Розв'язування задач. Не можна ледарювати, коли всі працюють. В. Сухомлинський
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Правило свердлика
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
У якому випадку напрямок ліній індукції магнітного поля прямого провідника зі струмом зазначено правильно?
Номер слайду 9
На рисунку зображена силова лінія магнітного поля, утвореного провідником зі струмом. Визначте напрямок струму.
Номер слайду 10
Магнітну стрілку розташували біля штабового магніту. Який полюс магніту є південним, а який – північним?
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Перемалюйте малюнок у зошит і позначте: у випадках а-в — напрямок сили Ампера; у випадку г — напрямок струму в провіднику; у випадку д — полюси постійного магніту.
Номер слайду 14
Визначте напрямок дії сили Ампера. У якому випадку магнітне поле не діє на провідник зі струмом?
Номер слайду 15
На рисунку зображено рамку, що повертається в магнітному полі постійного магніту. Визначте полюси джерела струму, до якого підключено рамку.
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Укажіть правильний варіант графічного зображення магнітного поля котушки зі струмом.
Номер слайду 19
Укажіть напрямок електричного струму в котушці.
Номер слайду 20
У чому полягає суть явища електромагнітної індукції?
Номер слайду 21
Укажіть напрям індукційного струму, який виникає в замкненій дротяній котушці, якщо до неї наближати стрічковий магніт так, як зображено на рисунку.
Номер слайду 22
Позначте полюси стрічкового магніту, якщо при наближенні його до замкненої дротяної котушки в ній виникає індукційний струм, напрямок якого вказано на рисунку.
Номер слайду 23
Задача Визначте індукцію магнітного поля, якщо в ньому на провідник, по якому проходить струм силою 25 А, діє сила Ампера величиною 50 м. Н. Довжина активної частини провідника — 5 см. Провідник розташовано перпендику-лярно до силових ліній магнітного поля.
Номер слайду 24
Домашнє завдання. Повторити § 1–8. Виконати завдання рубрики «Завдання для самоперевірки до розділу I “Магнітне поле”» підручника: № 12 — усно; № 10,11 — письмово. Підготуватись до захисту проектів
Номер слайду 25
Задача Сталевий стрижень завдовжки 40 см і масою 50 г лежить перпендикулярно до горизонтальних рейок. Уздовж рейок напрямлене однорідне магнітне поле індукцією 0,25 Тл. У стрижні пропускають електричний струм силою 2 А. З якою силою стрижень тисне на рейки?
Номер слайду 26
Номер слайду 27
Магнітна стрілка встановилася в магнітному полі котушки зі струмом так, як показано на рисунку. Визначте полюси джерела струму.
Номер слайду 28
На рисунку зображено провідник зі струмом, розташований у магнітному полі підковоподібного магніту. Визначте полюси магніту.
Номер слайду 29
Визначте полюси електромагніта. Як зміниться підіймальна сила електромагніта, якщо повзунок реостата пересунути ліворуч?
Номер слайду 30
До дротяної котушки, яка підключена до джерела струму, підносять замкнене дротяне кільце. У якому напрямку у кільці протікатиме індукційний струм?
Номер слайду 31
Поблизу котушки, по якій тече електричний струм, розташоване дротяне кільце. Як потрібно змінювати силу струму в котушці, щоб у кільці почав протікати індукційний струм, напрямок якого вказано на малюнку.
Номер слайду 32
Напрямок струму в обмотках електромагнітів визначте за даними малюнка. Відобразіть цей малюнок у зошиті. Позначте полюси магнітів. Намалюйте кілька ліній магнітної індукції біля обох магнітів і в просторі між ними.
Номер слайду 33
Номер слайду 34
Номер слайду 35
Номер слайду 36
Як зміняться покази динамометра, якщо замкнути електричне коло? Укажіть, до яких полюсів джерела струму під’єднані провідники А і В, якщо при проходженні по ним електричного струму покази динамометра зменшуються.