Презентація до уроку всесвітньої історії 9 класу "Громадянська війна США"

Про матеріал
Презентація на тему: "Громадянська війна США та реконструкція Півдня". Містить короткий опис матеріалу, визначення, творчі завдання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Громадянська війна в США і Реконструкція Півдня. Утворення незалежних державу Латинській АмериціПідготувала: Кравченко В. М.

Номер слайду 2

Пригадайте, коли і за яких обставин, утворилися США?Які ідеї закріплював американський «Біль про права» 1791р.? ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ СШАСШАЗа формою державного правління США були республікою. За формою державного устрою — федеральною державою. Респу́бліка — форма державного правління, за якої верховна влада у державі (суверенітет) належить Народу, а верховні органи державної влади обираються на певний термін, з окресленими Законом повноваженнями; існує поділ влади на гілки: законодавчу, виконавчу, судову. Федерація – одна з форм державного устрою, за якою кілька державних утворень об'єднуються в одну союзну державу, при збереженні власної державної структури та часткового суверенітету.

Номер слайду 3

Суперництво демократів і республіканців стало головним стрижнем політичного життя США. Демократична партія, датою заснування якої вважається 1828 р. Ця партія перед. Громадянською війною перебувала при владі з невеликими перервами майже 30 років. У 1854 р. утворено Республіканську партію США, основу якої становили ворожі рабству і прихильні до єдності держави фермери та буржуазія. Помірне крило республіканців складалося з представників великої буржуазії Півночі, які вимагали обмеження поширення рабства на територію новоутворених західних штатів. РАБСТО ЦЕ…

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

ГРОМАДЯНСЬКА ВІЙНА 1861–1865 рр. Прочитайте текс підручника, визначіть причини та наслідки громадянської війни, заповніть таблицю.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

УТВОРЕННЯ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ У ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІНа початку ХІХ ст. внаслідок ослаблення колоніальних імперій Іс-панії та Португалії, а також під впливом ідей Французької революції активізувалася боротьба народів Латинської Америки за незалежність. У результаті національно-визвольного руху народів Латинської Америки в цьому регіоні були створені незалежні держави: Гаїті (1804 р.), Парагвай (1811 р.), Аргентина (1816 р.), Чилі (1818 р.), Велика Колумбія (1819 р.), Перу (1821 р.), Мексика (1821 р.), Федерація республік Центральної Америки (1821 р.), Болівія (1825 р.), Уругвай (1830 р.). Куба й Пуерто-Рико залишалися колоніями Іспанії до кінця XIX ст. Після розпаду Федерації республік Центральної Америки утворилися такі держави: Коста-Рико (1838 р.), Нікарагуа (1838 р.), Гондурас(1838 р.), Гватемала (1839 р.), Сальвадор (1841 р.). У 1814 р. від Гаїті відокремилася Домініканська Республіка. Війни за незалежність розчистили шлях для розвитку капіталіс-тичних відносин, але в цілому вои негативно вплинули на стан економіки нових держав.

Номер слайду 11

ДОКТРИНА МОНРО У 1822 р. США визнали нові держави Латинської Америки. 2 грудня 1823 р. президент країни Дж. Монро направив чергове щорічне послання президента до Конгресу Сполучених Штатів. До його тексту був включений документ про принципи зовнішньої політики США, що отримав назву«Доктрина Монро» (доктрина — керівний політичний принцип). Доктрина містила попередження на адресу європейських держав і Росії, що захоплення колоній в Латинській Америці Сполучені Штати надалі розглядатимуть як загрозу своїй власній безпеці. Проте президент Дж. Монро заявив, що США триматимуться осторонь від європейських справ. У документі також наголошувалося на несумісності державного устрою монархічної Європи й республіканських Сполучених Штатів Америки. Фактично «доктрина Монро» не лише застерігала європейські держави від втручання у справи держав західної півкулі, а й обґрунтовувала експансіоністські прагнення Сполучених Штатів щодо цих держав, що ставали сферою впливу США. Це було доволі зухвало, адже доктрина не була погоджена й визнана іншими державами, а була однобічною декларацією. Проголошена в 1823 р. «доктрина Монро» на тривалий час визначила політику експансіонізму США. Експресіонізм – агресивна політика з метою захоплення чужих територій та ринків збуту.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

pptx
Додано
5 листопада
Переглядів
434
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку