24 березня о 18:00Вебінар: Розвиток критичного мислення та медіаграмотності на уроках англійської мови

Презентація до уроку з математики для 6 класу на тему "Дільники та кратні натурального числа. Прості та складені числа"

Про матеріал

Презентація до уроку з математики для 6 класу на тему "Дільники та кратні натурального числа. Прості та складені числа". Повністю супроводжує урок, містить інтерактивну вправу Джерела:

-Інтерактивна вправа. Прості і складені натуральні числа

http://LearningApps.org/view2883511

Інтернет-ресурси (для ребусів):

http://rebus1.com/ua/


Зміст слайдів
Номер слайду 1

6 клас. Урок №1 Дільники та кратні натурального числа. Прості та складені числа. Виконала: Тирса Олена Василівна, учитель математики Зеленьківської ЗОШ І-ІІ ст.

Номер слайду 2

Міркуємо – швидко!Відповідаємо – правильно!Лічимо – точно!   Пишемо – гарно! Девіз уроку

Номер слайду 3

Сядьте, діти, всі рівненько. Усміхніться всі гарненько,Настрій на урок візьмемо,Й працювати розпочнемо.

Номер слайду 4

Мета Уроку

Номер слайду 5

Виконайте ділення і зробіть перевірку множенням.35 : 7 = 3,5 : 7 = 4 : 8 = 3,5 : 0,7 = Виконання усних вправ50,5𝟒𝟖 5

Номер слайду 6

Дайте відповіді на запитання. Чи можна виконати ділення:а) натурального числа на натуральне число;б) десяткового дробу на натуральне число;в) десяткового дробу на десятковий дріб? 2. Чи завжди від ділення двох натуральних чисел маємо в частці нату­ральне число? Так. Так. Так. Ні

Номер слайду 7

Задача. Задача. У Марійки є 6 яблук. Між скількома друзями вона зможе їх розділити? Щоб розв’язати таку задачу, треба знайти всі натуральні числа, на які число 6 ділиться без остачі. Сьогодні на уроці ми це спробуємо з’ясувати.

Номер слайду 8

1 спосіб 2 спосіб На 2 купки по 3 яблука На 3 купки по 2 яблука 6 : 2 = 3 6 : 3 = 2 6 – ділене 6 – ділене 2 – дільник 3 – дільник 3 – частка 2 – частка. Числа 2 і 3 є дільниками числа 6. А число 6 є кратним для кожного зі своїх дільників.

Номер слайду 9

Чи є інші дільники в числа 6?Так. Число 6 ділиться ще на 1 і саме на себе. Отже, загалом у числа 6 є чотири дільники: 1; 2; 3; 6.

Номер слайду 10

Розгадайте ребус. Дільник. Запам’ятайте! Дільником числа називається таке число, на яке ділиться дане число.

Номер слайду 11

Розгадайте ребус. Кратне. Запам’ятайте! Кратним числа називається таке число, яке ділиться на дане число.

Номер слайду 12

Зверніть увагу!Кожне натуральне число, починаючи з числа 2, має принаймні два дільники – число 1 і саме це число. Запам’ятайте!Натуральне число, яке має лише два дільники (1 і саме число), називається простим. Натуральне число, яке має більше двох дільників, називається складеним. Наприклад. 11 – просте число, а 9 і 20 – складені.

Номер слайду 13

Ні. Оскільки в числа 1 тільки один дільник. Отже, число 1 особливе. Воно і не просте, і не складене. Зверніть увагу!Найменшим простим числом є число 2. Поміркуйте!Чи є 1 простим числом? А складеним?

Номер слайду 14

Розв’язування вправ з підручника. Гра «Мікрофон», учні по черзі (передаючи уявний мікрофон), дають відповіді на запитання з №2, №3. Письмово №6, №10, №12, №15.

Номер слайду 15

Учні виходять з-за парт. Учитель записує на дошці число 24. Якщо вчитель називає дільник числа 24, то учні піднімають руки вверх. Якщо кратне – опускають вниз. Коли вчитель називає число, яке не є ні дільником, ні кратним числа 24 – присідають. Фізкультхвилинка

Номер слайду 16

Повторення основних понять, вивчених на уроціДільник – це число…Кратне – це число…Просте число – це…Складене число – це…

Номер слайду 17

Інтерактивна вправа Прості і складені натуральні числа

Номер слайду 18

Домашнє завдання. Опрацювати §1. Вивчити означення. Виконати №7, №11, №16.

Номер слайду 19

Ось і закінчився наш урок,Ви до знань зробили ще один крок. Дякую, що працювали гарно,Часу ви не витрачали марно. Дякую за дисципліну на уроціІ бажаю успіхів в навчальному році.

Номер слайду 20

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: ЛІТЕРАТУРА:«Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., Нелін Є. П., Номіровський Д. А., Паньков А. В., Тарасенкова Н. А., Чемерис М. В., Якір М. С) (зі змінами). Режим доступу:  http://mon.gov. ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.html Тарасенкова Н. А. Математика : підручник для 6 класу загальноосвіт. навч. закладів / Н. А Тарасенкова, І. М. Богатирьова, О. М. Коломієць, З. О Сердюк. – К. : Видавничий дім «Освіта», 2014. – 304 с. Усі уроки математики. 6 клас. І семестр/ С. П. Бабенко, І. С. Маркова. – Х.: Вид. група «Основа», 2014. – 284с. (Серія «Усі уроки»)  Інтернет-ресурси (для ребусів):http://rebus1.com/ua/Джерела:Інтерактивна вправа. Прості і складені натуральні числаhttp://Learning. Apps.org/view2883511

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Сальник Ольга Іванівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
8 січня 2018
Переглядів
4620
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку