1. Як називається розташування планет у космічному просторі відносно Землі? а) конфігурація; б) протистояння; в) космогонія; г) піднесення. У протистоянні можуть спостерігатися такі планети : а) Сатурн ; б) Юпітер; в) Венера; г) Меркурій. 3. У нижньому сполученні із Сонцем можуть перебувати такі планети : а) Сатурн ; б) Юпітер; в) Венера; г) Меркурій. 4. Як називається точка орбіти, де планета розміщується найближче до Сонця? а) перигелій ; б) перигей; в) апогей; г) афелій. 5 . Закони руху планет було відкрито а) Коперником ; б) Галілеєм; в) Кеплером;. г) Ньютоном. 6. Ракета стартує з поверхні Землі з першою космічною швидкістю. Куди вона долетить? а) до Місяця; б) до Сонця ; в) до зір; г) стане супутником Землі. 7. Ракета стартує з поверхні Землі з другою космічною швидкістю. Її швидкість дорівнює а) 7,9 км/с; б)8,9 км/с; в)11,2 км/с; г)16,7км/с. 8.У яку пору року орбітальна швидкість Землі найбільша? а) взимку; б)весною; в)влітку; г)восени.
9. Які недоліки телескопів-рефракторів? а) страждають від хроматичної аберації; б) дуже дорогі при апертурі понад 100 мм.; в) менш придатні для спостережень за туманностями; г) періодично потребують колімації (юстування). 10. Які властивості мають нейтрино? а) мають заряд, що дорівнює заряду електрона; б) не мають електричного заряду; в) майже не взаємодіють з речовиною; г ) мають велику проникаючу здатність. Які бувають оптичні телескопи? а) меніскові; б) рефрактори; в) радіоінтерферометри ; г) рефлектори.
Інколи ми можемо спостерігати явище, яке називається місячне затемнення. Воно відбувається тоді, коли Сонце, Земля і Місяць виявляються на одній прямій і Земля закриває Місяць від Сонця своєю тінню. Затьмарення може бути не лише повним, але і частковим. В цьому випадку тінь Землі потрапляє не на всю поверхню Місяся, а лише на її шматочок. Місячне затемнення може продовжуватися до 1 години. Місячні затемнення
До того, як корабель «Аполлон 11» доставив на Землю зразки місячного грунту учені точно не знали як і коли утворився Місяць. У них було декілька різних версій. Але після вивчення місячних зразків з'явилася головна версія про те, що дуже-дуже давно Земля зіткнулася з чимось дуже великим, розміром з Марс або навіть трохи більше. Місяць утворився з вибитих від зіткнення речовин. Космічний модуль «Апполон»
… йому присвячували вірші поети і про нього складали пісні. В небі місяць зіходить смутний, Поміж хмарами вид свій ховає, Його промінь червоний, сумний Поза хмарами світить-палає. «В небі місяць зіходить смутний…» Леся Українка Місяць на небі, зіроньки сяють, Тихо по морю човен пливе. В човні дівчина пісню співає, А козак чує, серденько мре. В човні дівчина пісню співає, А козак чує, серденько мре. "МІСЯЦЬ НА НЕБІ" українська народна пісня Посреди небесных тел Лик луны туманный: Как он кругл и как он бел, Точно блин с сметаной. Лермонтов М. Ю. - «Посреди небесных тел»