Презентація до уроку "Василь Симоненко – «лицар на білому коні». Вірш «Лебеді материнства» відповідає послідовності опублікованого уроку, містить фото, відеоматеріали для візуалізації матеріалу.
Тема уроку. Василь Симоненко – «лицар на білому коні». Вірш «Лебеді материнства»Про що б хотіли дізнатися сьогодні на уроці?Що б я сказав поету, якби міг зустрітися з ним?
Номер слайду 4
Скільки б не судилося страждати, Все одно благословлю завжди День, коли мене родила мати Для життя, для щастя, для біди. В. Симоненко
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Вищу освіту Василь Симоненко здобував, навчаючись на факультеті журналістики Киїського університету ім. Т. Г. Шевченка, потім працював у газетах „Молодь України”, „Черкаська правда”, „Робітнича газета.”
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
. Теорія літератури Ліричний герой — умовна дійова особа, внутрішній світ якої (думки, почуття, переживання) відображуються у ліриці. Ліричний герой — це особа, думки й почуття якої виражаються в ліричних творах. Ліричний герой — образ, що виникає в уяві читача під враженням висловлених у творі почуттів, переживань, роздумів. Ліричний герой не обов’язково тотожний авторові.
Номер слайду 14
Мати поета. Ганна Федорівна Щербань
Номер слайду 15
Із скарбнички народної мудрості Материна молитва з дна моря рятує. Матері ні купити, ні заслужити. Мати праведна – ограда каменна. На сонці тепло, а біля матері добре. Рідна земля – матінка, чужа сторона – мачуха. Материнським словом Бог править. З матір'ю жити – ні горя, ні нудьги не знати. Материнським словом Бог править. Без матінки рідної і квіти безбарвно цвітуть. Серце матері краще сонця гріє. Одна у людини рідна мати, одна у нього і Батьківщина.
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Словничок. Лиман — затока. Сургуч — забарвлена тверда смола, віск, що легко плавиться й застигає, використовується для опечатування пакетів, посилок тощо. Шибка — віконне скло. Досада — прикрість. Марево — 1. Міраж. 2. (перен.) Витвір уяви; видіння, примара.
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Проведення тестового опитування 1. Колір лебедів у поезії:а) білий; б) рожевий; в) сірий2. Лебеді порівнюються з:а) хмарами; б) чаклунством; в) мріями.3. Мати не пускала до хати гойдати колиску:а) досаду; б) смуток; в) лихо.4. Лебеді панували в хаті на стіні:а) під час темряви; б) у будь-який час; в) тільки у дощову погоду.5. Коли син виросте, то він:а) вирушить у дорогу; б) відремонтує батьківську хату;в) змайструє млин.6. Мавки чорноброві чекатимуть від дорослого хлопця:а) ніжності й любові; б) уваги і грошей;в) багато позитивних емоцій 7. В житті, на думку В. Симоненка, кожна людина не може вибирати:а) друга; б) дружину; в) матір.8. Останній рядок поезії такий :а) «Вибрати не можна тільки Батьківщину»;б) «Та не можна рідну матір вибирати»;в) «Можна все на світі вибирати, сину...».9. Поезія В. Симоненка «Лебеді материнства» покладена на музику композитором: а) М. Лисенком; б) П. Майбородою; в) А. Пашкевичем.10. «Лебеді материнства» за своєю будовою нагадує: а) стрілецьку пісню; б) веснянку; в) коломийку.11. Образ лебедів у творі асоціюється з: а) мужністю; б) вірністю; в) ніжністю.12. У народних легендах верба, яка згадується у вірші, означає дерево: а) материнства і життя; б) добробуту; в) мужності і наполегливості.
Номер слайду 21
Правильні відповіді:1. Б 7. В2. В 8. А3. А 9. В4. А 10. В5. А 11. Б6. А 12. А
Номер слайду 22
Номер слайду 23
Асоціативний килимок. Батьківщина
Номер слайду 24
Розгадай !
Номер слайду 25
Крилаті рядки з творів Василя Симоненка
Номер слайду 26
Чи можна обирати Батьківщину?
Номер слайду 27
Що б ти сказав поету, якби міг зустрітися з ним?
Номер слайду 28
Скільки б не судилося страждати, Все одно благословлю завжди День, коли мене родила мати Для життя, для щастя, для біди. В. Симоненко
Номер слайду 29
Домашнє завдання. Підготувати відеовірш напам’ять ( по групах)Середній рівень. Уміти розповідати про поета, виразно читати напам’ять, аналізувати вірш «Лебеді материнства», висловлювати власні думки та почуття. (для всіх)Достатній рівень. Скласти питання до гри «Вірю – не вірю» для команди-суперниці. Високий рівень. Написати есе «Чи можна вважати ззрадниками людей, що залишають свою батьківщину?»