Матеріал до уроку з теми "Розмноження та розвиток тварин"; інформація про світлові, теплові, звукові й механічні явища, що відбуваються при розмноженні тварин та значення цих явищ.
Значення світлових,теплових, звукових явищ в розмножені й розвитку тварин.
Номер слайду 2
Вибираючи пару, курка звертає увагу на розмір і колір гребінця на голові півня. Щоб кури могли нестися регулярно, треба, щоб у місці їх існування була оптимальна температура від 23 до 25 градусів. Відхилення від цього режиму в більшу або меншу сторону впливатимуть на те, що птахи будуть менше нестися.
Номер слайду 3
Мама курка кудкудакає до своїх пташенят ще до того, як вони вилупляться. Більш того, пташенята також пищать до неї та один до одного, щоб синхронізувати час вилуплення.
Номер слайду 4
Коли курчат утримують за температури навколишнього середовища вище або нижче їх зони комфорту, для підтримки температури тіла їм необхідно витрачати більше енергії. Ця додаткова енергія в кінцевому підсумку забезпечуватиметься за допомогою споживаного корму.
Номер слайду 5
Для гарної несучості курей важливі умови навколишнього середовища. Птиці повинно бути спокійно і комфортно. Щоб продуктивні показники не падали, період світлового дня для курей не повинен бути менше, ніж 15 або хоча б 12 годин. Надмірно яскраве освітлення лише зменшить курячу продуктивність.
Номер слайду 6
Більша половина риб розмножуються, відкладаючи ікру. Однак дельфіни відносяться до загону живонароджених. При цьому цікавим є той факт, що дельфінята завжди народжуються хвостом уперед.
Номер слайду 7
Дельфіни дихають легенями, так само як і люди, але замість носа у них є орган, який захоплює повітря. Дельфіни володіють всіма ознаками ссавців, а саме, вони вигодовують своїх дитинчат молоком, вони теплокровні та мають шерсть. Дельфіни — одні з багатьох морських ссавців, які покладаються на свист та ехолокацію. Саме вона допомагає тваринам працювати злагоджено, а також розмножуватися. Але шумове забруднення океану останніми роками різко зросло — виною тому розвиток судноплавства та будівництва. Унаслідок чого ссавці просто змушені кричати, щоб почути одне одного в цьому безперервному гулі.
Номер слайду 8
На відміну від світла, що швидко поглинається водою, звук може поширюватися на десятки, а то й сотні кілометрів. Використовуючи цю особливість, китоподібні — кити, дельфіни та морські свині — розробили складний набір звуків, щоб комунікувати між собою.
Номер слайду 9
Дельфіни вміють спілкуватися за допомогою звуків. У їх «словниковому запасі» близько 14000 різних звукових сигналів. УЛЬТРАЗВУК, ЯКИЙ ВИДАЮТЬ ДЕЛЬФІНИ, ЗДАТЕН ВПЛИВАТИ НА МОЗОК ЛЮДИНИ.
Номер слайду 10
Ми живемо у світі звуків. Це багатий, розмаїтий світ, що безперервно змінюється. Звук у природі для тварин мають велике значення. За допомогою його тварини можуть спілкуватися між собою, попереджати про небезпеку, полювати, визначати предмети, що знаходяться поруч.
Номер слайду 11
Світло тваринам потрібне для пошуку їжі, води, сховища, умов для розмноження, для того, щоб вчасно помітити своїх ворогів і сховатися від них. Здатність до орієнтування в просторі за допомогою Сонця властива багатьом тваринам. Під час далеких перельотів птахи знаходять дорогу за Сонцем і зорями. Наприклад, бджоли, знайшовши джерело взятку, «розповідають» про його розташування за допомогою танцю. Бджола-розвідниця описує фігуру у вигляді вісімки, яка має певну орієнтацію на Сонце і на місце розташування взятку. При зменшенні сонячного світла зменшується кількість їжі для тварин. Тому частина з них переміщується в інші краї (відлітають птахи), частина залягає в сплячку (ведмідь), частина наближається до людських помешкань в пошуках їжі (сороки).
Номер слайду 12
Приймачем світла є вся жива природа. Зелене листя багатьох рослин пристосоване до вбирання сонячного світла. Наприклад, у плюща листки завжди повернуті до світла. Рослини, що ростуть у густому лісі, мають листя більших розмірів, ніж ті, що ростуть на відкритих і сонячних ділянках. У листках рослин під дією світла з вуглекислого газу, що міститься в повітрі, та води, яку рослина вбирає з ґрунту, утворюються поживні речовини. При цьому рослини виділяють у навколишнє, середовище кисень.