Рапсодія — камерно-інструментальний твір, вид музичної фантазії на народні теми. Що таке рапсодія?
Номер слайду 3
Рапсодія виникла ще у Стародавній Греції. Там «рапсодами» називали мандрівних співців, які виконували власні твори на масових зібраннях. Де і як вона виникла?
Номер слайду 4
Сьогодні рапсодія – це не тільки жанр народної музики, а й приклад поєднання етнічних та світських мотивів.
Номер слайду 5
Ференц Ліст (1811—1886). Угорська рапсодія №2 Угорська рапсодія № 2 Ференца Ліста побудована у вільній двочастинній формі і має кілька епізодів-образів, відповідно до кількості використаних народних тем — пісенних і танцювальних. Перший епізод — повільний вступ-роздум в епічному стилі — вводить слухачів у світ яскравих, різнобарвних картин народного життя і змальовує образ народного співця. Другий образ — пісенний, хоча супровід надає йому рис танцювальності.
Номер слайду 6
Третій — легкий танець, який розсипається віртуозними пасажами, що імітують гру на народних струнних інструментах. Музика знову повертається до образів вступу та пісні. Таким чином закінчується перша частина рапсодії. Друга частина рапсодії і четвертий образ — картина народного свята. Побудована вона на танцювальній темі. Танець поступово прискорюється; досягнувши неабиякої стрімкості і сили, він сповільнюється. Ференц Ліст (1811—1886). Угорська рапсодія №2