

Питома вага об’єктів різних форм власності в Україні в 2020 р.

Номер слайду 30

Приватизація та роздержавлення Презентація підготовлена здобувачами освіти

Номер слайду 31

Висновок Роздержавлення — це низка заходів, спрямованих на усунення монополії держави на власність, скорочення державного сектора й утворення багатоукладної економіки, посилення процесів саморегулювання економіки. Роздержавлення не означає, що держава залишає економіку, вона лише змінює форму діяльності, намагаючись краще пристосуватися до вимог ринкової економіки. Приватизація — це передача державної власності за плату або безкоштовно в приватну власність. Вона має стимулювати розвиток малого бізнесу, орендних і спільних підприємств.

Номер слайду 32

Закріплення нового матеріалу Визначте, правильним чи неправильним є твердження, поставивши проти його номера відповідно «Так» або «Ні». 1. Власність — це відносини між людьми з приводу розподілу праці в процесі виробництва. 2. Право власності стосується можливостей особи використовувати певні речі за їх призначенням. 3. Будь-яке рухоме та нерухоме майно — це об’єкт власності. 4. Змішана форма власності означає, що майном володіють особи різного віку.

Номер слайду 33

Закріплення нового матеріалу 5. Приватна власність історично виникла раніше, ніж державна. 6. У сучасній Україні панівною є приватна власність. 7. Комунальна і загальнодержавна власність — це одне й те саме. 8. Форми власності відрізняються між собою лише об’єктом, що привласнюється. 9. Суб’єктом власності може бути і людина, і підприємство, і держава. 10. Роздержавлення і приватизація — це синоніми.

Номер слайду 34

Закріплення нового матеріалу 2. Визначте до якої форми власності належить: а) власний будинок; б) будівля училища, де ви навчаєтесь; в) магазин, яким володіють кілька господарів; г) корпорація “АТБ-маркет”

Номер слайду 35

Закріплення нового матеріалу 3. Установіть відповідність між складовими (робота в парах)   A. Родина Семиренків проживає у двокімнатній квартирі в місті. Б. Федір Іваненко придбав трикімнатну квартиру в місті, що підтверджується актом купівлі-продажу. B. Федір Іваненко здав в оренду квартиру в місті на один рік. Г. Будівельне управління здає в експлуатацію 36-квартирний житловий будинок. 1. Право володіння. 2. Право використання 3. Право розпорядження

Номер слайду 36

Закріплення нового матеріалу 4. Закінчіть речення: - Я маю земельну ділянку, тобто я нею________________________ - Я виростив на цій ділянці овочі, щоб вживати їх, тобто я цією ділянкою__________________________ - Я продав свою земельну ділянку, тобто я нею__________________________ Допоміжні слова : володіти, користуватися, розпоряджатися

Номер слайду 37

Дайте відповіді на тести ( 3 хв.)

Номер слайду 38

Перегляньте відеофільм «Кожен українець – інвестор».

Номер слайду 39

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника Крупська Л.П.«Економіка» 10 клас. Стор. 82-90. Дізнайтеся в батьків, як ваша родина скористалася приватизацій- ним майновим сертифікатом. Чи стали ви власниками якихось об’єктів?  

Номер слайду 40

Дякую за увагу!

ppt
Пов’язані теми
Економіка, 10 клас, Презентації
Додано
26 грудня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку