Презентація до уроку за темою: «Ознака перпендикулярності прямої і площини». Для учнів 10 класу.

Про матеріал

Презентація до уроку за темою: «Ознака перпендикулярності прямої і площини». Для учнів 10 класу.

Мета уроку: -формувати поняття прямої, перпендикулярної до площини;
-вивчити ознаку перпендикулярності прямої до площини.
- Розвивати логічне мислення, естетичне сприйняття інформації,
активність та наполегливість під час виконання вправ;
- виховувати самостійність, творчість, критичність.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ознака перпендикулярності прямої і площини. *

Номер слайду 2

* a a a a a b b b b b Кут між прямими у просторі. Позначте кут між прямим, якщо можливо визначте градусну міру.

Номер слайду 3

* А А1 В1 С1 Д1 Д С В

Номер слайду 4

* А А1 В1 С1 Д1 Д С В

Номер слайду 5

Мета уроку: Сформувати поняття прямої, перпендикулярної до площини. Вивчити ознаку перпендикулярності прямої до площини. Ознака перпендикулярності прямої і площини.

Номер слайду 6

* Укажіть в оточуючому просторі, моделі площин і прямих, які перпендикулярні. Уявлення про пряму перпендикулярну до площини дають вертика­льно поставлені стовпи — вони перпендикулярні до поверхні землі, пер­пендикулярні до будь-якої прямої, яка проходить через основу стовпа і лежить у площині землі.

Номер слайду 7

Означення: * Пряма називається перпендикулярною до площини, якщо вона перетинає цю площину та перпендикулярна до будь-якої прямої, що лежить у цій площині й проходить через точку перетину. На рис. 137 пряма с перпендикулярна до площини α. Пишуть: с α. З означення ви­пливає, що с a, с b.   Пряма називається перпендикулярною до площини, якщо вона перетинає цю площину та перпендикулярна до будь-якої прямої, що лежить у цій площині й проходить через точку перетину. На рис. 137 пряма с перпендикулярна до площини α. Пишуть: с α. З означення ви­пливає, що с a, с b.

Номер слайду 8

* Ознака перпендикулярності прямої і площини α О с a b Теорема: Якщо пряма перпендикулярна до двох прямих, які лежать у площині та перетинаються, то вона перпендикулярна до даної площини.

Номер слайду 9

* Попрацюємо з підручником! стор.128 Наслідки: 1 2 3

Номер слайду 10

* Розв'язування задач. 1.   Укажіть в оточуючому просторі моделі прямих і площин, які перпендикулярні. 2.   Чи правильно, що коли пряма не перпендикулярна до площини, то вона не перпендикулярна ні до жодної прямої, яка лежить в цій площині? Експеремент зі шваброю!

Номер слайду 11

* Розв'язування задач. 4.   Пряма SA перпендикулярна до площини прямокутника ABCD. Укажіть перпендикулярні прямі (рис.138). 3.   Що означає твердження: пряма не перпендикулярна до площини?

Номер слайду 12

* 5. Дано зображення куба ABCDA1B1C1D1.  Довести, що: а) АА1 (АВС);      б) AD (DCC1);      А А1 В1 С1 Д1 Д С В Розв'язування задач

Номер слайду 13

4) Чи є перерiз куба, зображений на рисунку, прямокутником? Вiдповiдь обґрунтуйте. 6.Чи є перерiз куба, зображений на рисунку, прямокутником? Вiдповiдь обґрунтуйте. 4) Чи є перерiз куба, зображений на рисунку, прямокутником? Вiдповiдь обґрунтуйте. Розв'язування задач

Номер слайду 14

7.Як встановити вертикальну щоглу за допомогою розтяжок? щогла розтяжка Розв'язування задач Для допитливих!

Номер слайду 15

Чи достатньо однієї пари розтяжок для забезпечення вертикальної щогли? Чи обов’язковою є вимога, щоб усі розтяжки мали однакову довжину? Чи буде забезпечена вертикальність, якщо розтяжки будуть провисати? Що відбудеться зі щоглою, якщо одна з розтяжок буде зірвана?

Номер слайду 16

8. Дано: ABCD – паралелограм; МА = МС, MB = MD. Довести, що МО ┴ (АВС) (рис. 140). * Розв'язування задач

Номер слайду 17

9.Через точку О перетину діагоналей квадрата зі стороною 6см проведено пряму ОК, перпендикулярну до площини квадрата. Знайдіть відстань від точки К до вершин квадрата, якщо OK = 2см. 10.У трикутнику АВС

Номер слайду 18

Підсумки уроку: Два! Раз! Три!

Номер слайду 19

3.На малюнку зображено пряму SB перпендикулярну до площини ромба АВСД, які з тверджень правильні: -Пряма SB перпендикулярна до площини АВС; -Пряма АВ перпендикулярна до прямої SB; -Пряма ВС перпендикулярна до площини ASB; -Пряма SB перпендикулярна до прямої ВД ? Д Підсумки уроку: Раз! Сформулювати означення перпендикулярності прямої і площини. 2.Сформулювати ознаку перпендикулярності прямої і площини. Два! Три!

Номер слайду 20

Домашнє завдання. §13, теорема та наслідки вивчити. № 459,460,470 (462). №480* *

Номер слайду 21

* Дякую за співпрацю!!!

ppt
До підручника
Геометрія (профільний рівень) 10 клас (Бевз В.Г., Бевз Г.П., Владімірова Н.Г., Владіміров В.М.)
Додано
2 липня 2018
Переглядів
898
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку