Дана презентація розроблена для інтегрованого уроку з екології, хімії, інформатики та основ здоров'я на тему «Надзвичайні ситуації техногенного характеру». Використовується на етапі вивчення нового матеріалу.
Надзвичайні ситуації техногенного характеру Чемерис Наталія Володимирівна Краматорська ЗОШ № 15
Номер слайду 2
Техногенні надзвичайні ситуації Аварії на промислових об'єктах Біологічно-небезпечні; Радіаційно-небезпечні; Хімічно-небезпечні; Пожежонебезпечні; Вибухонебезпечні; аварії на шахтах. В Україні діє понад 1,5 тис. пожежо- і вибухонебезпечних об'єктів, на яких сконцентровано близько 13 млн. тонн твердих і рідких небезпечних речовин.
Номер слайду 3
Захист населення і території Загальні поняття та характеристика хімічної небезпеки на території України Хімічні небезпечні речовини – це такі отруйні речовини або сполуки, які за певної кількості, що перебільшує гранично припустимі величини концентрації, проявляють шкідливу дію на людей, тварин, рослини і викликають у них ураження різного ступеня важкості. Об’єкти господарства, на яких використовуються НХР, є потенційними джерелами техногенної небезпеки – це так звані хімічно-небезпечні об’єкти (ХНО). Хімічно небезпечний об’єкт (ХНО) – промисловий об’єкт (підприємство або його структурні підрозділи), на якому знаходяться в обігу (виробляються, переробляються, завантажуються або розвантажуються, використовуються у виробництві, розміщуються або складуються постійно або тимчасово, знищуються тощо) одне або декілька СДОР, під час аварій або зруйнування яких можуть статись техногенні небезпеки з масовим ураженням людей, навколишнього середовища сильно діючими отруйними речовинами.
Номер слайду 4
Просте розповсюдження (розлив) Хімічна реакція Вибух Шляхи розповсюдження
Номер слайду 5
Небезпечні об'єкти Краматорська НС ІІІ-го підйому КП “Компанія “Вода донбасу “ – Хабаровська, 40 - хлор ЗАТ “Краматорський МПЗ” – Транспортна, 2 - аміак ТОВ “Урожай” – Маяковського, 1 - аміак ТОВ “Термопром-автоматика” – Маяковського, 2 - аміак