Презентація до уроку з фізики у 10 класі на тему "Властивості рідини. Поверхневий натяг", метою якого є ознайомити з особливостями поверхневого шару рідини, сформувати поняття поверхневого натягу, сили поверхневого натягу
1. Які агрегатні стани речовини вам відомі?2. Чи мають рідини власний об'єм?3. Чи мають рідини форму?4. Чи можна рідини стиснути?5. Як розміщені молекули в рідинах? Як рухаються?6. Що можна сказати про взаємодію молекул в рідинах?
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Властивості рідини. Поверхневий натяг. Мета: ознайомити з особливостями поверхневого шару рідини, сформувати поняття поверхневого натягу, сили поверхневого натягу.
Номер слайду 4
Властивості поверхні рідини
Номер слайду 5
Сила поверхневого натягу – це сила, яка діє вздовж поверхні рідини, перпендикулярно до лінії, яка обмежує поверхню, і спрямована в бік її скорочення.
Номер слайду 6
Поверхневий натяг – це фізична величина, яка характеризує рідину й чисельно дорівнює силі поверхневого натягу , яка діє на одиницю довжини лінії, що обмежує поверхню. Одиницею вимірювання поверхневого натягу в СІ є .
Номер слайду 7
Поверхневий натяг залежить від роду рідинитемператури рідинидомішок
Номер слайду 8
Поверхнева енергія – це надлишкова потенціальна енергія, яку мають молекули в поверхневому шарі порівняно з їхньою потенціальною енергією всередині іншого об'єму рідини.
Номер слайду 9
1. З крана самовара падають краплі. Коли вони важчі: коли вода гаряча чи охолола?2. Які причини виникнення поверхневого натягу?3. Від чого залежить поверхневий натяг?4. Як відомо, піщані замки й “пасочки” можна будувати тільки з мокрого піску. Сухі піщинки не прилипають одна до одної. Поясніть, чому.5. Холодна вода не відмиває засмальцьовані поверхні. Чому ж це можна зробити за допомогою мильного розчину й гарячої води?
Номер слайду 10
Домашнє завдання: 1. Опрацювати §58 (п.1-п.3) 2. Виконати вправу 49 (1) 3. Виконати експериментальне завдання. В одну склянку накапати 50 крапель води, а в другу – 50 крапель спирту. Порівняти об'єми у склянках. Пояснити різницю.