Микола Вінграновський. «Сіроманець».Інтегрований урок української літератури в 6 класі з елементами критичного мислення(українська література, курс «Пізнаємо світ» – мистецтво)
Номер слайду 2
Тема. Микола Вінграновський. Повість «Сіроманець» (фрагмент). Довіра і співчутливість, дружба і взаєморозуміння в повісті. Образ Сашка
Номер слайду 3
Скажімо, вовк для людини друг чи небезпека? Що ви знаєте про вовка?
Номер слайду 4
Вовк, вовк звичайний — хижий ссавець з роду пес родини псових , що добуває їжу самостійно активним пошуком та переслідуванням жертв. Повсюди основу харчування вовків складають копитні тварини: в тундрі — дикі та свійські північні олені; в лісовій зоні — лосі, сарни, дикі свині, свійські вівці, корови, коні; в степу та пустелі — антилопи різних видів та вівці; в горах — дикі та свійські кози. Також відомий як сірий вовк, сірко, або дикий собака, або дикий пес.
Номер слайду 5
Цифровий диктант «Сіроманщина» Учні записують «0» – якщо твердження неправильне, та «1» – якщо правильне.1. У молоді роки Сіроманець був ватажком зграї. 2. Чепіжний мав власні рахунки з вовком. 3. Школа Сашка знаходилась поруч із домом. 4. Під час першої зустрічі Сіроманець лизнув Сашка. 5. Чепіжний на базарі купив сенбернара. 6. Вовк здався мисливцям з власної волі.7. Подивитись на впійманого вовка приїхав кореспондент із газети. 8. На уроці Сашко розпитував вчительку, де лікують зір. 9. Під час знайомства з Сіроманцем Галя злякалась і втекла. 10. Чепіжний був у захваті від статті в газеті. 11. На полігоні Сіроманець зовсім оглух. 12. Друзям вдалося потрапити в лікарню ім. Філатова. (1)
Номер слайду 6
Цифровий диктант «Сіроманщина»Ключ Учні записують «0», якщо твердження неправильне та «1» – якщо правильне.1. (1)2. (1)3.(0)4. (1)5. (0)6. (0)7. (1)8. (1)9. (0)10. (0)11.(0)12. (1)
Номер слайду 7
Як ви розумієте поняття «Довіра, співчутливість, дружба, взаєморозуміння»?
Номер слайду 8
Визначаємо авторське бачення персонажа: підбираємо цитати для характеристики Сашка
Руханка «Гімнастика Сіроманця» Сіроманець лиш проснувся І до сонця потягнувся (піднімання рук). А побачив бадилинку, То нагнувся на хвилинку (нахили вниз). Восени будяк розцвів, Вовк від подиву присів (присідання). Любить вовк Сашка стрічати І від радості стрибати (стрибки).
Номер слайду 16
Підбери цитату
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Дерево міцне корінням, людина — друзями. В нашій дружбі — наша сила. Побратим — два рази брат. Як будемо в дружбі жити — нас нікому не зломити
Номер слайду 20
Потрібно гуманно ставитися до беззахисних тварин, жити в гармонії з природою, бережливо, з повагою ставитися до матінки-природи, частинкою якої є й людина
Номер слайду 21
Домашнє завдання. Написати лист Сіроманцеві за схемою РАФТ (Роль, Аудиторія, Форма, Тема):хто → кому → у якій формі → що може сказати)