11 серпня о 18:00Вебінар: Зберегти креативність: корисні вправи для вчителів та учнів

Презентація до уроку " Л.Пономаренко " Гер переможений".Загальнолюдська ідея гуманізму та толерантності.Художні особливості новели"

Про матеріал
Подана презентація є допоміжним засобом учителеві для розкриття теми даного уроку,вона містить відомості про творчість і біографію Любові Пономаренко.В презентації наявні матеріали для візуалізації героїв новели,містить презентація і визначення з теорії літератури.Матеріали роботи сприяють розвитку нестандартного мислення семикласників.Прийом "Українські хустини" допомагає проаналізувати новелу всебічно.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Любов Пономаренко «Гер переможений»Загальнолюдська ідея гуманізму й толерантності у творі

Номер слайду 2

«Диво української новелістики»

Номер слайду 3

Новела (іт. novella, від лат. novellus — новітній) — невеликий за обсягом прозовий епічний твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом та яскраво вимальованою дією. Ознаки новели: • лаконізм, яскравість і влучність художніх засобів; • строга й усталена конструкція; • наявність строгої та згорненої композиції з яскраво вираже­ним композиційним осередком (переломний момент у сюжеті, кульмінаційний пункт діл, контраст чи паралелізм сюжет­них мотивів і т.д.); • перевага сюжетної однолінійності, зведення до мінімуму кіль­кості персонажів; • персонажами новели є особистості, як правило, цілком сфор­мовані, що потрапили в незвичайні життєві обставини; • автор у новелі концентрує увагу на змалюванні внутрішнього світу героїв, переживань і настроїв; • сюжет новели простий, надзвичайно динамічний, містить у собі момент ситуаційної чи психологічної несподіванки.

Номер слайду 4

ппаписп

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Художня деталь – виразна подробиця твору, яка подає певний епізод, подію чи випадок у несподіваному ракурсі

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Обери колір хустини і розкажи про Фрідріха. Біла – факти, червона – емоції, чорна – критика, жовта – позитив, зелена – креатив, синя – висновок.

pptx
Додано
23 квітня
Переглядів
437
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку