Презентація до уроку математики 5 класу "Натуральні числа. Дії з натуральними числами, Порівняння натуральних чисел"

Про матеріал
Роль математики у розвитку соціальної та громадянської компетентності - винятково велика. Основним завданням даного уроку є формування в учнів поняття сімейного бюджету, вміння аналізувати власну економічну ситуацію користуючись математичними методами; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись, зокрема, і на математичні дані. З учнями 5 класу це ефективно робити через розв׳язування сюжетних задач, при роботі в групах, де створюється атмосфера відкритості, вільного вибору, толерантного ставлення, поваги, рівності, свободи та справедливості.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок математики 5 класу« Натуральні числа і дії з ними. Порівняння натуральних чисел.»Підготувала вчитель математики Капулівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Миросенко Л. А.

Номер слайду 2

Мета уроку: сформувати знання учнів з чого складається сімейний бюджет,розуміння суті поняття «право на гідний життєвий рівень»;навчити розв’язувати сюжетні задачі з реальними даними щодо розрахунку сімейного бюджету, можливості здійснення масштабних покупок;розвивати усвідомлення необхідності планування сімейного бюджету;виховувати повагу до потреб інших. Складові громадянської компетентності, що формуються:вміння аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет, користуючись математичними методами; вміння аргументувати та відстоювати свою позицію; ощадливість і поміркованість.

Номер слайду 3

Що таке сімейний бюджет?Які, на вашу думку, речі необхідні вам особисто, та членам вашої родини?Хто несе відповідальність за те, щоб кожна людина мала можливість задовольнити базові потреби?

Номер слайду 4

Із Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права. Стаття 11 Кожен має право на достатній життєвий рівень для нього і його сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг і житло. Кожен має право на свободу від голоду.

Номер слайду 5

Із Загальної декларації прав людини. Стаття 25(1) Кожна людина має право на такий життєвий рівень, включаючи їжу, одяг, житло, медичний догляд та необхідне соціальне обслуговування, який є необхідним для підтримання здоров’я і добробуту її самої та її сім’ї, і право на забезпечення в разі безробіття, хвороби, інвалідності, вдівства, старості чи іншого випадку втрати засобів до існування через незалежні від неї обставини.(2) Материнство і дитинство дають право на особливе піклування і допомогу. Всі діти, народжені у шлюбі або поза шлюбом, повинні користуватися однаковим соціальним захистом.

Номер слайду 6

Сімейний бюджет. Сімейний бюджет – це сукупність доходів і витрат сім’ї за певний період часу (найчастіше за місяць, бо витрати й доходи орієнтовано саме на цей період). Складається він із двох частин: доходів і витрат. Перша з них – це джерела поповнення сімейного бюджету, а друга – витрати сім’ї.

Номер слайду 7

Сімейний бюджет майже кожної родини формується за такими статтями доходів:1) заробітна платня;2) доходи від підприємницької діяльності;3) дохід від особистого господарства;4) пенсії, стипендії, соціальні гарантії;5) доходи від цінних паперів;6) інше.

Номер слайду 8

Витрати сімейного бюджету поділяються на:1) поточні витрати – придбання продуктів харчування, одягу, взуття, предметів особистої гігієни, оплата проїзду, платні послуги тощо;2) одноразові витрати – придбання житла, предметів тривалого користування, оплата навчання, різні внески, сезонні закупки, оплата відпочинку тощо;3) заощадження;4) податки;5) різні обов’язкові платежі. Запорукою міцності сімейного бюджету є перевищення доходів над витратами

Номер слайду 9

Від чого залежить фінансовий стан родини? Як це повязано із загальним економічним розвитком держави?Які потреби людини допомогає задовольнити держава?Чому важливо контролювати власний бюджет?

Номер слайду 10

Задача1. Сім’я має річний бюджет 120 000 гривень. На прожиття вона витрачає 7000 гривень щомісяця. Чи має можливість ця сім’я придбати товари: газову плиту вартістю 10200 грн., сімейну оздоровчу путівку ціною 35000 грн.?

Номер слайду 11

Задача 2. Прожитковий мінімум в Україні з 1 січня 2020 року становить 2027 грн на одну особу. Родина складається з 5 осіб, з яких працюють лише двоє: мати отримує 6500 грн., батько – 8000 грн. Скільки коштів необхідно заробити додатково для забезпечення нормального існування родини?

Номер слайду 12

Розгляньте малюнки та дайте відповідь, чи потрібні вам та вашій родині всі ці речі?

Номер слайду 13

Чи завжди родина може придбати все, що їй потрібно? Чому іноді батьки відмовляють вам у купівлі того, що ви хочете? Хто у родині відповідальний за добробут та задоволення життєвих потреб?

Номер слайду 14

Домашнє завдання. Порахуйте разом з батьками, скільки грошей витрачає родина щомісяця на задоволення ваших індивідуальних потреб.

Номер слайду 15

Бажаю успіхів!

pptx
Додано
22 лютого 2020
Переглядів
2369
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку