Презентація до уроку " Письмове приладдя. Постава під час письма. Орієнтування на сторінці зошита (вгорі, посередині, внизу)".

Про матеріал
Ознайомити учнів із завданнями уроків письма, зошитом «Я пишу», письмовим приладдям; формувати уміння правильно сидіти за партою, тримати олівець під час письма, класти на парту зошит; вчити орієнтуватися на сторінці зошита, розрізняти поняття вгорі, посередині, внизу; вправляти учнів у наведенні контурів предметів; розвивати вміння розповідати за малюнком, висловлювати свої міркування; виховувати охайність і старанність під час виконання в зошиті завдань олівцем.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПИСЬМОВЕ ПРИЛАДДЯ. ПОСТАВА ПІД ЧАС ПИСЬМА. ОРІЄНТУВАННЯ НА СТОРІНЦІ ЗОШИТА (вгорі, посередині, внизу)Урок № 1 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою. Навчання грамоти

Номер слайду 2

Мета: ознайомити учнів із завданнями уроків письма, зошитом «Я пишу», письмовим приладдям; формувати уміння правильно сидіти за партою, тримати олівець під час письма, класти на парту зошит; вчити орієнтуватися на сторінці зошита, розрізняти поняття вгорі, посередині, внизу; вправляти учнів у наведенні контурів предметів; розвивати вміння розповідати за малюнком, висловлювати свої міркування; виховувати охайність і старанність під час виконання в зошиті завдань олівцем.

Номер слайду 3

Очікувані результати: здобувачі освіти знайомляться із завданнями уроку письма; правилами поведінки в школі, на уроці; вчиться користуватися письмовим приладдям; орієнтуватися на сторінці зошита, розрізняти поняття вгорі, посередині, внизу; розвивати вміння уважно слухати інших; розповідати за малюнком, про події з власного життя; збагачувати свій лексичний запас словами шкільної тематики.

Номер слайду 4

Формування ключових компетентностей:здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою..

Номер слайду 5

Організаційний момент. Всі почули вже дзвінок. Він покликав на урок,Кожен з нас приготувався,На перерві постарався. Зараз сядуть лиш дівчатка,А за ними – і хлоп'ятка.rrrrr

Номер слайду 6

Організаційний момент. Вправа «Чарівна паличка». Ручка кожного із вас на 1 хв перетвориться на «чарівну паличку», яка виконуватиме бажання, але не для вас. Ви будете бажати чогось для вашого однокласника чи однокласниці.

Номер слайду 7

«Котик-школяр» Пішов котик на торжок*, купив собі кожушок. Купив собі ще й «Буквар», каже котик : «Я школяр!» Але це ще не кінець: він купив ще й олівець, зошитів купив ще п’ять, щоб було на чім писать. Що з добром отим робить? Мусить ранець він купить. Поскладав школярський крам* І пішов до школи сам.*Торжок – місце де чимось торгують. *Школярський крам- шкільне приладдя

Номер слайду 8

Знайомтесь, це Ромчик. Котик уперше прийшов до школи. Він став школярем. Його переповнює багато радісних емоцій. Цією новиною він хоче поділитися з своїми друзями. Як бути? (написати sms-повідомлення). Для того щоб написати sms-повідомлення потрібно вміти писати.

Номер слайду 9

На уроках читання ми будемо читати тексти, вони написані друкованими літерами. На уроках письма ми будемо вчитися перетворювати друковані літери на рукописні. Зверніть увагу на слово «рукописні».style.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 10

Робота за обкладинкою зошита. Діти, покладіть перед собою зошит. Хто може прочитати, як він називається? Він називається «Я пишу», тому що завдяки цьому зошиту ви навчитесь писати. Розгляньте палітурку. Що ви бачите на обкладинці зошита?Хто навчається в лісовій школі?Хто у звірят вчитель?Який урок зараз?Що навчає робити Сова?За чим сидять звірятка?Подивіться уважно, як лежать зошити в учнів та як вони тримають ручку.

Номер слайду 11

Ознайомлення з письмовим приладдям. У портфелі Ромчика лежать такі предмети, але він не знає, як ними користуватися. Нумо допоможемо йому!

Номер слайду 12

Речі необхідні для письма, називають ПИСЬМОВИМ ПРИЛАДДЯМ.

Номер слайду 13

Зошит- це зшиті аркуші паперу. Саме назва про це говорить: зошит – зшитий. У ньому ми будемо вчитися писати. Давайте познайомимося з позначками, що допомагатимуть нам навчатися та орієнтуватися у зошиті.

Номер слайду 14

Фізкультхвилинка

Номер слайду 15

Ознайомлення з правилами сидіння за партоюмалюнок 1 на с.1 зошита. Розгляньте малюнок, на якому зображено хлопчика і дівчинку за партою. Як треба сидіти за партою під час письма?Зараз сядьте так, як показано на малюнку: ноги поставте повною ступнею на підлогу, спину тримайте прямо. Голову нахиліть трохи вліво і вниз, щоб бачити, що намальовано в зошиті, лікті покладіть на парту. Між партою і грудьми має бути відстань на ширину долоні.

Номер слайду 16

Ознайомлення з правилами правильного тримання ручки, олівця. Візьміть до рук олівець ( таким чином визначають, чиє в класі ліворукі діти) і, дивлячись на малюнок, спробуйте правильно тримати його. Лівою рукою Правою рукою

Номер слайду 17

Ознайомлення з правилами розташування зошитів. Роздивіться, будь ласка, сторінки в зошиті. Що ви помітили? Як написані букви? (Всі букви написані під нахилом.) Щоб так писати, треба покласти зошит під нахилом. Лівою рукою Правою рукою

Номер слайду 18

ОрієнтаціяІнтерактивна вправа

Номер слайду 19

Орієнтуюсь на сторінці зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита? Куди, на вашу думку, вирушає хлопчик? Хто залишається вдома?Наведіть малюнок простим олівцем потім розфарбуйте.

Номер слайду 20

Гімнастика для очей

Номер слайду 21

Орієнтуюсь на сторінці зошита. Що зображено посередині сторінки зошита?Назвіть улюблені іграшки хлопчика і дівчинки. На плашці, розташованій унизу сторінки, намалюйте свою улюблену іграшку.

Номер слайду 22

Вправа «Мікрофон»Що потрібно для уроку письма?Як називають зошит, олівець, ручку? (Письмовим приладдям.)Покажіть, як правильно тримати олівець чи ручку?Покажіть, як правильно сидіти за партою під час письма?

Номер слайду 23

Рефлексія Сподобалось!Все було легко!Було цікаво! У мене все вийшло!Було складно! Я втомилась /втомився!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Ребрина Maйя Юріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Бородієнко Вікторія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
23 серпня 2023
Переглядів
3937
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку