Презентація до уроку з харківщинознавства "Фізична географія міста Люботин. Природа своєї місцевості"

Про матеріал
Мета: сформувати знання про географічне положення, природні умови та ресурси, сучасні ландшафти свого міста; визначити положення свого міста в системі одиниць фізико-географічного районування; ознайомлення з екологічною ситуацією свого міста; розвиток умінь аналізу фізико-географічних карт.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Фізична географія міста Люботин. Природа своєї місцевостіХАРКІВЩИНОЗНАВСТВО

Номер слайду 2

Мета:сформувати знання про географічне положення, природні умови та ресурси, сучасні ландшафти свого міста; визначити положення свого міста в системі одиниць фізико-географічного районування; ознайомлення з екологічною ситуацією свого міста; розвиток умінь аналізу фізико-географічних карт.

Номер слайду 3

Люботин на карті України та Харківської області

Номер слайду 4

ЛЮБОТИН— місто у Харківському районі Харківської області, центр Люботинської міської громади. Місто розташоване на річках Люботинка і Мерефа на заході Харківської області. Через місто проходить кордон водорозділу Дніпро-Дон.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Люботин – це мальовниче місто, яке відоме своєю багатою історією, живописною природою, приємним кліматом. Для любителів активного відпочинку тут є прекрасні можливості для піших прогулянок, велосипедних прокатів та риболовлі. Люботин славиться своїми зеленими насадженнями. На одного мешканця міста припадає одна з найбільших площ зелених насаджень серед міст області.

Номер слайду 7

Річка Люботинка. Люботинка (Уди II) — річка в Україні, права притока Уди. Бере свій початок в селі Нестеренки, на північно-західній окраїні міста Люботина, і тече через центр міста. Довжина річки — близько 15 км. Водостік — у річку Уди, потім в річку Сіверський Донець, далі — в Дон, і в Азовське море. На річці Люботинка у 1650 році було засноване місто Люботин, що отримало свою назву саме від річки. На сьогодні Люботинка являє собою мережу зі створених ставків. Ця мережа ставків стала одним з мотивів (блакитний колір гербового поля) для герба міста Люботина.

Номер слайду 8

Каскад ставків на річці Люботинка

Номер слайду 9

Річка Мерефа. Мере́фа — річка у Харківському районі Харківської області. Ліва притока Мжи (басейн Сіверського Донця). Довжина 28 км, похил річки — 1,8 м/км. Формується з багатьох безіменних струмків та водойм. Площа басейну 244 км². Мерефа бере початок на південно-західній околиці селища Караван. Тече переважно на південний схід і на південно-східній околиці міста Мерефа впадає в річку Мжу, праву притоку Сіверського Донця. Населені пункти вздовж берегової смуги: Люботин, Буди, Південне.

Номер слайду 10

Каскад ставків на річці Мерефа

Номер слайду 11

Природні пам’ятки місцевого значення. Ботанічний заказник «Дроб′янське»Заказник площею 12,6 га розташований на землях Люботинського лісництва Державного підприємства «Жовтневе лісове господарство» в кварталі 6, на ділянці 2-3. Оголошений ботанічною пам’яткою природи рішенням облвиконкому від 3.12.1984 за №562 з метою збереження ділянки дубового лісу, де під пологом 100-120 річних дубів виростають зарослі барвінку, який рідко зустрічається в лісах області.

Номер слайду 12

Природні пам’ятки місцевого значення. Пам'ятка природи місцевого значення "Два дуби-велетні"

Номер слайду 13

Природні пам’ятки місцевого значення. Пам'ятка природи місцевого значення "Великий ліс", або, як називають в народі, сіамські близнюки

Номер слайду 14

Екологічна ситуація. Полігон твердих побутових відходів

Номер слайду 15

Сміттєспалювальний завод Південної залізниці

Номер слайду 16

Караванський завод кормових дріжджів

Номер слайду 17

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Географія, 8 клас, Презентації
Додано
16 листопада
Переглядів
91
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку