Презентація до уроку біології у 8 класі на тему "Хвороби шлунково-кишкового тракту та їх профілактика" містить матеріали про шлунково-кишкові інфекції, харчові отруєння, глистяні захворювання.
Шлунково-кишкові інфекціїХарчове отруєння може викликатися різними мікроорганізмами.сальмонела. Паличка ботулізму. Дизентерійна паличка. Холерний вібріон
Номер слайду 3
Шлунково-кишкові інфекціїПотрапляючи в організм, бактерії виділяють отруту, яка викликає гостре запалення слизової шлунка, тонкої і товстої кишки. Починається захворювання достатньо швидко. Вже через 2-4 години після їди спостерігаються перші симптоми: нудота, відчуття слабкості, пізніше – сильна рвота, пронос. Температура підвищується, виникають головні болі.
Номер слайду 4
Інфекції передаються через заражені харчові продукти – м'ясо, рибу, молоко, яйця, салати…
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Гепатит А,В,С,D, E (жовтуха)
Номер слайду 7
Поширення збудників. Мухи і таргани переносять збудників шлунково-кишкових захворювань
Номер слайду 8
1. Мити руки з милом після туалету, контактів з тваринами чи землею.2. Обробка іграшок мильним розчином і обробка підлоги обов'язково з миючим засобом. З. Мити овочі і фрукти перед вживанням.4. Термічна обробка їжі. Ось ці умови, які допоможуть уникнути шлунково-кишкових інфекцій!
Номер слайду 9
Токсикологи
Номер слайду 10
Харчові отруєння. Причини: Прийом недоброякісної їжі;Вживання в їжу отруйних грибів;Вживання в їжу отруйних рослин;Вживання в їжу бульб картоплі, які позеленіли чи проросли.
Ознаки отруєння: Болі в животі;Нудота, рвота;Проноси;Загальна слабкість;Іноді підвищується температура.
Номер слайду 21
Профілактика: Вживати свіжу, доброякісну їжу. Продукти, що швидко псуються (м'ясо, рибу, птицю, варену ковбасу, молочні продукти) зберігати в холодильнику. Збирати тільки молоді, здорові і відомі вам гриби. Не пробувати на смак невідомі вам рослини. Не вживати в їжу бульби картоплі, які позеленіли чи проросли.
Номер слайду 22
Перша допомога: До приходу лікаря хворому промивають шлунок. Дають міцний солодкий чай. Вкладають в ліжко.
Глистяні інвазіїЗараження гельмінтами проходить:через прямі контакти з землею, піском;через забруднені предмети;через продукти харчування;через комах(мухи, таргани, мурашки);через контакти з тваринами(собаки, кішки);Від людини до людини зараження може відбуватися гостриками в дитячих колективах (дитячі садки) через іграшки, а також через постільну білизну.