Магніт Магніт – мінерали, які мають властивість притягувати до себе інші залізні предмети. Легенда стверджує, що першим, хто помітив це явище, був пастух малоазійського міста Магнезія, тому й тіла набули такої назви.
Номер слайду 3
Застосування магнітів Магніти знаходять широке застосування в сучасній техніці, використовують в науці, побуті. За формою вони бувають різні: смуговий, підковоподібний, кільцевий, та інші складнішої форми. Дія магніту найбільша біля його кінців, їх називають полюсами.
Номер слайду 4
Магнітне поле Землі Магнітне поле Землі– силове поле, виникнення якого зумовлене джерелами, що знаходяться в земній кулі та навколоземному просторі (магнітосфері та іоносфері). Схема магнітного поля Землі, що демонструє різницю між магнітними та географічними полюсами Землі.
Номер слайду 5
Види магнітного поля Розрізняють: головне (зумовлене механіко-електромагнітними процесами у зовнішньому шарі ядра Землі); аномальне (пов’язане головним чином з намагніченістю гірських порід земної кори); зовнішнє магнітне поле Землі (зумовлене електричними струмами, що існують у навколоземному космічному просторі, та індукованими у мантії Землі). зовнішнє магнітне поле Землі Головне магнітне поле
Номер слайду 6
Магнітосфера У навколоземному космічному просторі магнітне поле Землі утворює магнітосферу. Магнітосфера – ділянка навколоземного (чи навколопланетного) простору, фізичні властивості якої визначаються магнітним полем планети та його взаємодією з потоками заряджених частинок. Окрім Землі магнітосфера існує в інших планет, які мають власне магнітне поле: у Меркурія, Юпітера, Сатурна, Урана та Нептуна. Термін магнітосфера запропонував 1959 року Томас Ґолд. Незважаючи на назву, магнітосфера за формою зовсім не сферична — формою вона швидше нагадує цибулину.
Номер слайду 7
Значення магнітного поля Вивчення геомагнітного поля має велике значення, зокрема для орієнтування на місцевості, розвитку радіозв’язку, магнітних методів розвідки корисних копалин тощо.