Фразеологізми. Поняття про фразеологізм, його лексичне значенняppt_xxshearppt_x
Номер слайду 2
ФРАЗЕОЛОГІЗМИ – ЦЕ ПЕРЛИ, САМОРОДКИ І САМОЦВІТИ РІДНОЇ МОВИ
Номер слайду 3
Самоцвіти - кольорові та безбарвні коштовні камені. Самородки - частинки або уламки самородного металу, здебільшого благородного.
Номер слайду 4
Фразеологізм – неподільне, стійке словосполучення, яке можна замінити синонімічним словом
Номер слайду 5
Робота з текстом. Виписати фразеологізми, пояснити їх значення. Тимко бив байдики. Цілими днями тинявся по дворах, шукав розваг, а зустрівши знайомих хлопців, починав точити баляндраси. У розповідях часто фігурував він сам. При цьому, як правило, був сміливим, гострим на язик, завжди виходив переможцем, поклавши супротивників на лопатки. Усім було ясно, що Тимко робить з мухи слона, історії його прикрашені. А то й взагалі висосані(виссані) з пальця. Та хлопці, іронічно посміхаючись, до часу мовчали…
Номер слайду 6
Довідка Бити байдики – ледарювати. Тинятися – марно гаяти час, ходити туди-сюди без діла. Точити баляндраси – весело розмовляти, розповідати про щось незначне.
Номер слайду 7
Гострий на язик – дотепний. Покласти супротивника на лопатки – перемогти. Робити з мухи слона – перебільшувати. Висосати (виссати) з пальця – вигадати.
Номер слайду 8
I група
Номер слайду 9
II група
Номер слайду 10
III група
Номер слайду 11
Доповніть фразеологізми поясненням їхнього значення. I гр. Золота душа - II гр. Кам’яне серце - III гр. Мухи не скривдить -