Тема. Розв’язування рівнянь
Мета: навчальна
формувати вміння розв’язувати рівняння за правилами знаходження
невідомих; навчитися розв’язувати складні рівняння
розвивальна
розвивати обчислювальні вміння, мовлення, само оціночні вміння
виховна
виховувати відповідальне ставлення до навчання
Тип уроку. Урок формування вмінь
Обладнання: мультимедійний проектор, презентація "Вирази. Рівняння",
картки
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань
а) Учні достатнього рівня працюють з тестами. (Завдання на картках)
1. Вираз-це:
а) запис; б) рівність в) висловлення
2. Вирази бувають:
а) прості; б) складні; в) буквені і числові
3. Числовий вираз складається:
а) чисел; б) знаків в) чисел і знаків арифметичних дій
4. Буквений вираз складається:
а) знаків і букв; б) букв, чисел і знаків арифметичних дій в) букв
5. Рівняння - це:
а) запис; б) рівність в) рівність, що містить невідоме число
6.Корінь рівняння:
а) число; б) значення невідомого в) буква
7. Розв'язати рівняння - це:
а) записати його; б) перетворити в) знайти всі його корені
Здійснюють самоперевірку за відповіддю на екрані
б) Учні середнього рівня працюють самостійно
Розв’язати рівняння
125: х = 5
392 – х = 40
Здійснюють взаємоперевірку за поданою відповіддю.
в) Учні початкового рівня – фронтальне опитування
- Дати означення рівняння. Навести приклади;
- Що таке корінь рівняння?
- Що значить розв’язати рівняння?
ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку
Знати: означення рівняння, кореня рівняння, правила знаходження невідомих
Вміти: розв’язувати рівняння за правилами знаходження невідомих;
розв’язувати складні рівняння
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Матеріал даного уроку є підготовчим до вивчення рівнянь у курсі алгебри 7 – 9
класу
V. Первинне застосування знань.
Розповідь вчителя
Пригадаємо ще раз, що таке рівняння. (На екран проектується слайд презентації)
Розглянемо рівняння 15х + 3 =48.
15х – невідомий доданок. (На екран проектується слайд презентації)
15х = 48 – 3
15х = 45
х = 45: 15
х = 3
№ 728 (а;в) – фронтальна робота, формування вмінь
а) 3х :2 = 60
3х = 60 ∙2
3х = 120
х = 120 :3
х = 40
в) 180 : 3х = 5
3х = 180 : 5
3х = 36
х = 36: 3
х = 12
VІ. Застосування учнями знань ( виконання тренувальних вправ)
№716 (а;в) – учні достатнього рівня. Працюють самостійно. Здійснюють
самоперевірку за поданою відповіддю.
№716 (б; г) – учні початкового і середнього рівня – фронтальна робота
VІІ.Завдання додому: повт. § 15, № 714 (а,б) – І р.
№714 – ІІ р.
№730 – ІІІ р.
VІІІ. Підсумок уроку.
Учні оцінюють власну діяльність і діяльність товаришів.