Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Презентація до уроку фізики і хімії у побуті на тему"Благородні метали: золото, платина, срібло. Властивості цих металів. Використання в народному господарстві."

Про матеріал
Презентація до уроку фізики та хімії у побуті у 7 класі за індивідуальною формою навчання на тему "Благородні метали: золото, платина, срібло. Властивості цих металів. Використання в народному господарстві" , відповідно навчальній програмі для 5-9 (10) класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей "ФІЗИКА І ХІМІЯ У ПОБУТІ" 8-10 класи( Укладачі: Татьянчикова І.В., Співак Л.А.)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Благородні метали: золото, платина, срібло. Властивості цих металів. Використання благородних металів в народному господарстві.

Номер слайду 2

Золото – це рідкісний благородний метал жовтого кольору. Хімічний символ золота, Аu, походить від латинського Aurum, що означає "сяючий світанок", а також імені Аврори, римської богині ранкової зорі. У 50 році до н.е. римляни почали випуск золотих монет, які називалися Aureus. 

Номер слайду 3

Золото хімічно інертний метал (це означає, що воно не вступає у реакції з іншими речовинами). Цим пояснюється те, що золото не іржавіє і не викликає подразнення шкіри. Якщо золоті прикраси все ж викликають подразнення, це означає, що вони зроблені зі сплаву золота з яким-небудь іншим металом. Такі характеристики як висока корозійна стійкість, пластичність, ковкість протягом тисячоліть забезпечували інтерес до золота з боку людства. Римська монета Aureus

Номер слайду 4

Виробництво і видобуток золота З чистих благородних металів ювелірні вироби, як правило, не виготовляються. Для надання їм необхідних механічних властивостей (твердості, стійкості до зношування) і кольору в них вводять добавки кольорових металів, отримуючи сплави. Наприклад, біле золото – це сплав золота з платиною, паладієм або нікелем, які надають йому білого кольору.

Номер слайду 5

Скільки золота у сплавах для ювелірних виробів?750-та проба містить близько 75% чистого золота;585-та проба містить 58,5% чистого золота – це оптимальна за характеристиками і найбільш поширена проба сплаву для ювелірних прикрас;500-а проба містить 50% чистого золота;375-та проба, з вмістом чистого золота 37,5% чистого золота – мінімально допустима проба для ювелірних виробів. Сплави золота інших проб ювеліри використовують украй рідко і, як правило, лише за наполяганням замовників.

Номер слайду 6

Золото – найпластичніший метал. 3олото має найвищі в порівнянні з усіма іншими металами пластичність і  ковкість. Воно легко розплющується на найтонші листочки — сусальне золото. Так, 1 г золота можна розплющити в лист площею 1 м². Золото легко полірується. Традиційно купола золотять. Використовують при цьому дуже тонку фольгу товщиною всього 0,00001 мм.

Номер слайду 7

Застосування золота

Номер слайду 8

Застосування сплавів золота

Номер слайду 9

Золото у медициніЗначні кількості золота споживає стоматологія: коронки та зубні протези виготовляють із сплавів золота з сріблом, міддю, нікелем, платиною, цинком. Такі сплави поєднують корозійну стійкість з високими механічними властивостями.

Номер слайду 10

Золотий посуд

Номер слайду 11

Срібло Срібло відоме людству з найдавніших часів але значно пізніше ніж золото, через те що в чистому вигляді зустрічається в природі дуже рідко. Срібло, так само як і золото, часто зустрічалося в самородному виді — його не доводилося виплавляти з руд. Із середини XIII ст. срібло стає традиційним матеріалом для виготовлення посуду. Срібло й донині використовується для карбування монет.

Номер слайду 12

Властивості срібла. Срібло є малоактивним металом, внаслідок хімічної стійкості його відносять до благородних металів. Чисте срібло білого кольору. Срібло є одним з основних матеріалів для виготовлення дорогоцінних виробів. За своїми властивостями срібло близьке до золота та міді. Срібло, як і золото, має високу ковкість (найкращу ковкість має золото), м'якістю, тягучістю і гнучкістю, легко полірується, а у відполірованому вигляді має найвищу відбивальну здатність стосовно білого світла. Срібло можна прокатувати в пластинки товщиною 0,00025 мм. Срібло не взаємодіє з киснем повітря, водою, вуглецем, розчинами лугів, з солями, розбавленою сульфатною кислотою, стійке проти корозії. У порівнянні з іншими металами срібло характеризується найвищою електро- і теплопровідністю.

