Віднімання дробу від натурального числа

Про матеріал
Конспект уроку на тему "Віднімання дробу від натурального числа" для 5 класу.
Перегляд файлу

Тема уроку: Віднімання дробу від натурального числа

Мета уроку:

  • навчальна: сформувати вміння виконувати віднімання дробу від натурального числа, виконувати вправи, як передбачають віднімання дробу від натурального числа;
  • розвивальна: сприяти розвитку уваги учнів; формувати вміння бачити закономірності;
  • виховна: виховувати працелюбність, наполегливість у досягненні мети;

Тип уроку: засвоєння нових знань і умінь.

Обладнання і наочність: підручник, наочний та роздатковий матеріали.

Форма роботи: діалог, інтерактивне спілкування, практичне застосування нових знань.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. Привітання вчителя і учнів.
  2. Організація готовності учнів до уроку, налаштування їх на роботу.

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  1. Перевірка завдання, заданого за підручником № 875.

Обчисліть:

  1. ; 2) ; 3) ; 4) .

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Запишіть неправильний дріб у вигляді мішаного числа:

  1. ;  2) ;  3) ; 4) .

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

  • Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Віднімання дробу від натурального числа».
  • Метою сьогоднішнього уроку є: якомога найкраще засвоїти правило віднімання звичайного дробу від натурального числа та розглянути способи розв’язування; навчимося віднімати дріб від натурального числа за допомогою розв’язування вправ.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

  1. Правило віднімання звичайного дробу від натурального числа.
  2. Способи віднімання звичайного дробу від натурального числа.
  3. Приклади віднімання звичайного дробу від натурального числа.

Пояснення вчителя

Чи можна відняти звичайний дріб від цілого числа? Розглянемо задачу.

Задача 1. Вінні-Пух в гостях у Кролика знайшов бочечку меду і з’їв кг цього меду. Скільки меду залишилось у Кролика, якщо у бочечці його було 3 кг?

Розв’язання:

Було – 4 кг

З’їв – кг

Залишилось – ?

Тоді (кг).

Відповідь: у Кролика залишилось кг меду.

Задача 2. Знайдіть різницю числа 4 і дробу .

Розв’язання: У даного дробу знаменник 2, тому подамо число 4 у вигляді неправильного дробу з таким самим знаменником: . Знайдемо різницю дробів з однаковими знаменниками: . Отримана різниця – неправильний дріб, тому виділимо в ньому цілу частину: . Отже,

.

Правило віднімання дробу від натурального числа

Щоб відняти дріб від натурального числа, треба:

  1. записати натуральне число у вигляді неправильного дробу зі знаменником, як у даного дробу;
  2. виконати віднімання дробів з однаковими знаменниками;
  3. якщо в різниці отримали неправильний дріб, то виділити в ньому цілу частину.

VІ. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ

  1. Робота з підручником § 25

№ 865, 873, 876.

  1. Самостійна робота

Варіант І

  1. Обчисліть:
  1. ;                         
  2. ;                       
  3. ;
  4. ;                        
  5. ;                     
  6. .

Варіант ІІ

  1. Обчисліть:
  1. ;                         
  2. ;                       
  3. ;
  4. ;                        
  5. ;                     
  6. .

VIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Завдання за підручником: § 25 № 874, 877.

VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ

1. Підсумкова бесіда

Отже, давайте повторимо основне правило:

Щоб відняти дріб від натурального числа, треба:

  1. записати натуральне число у вигляді неправильного дробу зі знаменником, як у даного дробу;
  2. виконати віднімання дробів з однаковими знаменниками;
  3. якщо в різниці отримали неправильний дріб, то виділити в ньому цілу частину.

2. Оцінювання учнів

 

docx
Додано
23 лютого 2020
Переглядів
1650
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку