Класна робота Вісімнадцяте листопада. Розвиток зв’язного мовлення. Ця дивна країна Довкола – чудесна, І все там чарівне, Скрізь – диво - краса, Подумайте, друзі, Промовте, будь ласка, Яка це країна? Згадали, це ж… Кк ка кр ку ак зк кр ку кі отк. Кк ка зк ка -казка
Номер слайду 2
1. Пригадаємо народні казки «Котигорошко», «Івасик Телесик», «Фарбований лис», «Колобок»
Номер слайду 3
Казка – це цікава вигадана історія про події, яких не буває насправді. Рослини і тварини в ній уміють розмовляти і робити те, що й люди. Літературна казка – художній твір, який належить автору. Народна казка – це твір, який не має автора, його сворив народ.
Номер слайду 4
1. Пригадаємо авторські казки Шарль Перро, Леся Українка, Брати Грімм
Номер слайду 5
Сорока кашу варила. (казка)Василь Сухомлинський У Сороки було семеро дітей. Прилетіла вона додому, а діти кричать: – Їсти хочемо! – Підождіть, любі, я вам каші наварю. Наварила Сорока гречаної каші. Пахне каша, аж слинка у діток тече. Наклала мати каші в сім тарілочок, дала діткам ложечки, їдять дітки, мовчать. А Сорока сидить біля столу, їй не вистачило каші, всю віддала дітям. – Хай їдять, щоб не були голодні, а я полечу й щось собі їсти знайду.
Номер слайду 6
- Про кого розповідається в казці?- Як сорока ставиться до своїх дітей? З чого це видно?- Як ставляться пташенята до своєї матері?- Яке прислів’я підходить до цієї казки?Для ворони нема кращих дітей, як воронячі. Мати сама не з'їсть, а дітей нагодує. Перебудуйте казку по-новому, змінивши кінцівку і доповнивши основну частину так, щоб казка відповідала прислів’ю: « Де двоє їдять, там і третій наїсться»
Номер слайду 7
Де двоє їдять, там і третій наїсться. Казка Жила – була мама сорок. Було у неї семеро діток. Одного разу у родині трапилася така пригода… Наварила сорока діткам каші Побачили діти, що мама не має чого їсти.