Номер слайду 13

Використання срібла На відміну від золота, основну масу якого використовують у ювелірній і пов'язаній з нею галузях промисловості, срібло в основному витрачають на чисто технічні цілі.                Найважливішою сферою споживання срібла є виробництва світлочутливих матеріалів для кіно- і фотопромисловості. Витрата срібла на виробництво кіно- і фотоматеріалів неухильно зростає, однак, незважаючи на всі зусилля учених, повноцінних замінників срібла для цих цілей поки не знайдено.                Значними сферами застосування срібла є електротехніка і електроніка, де висока електропровідність срібла в поєднанні з хімічною стійкістю зумовили широке використання його для виготовлення контактів і провідників.                Значна кількість срібла витрачається на виготовлення припоїв для паяння різних металів і сплавів. Срібні припої дають міцні і пластичні спаї, що протистоять ударам і вібрації. Стійкість до окиснення зумовила широке застосування срібних припоїв в авіаційній і космічній техніці, а хороша електропровідність – в електротехніці.         

Номер слайду 14

Використання срібла   Високі розрядні характеристики мають срібно-цинкові і срібно-кадмієві акумулятори, застосовувані в ракетній техніці, підводному флоті і т.д. Мініатюрні батареї, що містять хлорид срібла, використовують в електронних наручних годинниках, кінокамерах, калькуляторах.                Із сплаву срібла з кадмієм і індієм виготовляють регулюючі стрижні в ядерній техніці.                Срібло застосовують також для виробництва антифрикційних сплавів, нанесення покриттів, в медицині і т.д. Давно відомі бактерицидні властивості срібла, завдяки яким цей метал застосовують в установках знезараження питної води. Каталітичні властивості срібла і його сполук необхідні в сучасній хімії при отриманні ряду речовин.                Традиційною сферою застосування срібла є виробництво прикрас, столового посуду, пам'ятних медалей, предметів колекціонування і т.д.

Номер слайду 15

Ювелірні вироби. Срібні монети. Срібний посуд. Покриття стальних підшипників (у авіамоторах)Ретген -плівка. Срібна медаль

Номер слайду 16

Серед інших продуктів, які використовують срібло та його іонипральні машини (з метою підвищення ефективності прання метал нашаровують на поверхню барабанів пральних машин), туалетні сидіння, скло з вмістом срібла, входить до складу товарів широкого вжитку : зокрема шкарпеток, білизни, дезодорантів,  гребінців, фарб, фільтрів для води предметів медичного догляду (бинти, пластирі)та інші.

Номер слайду 17

Платина від ісп. platino  (зменшувальне від plata — срібло) Зовні платина була схожа на срібло, але відрізнялася тугоплавкістю, тому обробляти її було набагато важче. Внаслідок цього вона коштувала вдвічі дешевше, тому й отримала таку зневажливу назву (невеличке срібло, срібельце). Платина — дуже рідкісний елемент. ЇЇ вміст у земній корі 5×10−7−1×10−6 %. Платина зустрічається у вигляді самородного металу та його сплавів, а також у вигляді мінералів. Хімічно малоактивна.  

Номер слайду 18

Застосування платинидля виготовлення хімічного посуду,в електротехніці, ювелірній справі, як каталізатор тощо. 1799 року було виготовлено еталон метра у вигляді платинової лінійки шириною близько 25 мм, товщиною близько 4 мм і довжиною, що відповідала одній сорокамільйонній частині Паризького меридіана. У 1889 році було виготовлено точніший міжнародний еталон метра. Цей еталон виготовили зі сплаву 90 % платини і 10 % іридію. Цей еталон проіснував до жовтня 1960 року. Міжнародний прототип кілограму виготовлений 1879 року з того ж платино-іридієвого сплаву.

Номер слайду 19

Хімічний посуд. Технічна платина. Еталон 1 кг. Еталон 1 м

Номер слайду 20

Використані джерела інформаціїhttps://uk.wikipedia.org/wikihttp://elkniga.info/book_171_glava_100

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
pptx
Пов’язані теми
Хімія, Матеріали до уроків
Інкл
Додано
12 лютого
Переглядів
69
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку