Презентація до уроку з теми: "Основи, їх склад і назви, фізичні властивості. Класифікація основ."

Про матеріал
Презентація до уроку з теми "Основи, їх склад і назви, фізичні властивості. Класифікація основ."
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Клас: 8 Урок № 15 Тема: «Основи, їх склад і назви, фізичні властивості. Класифікація основ»

Номер слайду 2

розширити знання про класифікацію й номенклатуру неорганічних речовин на прикладі основ; розвивати вміння й навички складати формули неорганічних сполук за валентністю на прикладі основ, складати назви речовин за сучасною українською номенклатурою, розпізнавати класи неорганічних речовин. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки, формування основних інтелектуальних навичок. Виховувати активну світоглядну позицію в навчанні та прагнення досліджувати навколишній світ. Мета уроку:

Номер слайду 3

Тип уроку: поглиблення і розширення знань. Форми роботи: групова робота, робота з опорною схемою, демонстраційний експеримент. Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця розчинності, зразки основ.

Номер слайду 4

Фронтальне опитування: Назвіть основні класи неорганічних сполук. За якими ознаками розподілено речовини на класи. Що таке оксиди, наведіть приклади. Які речовини називають кислотами? Наведіть приклади. Які елементи входять до складу кислот?Яких правил безпеки треба дотримуватись при роботі з кислотами і чому?ХІД УРОКУ1. Організація початку уроку2. Перевірка домашнього завдання

Номер слайду 5

3. Перевірка раніше засвоєних знань. Завдання на картках1. Виписати окремо і назвати оксиди та кислоти, класифікувати їх: Mg(OH)2, Ba. O, HPO3, Na2 CO3, HCl, Ca3(PO4)2, Cr2 O3, Ca(OH)2, HNO3, SO3.2. Виведіть формулу речовини, що складається на 57,5% з Натрію, 40% Оксигену та Гідрогену. 3. Визначте масу гашеного вапна, формула якого Ca(OH)2, кількістю речовини 0,3 моль. Гра «Хто такий, що таке?»Поясни сутність запропонованих слів чи формул: Хімія. Неорганічна хімія. Оксиди, кислоти, основи, солі. Na2 O. Д.І. Менделєєв. Сульфатна. Кислотний дощ. Парниковий ефект. Na. OH.

Номер слайду 6

Демонстрація 6. Зразки основ KOH, Na. OH, Ca(OH)2, Cu(OH)2(свіжоприготовлений), Al(OH)3 Що спільного у формулах основ, які є на вашому столі? Який клас неорганічних сполук називається основами?Від чого залежить кількість гідроксильних груп в основі? Як можна в загальному вигляді записати формулу основ?

Номер слайду 7

4. Засвоєння нових знань

Номер слайду 8

Назвемо основи, за сучасною українською номенклатурою та наведемо тривіальні назви цих речовин. KOH - калій гідроксид (їдке калі) Na. OH - натрій гідроксид (їдкий натр) Ca(OH)2 - кальцій гідроксид (гашене вапно) Cu(OH)2 – купрум (II) гідроксид Al (OH)3 - алюміній гідроксид

Номер слайду 9

Основи поділяються на такі класи:розчинні у воді (луги);нерозчинні (малорозчинні).ppt_x

Номер слайду 10

5. Засвоєння знань, умінь, навичок. Учні вибирають формулу основи в сніжинці і називають його за систематичною номенклатурою, визначаючи валентність металу в цих формулах. Складіть для сусіда чотири формули основ. Учень повинен назвати і класифікувати їх. Добрати відповідні оксиди до складених формул основ. Na. OHa. Cu(OH)2 H2 OFe(OH)3 Br2 O7 KOHОН

Номер слайду 11

6. Узагальнення та систематизація знань. Закінчити речення очікування. Я знаю, що основи за агрегатним станом…Я знаю, що луги…, бо потрапивши на шкіру викликають…Я знаю, що якщо луг потрапив на шкіру необхідно…Я знаю, що основа складається з…

Номер слайду 12

7. Підведення підсумків

Номер слайду 13

8. Повідомлення домашнього завдання. Творче завдання. Підготувати повідомлення про кругообіг Оксигену в природі, використання кисню та його біологічну роль.

pptx
Пов’язані теми
Хімія, Матеріали до уроків
Додано
25 травня 2020
Переглядів
2393
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку