Даний матеріал ознайомить із значенням плачу для людини, видами сліз, особливостями складу сліз, впливом сліз на психологічне здоров'я людини. Характеристика плачу як захисного механізму для організму людини.
Плач — одна з фізіологічних реакцій людини, що супроводжує стрес. Як правило, виникає при сильному страху, болю, смутку, жалю, злості чи радості.
Номер слайду 3
Плач немовляти Плач супроводжується протягом усього нашого життя. Від самого народження-до самої смерті.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
У складі сліз переважає вода, а хімічний склад наближається до складу крові. У цьому складі міститься достатньо інформації. Залежно від стану нашого організм, пропорція складових сліз постійно змінюється.
Номер слайду 6
Ти знаєш, що плач необхідний організму, щоб отримати розрядку і зняти напругу?
Номер слайду 7
Коли людина плаче, то це корисно для її здоров’я
Номер слайду 8
ДІВЧИНА ПЛАЧЕ КРОВ’Ю!Мешканка Домініканської Республіки Дельфіна Седеньо, що має рідке захворювання, плаче кривавими сльозами і потіє кров’ю.
Номер слайду 9
Типи сліз. Базальні сльози. Слізні залози постійно виробляють цю прозору рідину, аби захищати і зволожувати наші очі. Вона також поліпшує наш зір. Коли ми моргаємо, ця рідина рівномірно розподіляється по поверхні очей. Рефлекторні сльози. Ці сльози наповнюють наші очі, коли в них потрапляє чужорідне тіло чи речовина-подразник. Рефлекторні сльози також можуть з’являтися у нас на очах, коли ми позіхаємо, сміємося тощо. Емоційні сльози. Такі сльози притаманні лише людям. Ми проливаємо їх під впливом сильних емоцій. Концентрація білка у сльозах цього типу на 24 відсотки вища, ніж у рефлекторних сльозах.