Презентація до уроку природознавства 4 кл "Географічна карта"

Про матеріал
Презентація та розробка уроку природознавства в 4 кл "Географічна карта" Підготувала учитель початкових класів Яготинського НВК №2 Київської обл. Півторака Людмила Іванівна
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ Продзвенів і стих дзвінок. Починається урок. То ж тепер часу не гаймо Працювати починаєм.

Номер слайду 3

ЕМОЦІЙНЕ НАЛАШТУВАННЯ НА УРОКЯкий у вас настрій? Виберіть капітошку із своїм настроєм і привітайтеся з ним. Усміхніться до мене,поділіться гарним настроєм з друзями. Я дуже хотіла б, щоб хороший настрій був у нас усіх до кінця уроку

Номер слайду 4

ДЕВІЗ УРОКУМи веселий, дружний клас,Гарний настрій у всіх нас. Будем дружно працювати,Швидко думати і міркуватиstyle.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 5

ТЕМА УРОКУ ГЕОГРАФІЧНА КАРТА, УМОВНІ ЗНАКИ НА КАРТІstyle.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 6

Мета. Закріпити й поглибити знання дітей проплан місцевості, масштаб, глобус, формуватиуявлення про поняття “географічна карта”;навчати читати карту, використовуючи умовніпозначення та масштаб; розвивати спостережливість; виховувати активну пізнавальну діяльність; розширювати кругозір. Обладнання. Карта півкуль, політична карта України, атласи, контурні карти, демонстраційні таблиці, глобус, олівці, мультимедійний проектор.

Номер слайду 7

ЗАВДАННЯ УРОКУОзнайомимося з поняттям “карта”, різними її видами; навчимося читати карту, використовуючи умовні позначення і масштаб; дізнаємося чим відрізняється карта від плану місцевості.

Номер слайду 8

Географ Фенолог

Номер слайду 9

Картограф Історик

Номер слайду 10

БЕСІДА ЗА СПОСТЕРЕЖЕННЯМЯка зараз пора року? Початок, середина чи кінець осені? Який зараз місяць? Число? День тижня? Розв‘яжть «Вузлики». Прочитайте закодовані слова. ОНСЯ РОМУПОХ ИТОХ НОХМАР- Які слова пов’язані із сьогоднішньою погодою? - Температура повітря? Вітер? Опади? - Зміни в живій природі? Робота з календарем природи та в зошитах спостережень- Зробіть записи у зошиті спостережень і в календарі природи.

Номер слайду 11

ПЕРЕВІР СЕБЕ! 1. Планом предмета називається а) його малюнок; б) його розміри; в) його вигляд зверху.2. Зображення невеликої частини земної поверхні за допомогою умовних знаків називається а) планом предмета; б) малюнком місцевості; в) планом місцевості.

Номер слайду 12

3. Запишіть умовні знаки плану місцевості4. Масштаб показуєа) довжину і ширину предмета; б) у скільки разів зменшено справжні розміри предмета; в) висоту предмета.

Номер слайду 13

5. Який масштаб доцільно використати для креслення плану класу? а) 1 см – 5 см; б) 1 см – 1 км; в) 1 см – 100 м; г)1см – 1м. 6. Обчисліть справжні розміри ділянки. На плані ділянка має такі розміри: довжина 4 см, ширина — 3 см. Масштаб плану: 1 см — 10 м.

Номер слайду 14

На екскурсію до парку учні йшли спочатку на південь, потім — на захід, далі — на південний захід. У яких напрямках вони повертатимуться?

Номер слайду 15

ГЛОБУС Глобус – зменшена. Модель Землі, яка даєправильне уявлення про їїформу, розташуванняматериків і океанів, річок,міст, гір. Проте круглийглобус не зручно брати зсобою до школи чикористуватися ним удорозі.

Номер слайду 16

ДЕ ТАК БУВАЄ?Країни без людей, міста без будинків, Ліси без дерев, моря без води.

Номер слайду 17

КАРТА- це зменшене у багато разів зображення на площин всієї поверхні Землі, або її частини за допомогою масштабу й умовних знаків

Номер слайду 18

Номер слайду 19

ФІЗИЧНА КАРТА ПІВКУЛЬ

Номер слайду 20

БЕЗ КАРТИ НЕ ОБІЙТИСЯ Перші карти з'явилисянавіть раніше, ніж виниклаписемність. Уже тоді людивміли зображуватирозташування прибережнихостровів, заток, гирл річок, щобпояснити людині, не знайомій ізмісцевістю, як знайти дорогу. Цікарти створювалися на бересті, на кістці, на піску.

