Презентація знайомить учнів з особливостями внутрішніх вод Африки,з найголовнішими річковими системами та басейнами, з основними типами озер та закономірностями їх поширення.
Розподіл вод пов’язаний з рельєфом і кліматом. 1/3 частина материка відноситься до басейну внутрішнього стоку. Річкова мережа розподілена на на материку нерівномірно. Східноафриканське плоскогір’я є вододілом, тому більшість річок впадає в Атлантичний океан. Найменше в Індійський океан. На річках безліч порогів і водоспадів; вони малопридатні для судноплавства, мають величезні запаси гідроенергії. Переважає дощове живлення, в тропічних широтах – підземними водами.
Найбільше зосереджено в зоні Великого Східноафриканського розлому. Розміщені в тектонічних улоговинах. Мають велику довжину та глибину. Найбільшим за площею в Африці і друге в світі є озеро Вікторія, розташоване у прогині платформи. У пустелях розташовані реліктові озера, що залишилися від давніх великих водойм. Деякі утворилися внаслідок перекриття улоговини лавою.
Озеро Вікторія має багато островів. Тропічні грози часто призводять до штормів. Береги низькі й відчувають припливи та відпливи, як узбережжя океанів. Вікторія – третє за площею озеро світу та друге серед прісних озер. Його довжина 320 км, а ширина 275 км. Глибина до 80 м. Лежить у тектонічному прогині платформи на висоті 11 34 м. Місцеві жителі називають водойму Ньянза – “озеро”.
Чад – залишок давнього моря. Залежно від сезону його площа сильно коливається: від 10 до 26 тис. км2. Глибина 4-11 м. Під час спеки перетворюється на ряд дрібних озер. Вода в озері Чад слабо-солона, тому що має стік у підземні артезіанські басейни. Озеро багате на рибу. Рослинність бідна. На воді трапляються плавучі острови з папірусу та трав.