Тема. Відрізок, ламана та їх довжини. Пряма, промінь
Мета: засвоїти поняття відрізка, ламаної, прямої, променя; навчитися їх
будувати, розрізняти, обчислювати довжину; розвивати обчислювальні,
графічні вміння, мовлення, навички рефлексії; виховувати відповідальне
ставлення до навчання, стараність .
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань
Обладнання: креслярське приладдя, мультимедійний проектор, комп’ютерна
програма “DG”.
Хід уроку
І. Організація класу
а) виконання вправ на дихання
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Знати: означення відрізка, ламаної, прямої, променя, рівних відрізків
Вміти: будувати, розпізнавати та розрізняти дані фігури; обчислювати довжини
ламаної та відрізка; оцінювати власну діяльність.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Дана тема є підготовчою до вивчення курсу геометрії у 7 – 9 класах.
V. Первинне сприймання та усвідомлення нового навчального матеріалу
АВ – відрізок. А і В – кінці відрізка. Відстань між кінцями – довжина відрізка.
АВСДЕ – ламана. АВ, ВС, СД, ДЕ – ланки ламаної. А, В,С, Д,Е – вершини ламаної. Довжина ламаної – сума довжин всіх ланок.
ОА – промінь. Це лінія, яка має початок і не має кінця.
АВ – пряма. Це лінія, яка не має початку і кінця.
(Всі ці лінії показуються на екрані за допомогою комп’ютерної програми “DG”).
Навести приклади предметів, про які можна сказати, що вони подібні до тих чи інших геометричних фігур. – Завдання для учнів.
VІ. Закріплення. Розв’язування тренувальних вправ.
Робота з підручником
№282. Накреслити відрізок, позначити його кінці буквами А і В. Користуючись лінійкою виміряти довжину відрізка АВ.
№283. Накресли відрізки ВС і КР завдовжки 2 і 3 см відповідно. Знайди суму відрізків ВС + КР.
№292. Накреслити відрізок АК = 7 см і позначити на ньому точки В і С такі, що АВ = 3 см, КС = 2 см. Знайти довжину відрізка ВС.
VІІ. Завдання додому: § 6, №286
№ 288
VІІІ. Підсумок уроку. Робота з карткою – опорою