Тверда речовина, має білий колір, але легко забарвлюється в інші кольори. Воскоподібний, не тоне у воді, гарний діелектрик з високою морозостійкістю (до -60 °C). Під дією температури може формуватися – це означає, що він є термопластичним. Втрачає свою еластичність під впливом світла і вологи, стає крихким.
За способом отримання поліетилен буває: Поліетилен високої щільності (HDPE, або high-density polyethylene) має вищу щільність (зазвичай від 0,941 до 0,965 г/см³) і більшу міцність Поліетилен високої щільності зазвичай використовується у сферах застосування, які вимагають довговічності, жорсткості та хімічної стійкості
Поліетилен низької щільності (LDPE - low-density polyethylene) має нижчу щільність (зазвичай від 0,910 до 0,940 г/см³) і є більш гнучким та пружним порівняно з HDPEПоліетилен низької щільності часто використовується там, де потрібна гнучкість, міцність і легкість обробки. За способом отримання поліетилен буває:
Це безбарвна речовина, не є провідником тепла. Характеризується високою ударною міцністю, стійкістю до багаторазових згинань, зносостійкістю, низькою паро- й газопроникністю. У звичайних умовах дуже стійкий до різних речовин, таких як масло, вода, жири, молоко і деяких кислот. Нетоксичний, відзначається низькою термо- і світлостійкістю.
Він негорючий, стійкий до механічного стирання. Стійкий до вологи, сильних кислот, лугів, спиртів, бензину і жирів. Але сонячне світло призводить до фотодеструкції ПВХ, через що матеріал стає менш міцним і еластичним. Відрізняється хімічною інертністю і стабільністю, тому він не виділяє в повітря шкідливих речовин.
Коротко про головне. Процес об’єднання окремих мономерів вуглеводнів в довгі ланцюги, тобто полімери, називаємо полімеризацією. Вихідні низькомолекулярні речовини називають мономерами. Число n у формулі полімера, що показує, скільки мономерних ланок сполучається, називають ступенем полімеризаціїВідомі полімери - це поліетилен, поліпропілен, тефлон, полівінілхлорид