Пригадаймо: До якої країни ми подорожували минулого разу?Що таке мелізми?У нотному записі, як позначаються мелізми?Яке було домашнє завдання?
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Виразне виконання пісні:1. Добрий вечір тобі, пане господарю, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!2. Застеляйте столи, та все килимами, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!Програш музики….3. Та кладіть калачі з ярої пшениці, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!4. Бо прийдуть до тебе три празники в гості, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!5. Хай святкує з нами вся наша родина, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!6. Вся наша родина, славна Україна, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!
Номер слайду 6
Ми продовжуємо подорож по країнах і сьогодні в нас Угорщина. До складу багатонаціональної України входять також угорці. Впливу угорської культури піддалися побут, фольклор та музична культура західних регіонів. Національне угорське музичне мистецтво сповнене контрастами і сильно відрізняється від європейського, хоча включає широку гаму європейських стилів.
Номер слайду 7
Одним із популярних угорських танців є «Чардаш». Для танцю характерні гострий ритм та віртуозні імпровізації. За характером музичну мову чардашу нагадують українські народні пісні «Заспіваймо пісню веселеньку» та «Чорна кура»
Номер слайду 8
«Заспіваймо пісню веселеньку»
Номер слайду 9
Ще одне нове поняття ми сьогодні почуємо, це Рапсодія. Рапсодія — музичний інструментальний твір, вид музичної фантазії на народні теми. Послухайте «Угорську рапсодію №2» композитора Ференца Ліста, в якій він розповів музичною мовою про свою батьківщину, історію свого народу. В основі твору лежать народні мелодії — повільна та лірична пісня «Лашан» і стрімкий національний танець «Фрішка