Презентація розроблена як супровід уроку "Хімічні властивості кислот". У презентації використовуються посилання на сервіс LearningApps.org? тому для повного використання даної презентації на уроці необхідний доступ до інтернету.
Проблемні питання: Чому кисломолочні продукти, квашену капусту не можна зберігати в алюмінієвому посуді?Для чого при приготуванні червоного борщу додають оцет або лимонну кислоту?Чому чай змінює колір при додаванні лимона?
Номер слайду 7
Кислоти навколо нас
Номер слайду 8
Екологічна хвилинка
Номер слайду 9
правила техніки безпекипри роботі з кислотами. Кислоти взаємодіють з органічними речовинами, тому при не обережному поводженні з ними можуть бути опіки!При розведенні кислот водою пам'ятайте “золоте правило”Спочатку вода – а потім кислота.Інакше буде. Велика біда.
Номер слайду 10
Лабораторний дослід №1 “Дія кислот на індикатори”. Лабораторний дослід №2 “Взаємодія кислот з металами”Лабораторний дослід №3. “Взаємодія кислот з основами ”
Номер слайду 11
Лабораторний дослід №1 “Дія кислот на індикатори”. Висновок: Кислоти можна виявити за допомогою лакмусу і брильянтового зеленого, та не можна виявити за допомогою фенолфталеїну.Індикатори. В нейтральному середовищіНСl. Лакмус. Фіолетовий. Брильянтовий зеленийзелений. Фенолфталеїнбезбарвний
Номер слайду 12
Дія кислот на індикатори
Номер слайду 13
Екологічна хвилинка. Лишайники – Індикатори чистоти повітря
Номер слайду 14
Лабораторний дослід №2 “Взаємодія кислот з металами”У кожну з трьох пробірок, у яких міститься магній, цинк, і мідь додамо розчин хлоридноїкислоти . Що спостерігаємо?Закінчіть, можливі рівняння реакцій, визначте іх тип. Mg+ 2 HCl → Zn + 2 HCl → Cu +HCl → Висновок: Всі метали за активністю можна розмістити в ряд, що склав Бекетов. Називається він ВИТИСКУВАЛЬНИЙ РЯД МЕТАЛІВМетали, що стоять до Н – витісняють із кислот водень (Н2)Метали, що стоять після Н – не витісняють водень (Н2)А + ВС =АС +В - реакція заміщення Ме + кислота = сіль +водень
Номер слайду 15
Екологічна хвилинка
Номер слайду 16
Лабораторний дослід №3 Взаємодія кислот з основами. Запишіть рівняння реакцій: Cu(OН)2 + HCl→Na. OH + HCl → Висновок: Кислоти реагують з лугами і нерозчинними основами AB +CD = AD +CB; кислота + основа = сіль + вода. Реакція обміну – речовини обмінюються складовими частинами.
Номер слайду 17
Екологічна хвилинка
Номер слайду 18
Добре мати природний дар, але тренувальні вправи дають більше. Конфуцій. Вікторинаhttps://learningapps.org/5023559
Номер слайду 19
ЗНАЮРОЗУМІЮВМІЮПродовжити фразу. Сьогодні я довідався…Було цікаво…Було важко…Я зрозумів, що…Тепер я можу... Я навчився…У мене вийшло…Мене здивувало…Урок дав мені для життя…