Презентація до уроку образотворчого мистецтва "Види пейзажів". Матеріал допоможе вчителю швидко і якісно підготуватися до уроку, а дітям краще засвоїти програмовий матеріал і виконати прктичне завдання.
Пейзаж (фр. Paysage, від pays - країна, місцевість) - жанр образотворчого мистецтва (або окремі твори цього жанру), в якому основним предметом зображення є дика або в тій чи іншій мірі перетворена людиною природа. В залежності від характеру пейзажного мотиву можна виділити сільський, міський, гірський, індустріальний пейзаж. Особливу область становить зображення морської стихії - марина. Пейзаж може носити історичний, героїчний, фантастичний, ліричний та епічний характер.
Номер слайду 5
Сергій Васильківський “Весна в Україні”
Номер слайду 6
Іван Айвазовський “Дев”ятий вал”
Номер слайду 7
Йосип Бакшай “Отара на полонині”
Номер слайду 8
Клод Моне“Бульвар Капуцинок”
Номер слайду 9
Номер слайду 10
1342
Номер слайду 11
Чому художники пишуть пейзажі, коли так просто взяти і сфотографувати вподобаний природний ландшафт? Чим же відрізняється мальовничий краєвид від фотографії місцевості?? Якщо портретист зображує людину не тільки з зовнішньої, так би мовити, фізичної сторони, але і його внутрішній світ, то на пейзажі він зображує свій внутрішній стан, свою душу. Тобто, живописний пейзаж - це не тільки картина природи, це картина внутрішнього світу митця. І в цьому сенсі пейзаж відрізняється від фотографії. Коли ми приходимо на виставку, то ми дивимося на душу іншої людини. Дивлячись на пейзаж, ми бачимо світ очима художника.
Номер слайду 12
Пейзаж в живописі Хоча елементи пейзажу зустрічаються в картинах майстрів італійського Відродження, як, наприклад, Леонардо да Вінчі або Джорджоне, вперше в європейському живописі пейзажні композиції з'явилися в роботах майстрів нідерландського Відродження середини XVI століття. Клод Лоррен. «Відплиття цариці Савської»Вермеер. «Вид Дельфта»
Номер слайду 13
Элементи пейзажу В пейзаж входять деякі основні елементи: земна поверхнярослинністьперспектива виду Картина також може включати:водойми (озера, моря, річки)фаунулюдейнебо, дощ. Айвазовський Іван Константинович. Ніч. Блакитна волна. Георгій Дмитрієв. На північному побережжі Крита.