Номер слайду 21

ЯКІ БУВАЮТЬ КАРТИ Географи – це вчені, які вивчають формуземної кори, а також країни та їх мешканців. Географів,які складають карти, називають картографами. Карти бувають фізичні, політичні, економічні, карти природних зон, карти теплових поясів. На фізичних картах зображують форму земноїповерхні: гори, рівнини, річки, озера, моря й океани. На політичних картах показані країни й міста. На економічних картах позначено місця, девидобувають газ чи нафту, виробляють метал абоавтомобілі, вирощують кукурудзу чи яблука.

Номер слайду 22

ФІЗИЧНА КАРТА ПІВКУЛЬ

Номер слайду 23

ПОЛІТИЧНА КАРТА ПІВКУЛЬ

Номер слайду 24

КАРТА ПРИРОДНИХ ЗОН СВІТУ

Номер слайду 25

ЯКІ БУВАЮТЬ КАРТИ Є різні види карт. На одних картах зображено форми земної поверхні. На інших – країни, області, міста. А ще карти можуть охоплювати всю земну поверхню або її частину.

Номер слайду 26

ФІЗИЧНА КАРТА СВІТУ

Номер слайду 27

ПОЛІТИЧНА КАРТА СВІТУ

Номер слайду 28

ФІЗИЧНА КАРТА УКРАЇНИ

Номер слайду 29

ПОЛІТИЧНА КАРТА УКРАЇНИ

Номер слайду 30

КОРИСНІ КОПАЛИНИ УКРАЇНИ

Номер слайду 31

ПРИРОДНІ ЗОНИ УКРАЇНИ

Номер слайду 32

МАСШТАБ Будь яка карта, так як і план має свій масштаб. Чим більша територія поверхні Землізображена на карті, тим меншиймасштаб карти. А чим менша територія - тим більший масштаб .

Номер слайду 33

rrrr

Номер слайду 34

ЧИМ СХОЖІ ВСІ КАРТИ Однак всі карти мають спільні риси: Те, що зображено на карті, має значно менший розмір, ніж насправді. На картах використовують умовні позначки. Наприклад: міста позначаються кружечками, а столиці – зірочками, корисні копалини теж мають свої позначення, воду позначають синім кольором, ну а суходіл – залежить яка це карта А ще на всіх картах видно, де південь-північ, а де захід-схід.

Номер слайду 35

МЕРИДІАНИ

Номер слайду 36

ПАРАЛЕЛІ

Номер слайду 37

ГЕОГРАФІЧНА (ГРАДУСНА) СІТКА

Номер слайду 38

ПН. ПОЛЮС. МЕРЕДІАНИПД. ПОЛЮСЕКВАТОРПАРАЛЕЛІКИЇВ..

Номер слайду 39

ПН. ПОЛЮСПАРАЛЕЛІПД. ПОЛЮСЕКВАТОРМЕРЕДІАНИКИЇВ

Номер слайду 40

...

Номер слайду 41

ПН. ПОЛЮС. ПАРАЛЕЛІПД. ПОЛЮСЕКВАТОРМЕРЕДІАНИКИЇВ..

Номер слайду 42

Тестування1. Екватор поділяє земну поверхню на:а) Південну і північну півкулі;б) західну і східну півкулі.2. Лінії на карті згори донизу, що показують напрям північ — південь,— це:а) паралелі;б) меридіани; в) екватор. 3. Лінії на карті зліва направо, що показують напрям захід — схід,— це: а) паралелі; б) меридіани; в) екватор.

Номер слайду 43

4. Чим позначають на карті міста, корисні копалини? а) Кольорами; б) умовними знаками; в) малюнками6. Географічна карта — це: а) план місцевості; б) зменшене у багато разів зображення всієї земної кулі чи її частини; в) вид згори ділянки земної поверхні 5. Чим позначаються на карті гори, рівнини, ріки, озера, моря? а) Кольорами; б) умовними знаками; в) малюнками.

Номер слайду 44

7. Географічна карта — це ____ у багато разів зображення на площині земної поверхні за допомогою ____ . зменшене, збільшене, умовних знаків, малюнків, схем

Номер слайду 45

АЛГОРИТМ РОБОТИ З КАРТОЮБіля карти слід стояти справа, щоб не заступити її собою. Вказівну паличку потрібно тримати у лівій руці. Показувати потрібно не назву міста, а умовний знак, яким місто позначене. Щоб показати море, озеро чи гори, потрібно обвести вказівною паличкою по береговій лінії та межі гір. Річку починають показувати із витоку і закінчують там, куди вона впадає.

Номер слайду 46

ПІДСУМОК УРОКУЩо ми відкрили на уроці? Що було нового для кожного із вас зокрема? Що найбільше запам'яталось на уроці? Кому на уроці було цікаво? Чи можете ви сказати, що сьогодні знаєте більше, ніж учора?

Номер слайду 47

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯС. 38 – 40 – у підручнику; С. 31 – у зошиті; за бажанням: відшукати в довідковій літературі цікавий матеріал по даній темі;

pptx
Додано
4 січня
Переглядів
92
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку