Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня Учитель Узбек Марина Іллівна Ілюстрації до повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків»
Номер слайду 2
Ілюстратори. Михайло Жук. Олена Кульчицька. Павло Філонов. Георгій Якутович. Юрій Белічек
Номер слайду 3
Титульну сторінку до цього твору Коцюбинський в 1912 році замовив художникові М. Жукові, який змалював образ демона, підкресливши містичність описаних у повісті подій за допомогою символів.
Номер слайду 4
ІванІван – то дитя гір та високих смерек, густих лісів та зоряного неба, посеред якого горить найяскравіша зірка – їхнє з Марічкою кохання. Марія Чепульська. Георгій Якутович
Номер слайду 5
Павло Філонов
Номер слайду 6
Юрій Белічек Аналіз малюнків живописців вказує на те, що роботи художників є загалом суто ілюстративними, а графіка – синтетична, з прихованим підтекстом. Вона виявляє тип мислення художника, що надає його творам особливої глибини.
Номер слайду 7
Між ними повна гармонія, взаєморозуміння. Обоє — діти природи, яким добре відомі її закони, її мова, обоє — талановиті музиканти: Іван грав на флоярі, а Марічка обзивалася до нього своїми співаночками. Любов Івана та Марічки, дітей двох ворогуючих сімей, народилася несподівано, всупереч тій ненависті, що супроводжувала життя Палійчуків і Гутенюків.
Номер слайду 8
Саме вона, незабутня подруга дитячих та юнацьких літ, вічно стояла біля нього, співала свої співаночки або тихо плакала. І згадай мні, мій миленький, два рази на днину, а я тебе ізгадаю сім раз на годину. Вікторія Коломийцева
Номер слайду 9
Але доля склалася по-іншому. Іван пішов на заробітки, а в цей час трагічно загинула Марічка. Тільки з нею він може бути живим, може діяти, творити, може відчувати себе людиною.
Номер слайду 10
Майже сім років він десь блукав, служив у наймах, здавався людям "ведмедем, який зализує свої рани".
Номер слайду 11
Чугайстер (Чугайстир, Дід, Гай, Ночник) — фантастичний образ в українській міфології. За побутовими версіями, чугайстер — це заклятий чаклунами чоловік, якому «пороблено».