10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація до уроку "Поняття бази даних"

Про матеріал

Урок-знайомство з базами даних. Детальне пояснення видів та структур. Презентація на прикладах розкриває усі види баз даних. Містить елементи практичнох роботи

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Бази даних

Номер слайду 2

Поняття бази даних Бази даних (БД) – це систематизоване сховище інформації певної предметної області. Система управління (керування) базами даних (СУБД) – це програма, призначена для організації зберігання, обробки й пошуку інформації в БД.

Номер слайду 3

Основні можливості СУБД Поповнення, розширення та відновлення БД; Висока надійність зберігання інформації; Засоби захисту інформації в СУБД; Виведення повної й достовірної інформації на запити користувача.

Номер слайду 4

Типи баз даних мережні реляційні ієрархічні

Номер слайду 5

Ієрархічна модель БД В ієрархічній моделі всі елементи розташовуються у послідовності від вищого до нижчого.

Номер слайду 6

Мережна модель БД В мережній моделі до вертикальних ієрархічних зв'язків додаються горизонтальні. Тому мережна БД є більш гнучкою у здійсненні пошуку потрібних даних.

Номер слайду 7

Реляційна модель БД Реляційна модель даних являє собою набір двовимірних таблиць, які складаються зі стовпців (полів) і рядків (записів), а також мають ім'я, унікальне в межах даної БД. Реляційна модель даних, як правило, складається з декількох таблиць, які зв'язуються між собою ключами.

Номер слайду 8

СУБД Microsoft Access

Номер слайду 9

Існує декілька варіантів створення БД: 1. Створення порожньої БД, а потім додавання до неї об'єктів (Новая база данных) 2. Створення БД за допомогою шаблону, що містить у собі макет об'єктів на різну тематику .

Номер слайду 10

Об’єкти бази даних

Номер слайду 11

Таблиці

Номер слайду 12

Запити

Номер слайду 13

Форми

Номер слайду 14

Звіти

Номер слайду 15

Практична робота 1. Запустити Access. 2. Створити нову БД у своїй робочій папці під ім'ям Школа.dba. 3. Ознайомитися з інтерфейсом вікна Access. 4. Викликати довідку Access та переглянути її вміст. 5. Закрити вікно Access. 6. Відкрити БД Бібліотека, що розміщена за адресою: D:\11 клас\СУБД Access. 7. Переглянути таблиці БД, запити, звіти. 8. Закрити БД Бібліотека.

Номер слайду 16

Закінчіть речення: 1. Сховище інформації певної предметної області має назву … 2. Програми для роботи з БД називають … 3. Широко розповсюджена СУБД, що входить до складу пакету Microsoft Office і має назву … 4. Запустити цю програму можна за допомогою … 5. Існує три моделі БД, а саме: … 6. Основними об’єктами БД є … 7. Рядки у таблицях називають … 8. Стовпці у таблицях називають … 9. Для зручного введення даних у СУБД використовують … 10. Таблиці в Access створюють у режимі … 11. Текстовий, лічильник, дата/час, числовий – це … 12. Для того, щоб ввести до таблиці дані, необхідно …

Номер слайду 17

Урок закінчено! Дякую за увагу

ppt
Додано
1 липня 2018
Переглядів
5766
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку