Балада ( фр.ballade— танцювати) — невеликий за розміром ліроепічний твір фольклорного походження на легендарну чи історичну тему, з драматично напруженим сюжетом;оповідь про щось незвичайне, виняткове, героїчне.
Балада ( фр.ballade— танцювати) — невеликий за розміром ліроепічний твір фольклорного походження на легендарну чи історичну тему, з драматично напруженим сюжетом;оповідь про щось незвичайне, виняткове, героїчне.
Номер слайду 3
Особливості балади як жанру художньої літератури: • реальне поєднується з фантастичним; • невелика кількість персонажів; • підкреслена узагальненість; • відсутність деталізації; • стислість у викладі матеріалу; • «магічна» музичність.
Номер слайду 4
Романтичний пейзаж (фр. paysage, від pays — місцевість, країна) — опис, зображення природи, природних явищ, краєвидів у художньому творі, а також створює природу могутню, буйну, бурхливу або служить одним із засобів створення місцевого колориту за допомогою різних засобів: епітетів; порівнянь, метафор тощо. Пейзаж, на відміну від малярського, відтворює також рухи, звуки, запахи.
Номер слайду 5
Метаморфоза — перетворення, зміна чого-небудь. Мотив у художньому творі — (від лат.moveo — рух) проста динамічна смислова одиниця розповіді у творі. Комбінація кількох мотивів складає фабулу.
Номер слайду 6
Романтичний герой — герой романтичного твору, який страждає від відчуження, від неможливості змінити своє становище та оточуючий світ. Він ідеальний: красивий зовнішньо і внутрішньо, здійснює вчинки у відповідності до своїх ідеалів, жертвує собою в ім’я цих ідеалів та людей, суспільства, якому він не потрібен.
Номер слайду 7
Тополя Тема:розповідь про глибокі переживання дівчини, розлученої з коханим, її звернення до ворожки, розмова з тополею і, нарешті, перетворення самої дівчини на тополю під впливом чудотворного зілля. Ідея: невмирущість справжнього кохання, возвеличення краси, вірності, незнищенності світлих і благородних людських почуттів.
Номер слайду 8
Основна думка: кохання — це не тільки щире почуття,а й те, через що любляче серце страждає у поневіряннях. Жанр: балада з казково-фантастичними подіями.
Номер слайду 9
Особливості твору: 1) наявність народних звичаїв (сватання, ворожіння); 2) композиція; 3) невелика кількість дійових осіб; 4) магічність числа «3» (тричі молодиця пила зілля ворожки); 5) відтворення первісних вірувань людей у можливість переселення душі людини в рослину.
Номер слайду 10
Проблематика: • вірність і зрада; • кохання щире і без почуттів; • батьки і діти.
Номер слайду 11
Художні особливості твору Метафори: «вітер виє, гуляє..», «море синіє», «серце ниє», «лихо… зострінеться», «серце знає», «личко червоніє», «брови полиняють», «серденько мліло», «чуло серце недоленьку», «серденько б’ється». Порівняння: «поле, як те море», «одна, як сирота», «воркує, як голубка без голуба», «сонце світить — як ворог сміється», «сохне…, як квіточка», «пішла стара, мов каламар», «полетіла, мов на крилах».