Презентація до уроку "Життєвий та творчий шлях ЛЕОНІДА ГЛІБОВА"

Про матеріал

Презентація до уроку " Життєвий та творчий шлях ЛЕОНІДА ГЛІБОВА "

Найбільша заслуга Л.Глібова перед українською літературою в тому, що він продовжував писати рідною мовою, знаходив шлях до читача, у часи, коли було заборонено українське слово, виступав з викриттям національного гніту, проти соціальної несправедливості.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Леонід Глібов

Номер слайду 2

Коротка біографія Леонід Іванович Глібов Дата народження: 5 березня 1827 Місце народження: село Веселий Поділ Хорольського повіту Полтавської губернії Дата смерті: 10 листопада 1893 (66 років) Місце смерті: Чернігів

Номер слайду 3

Дитячі роки Народився у селі Веселий Поділ Хорольського повіту. Його батько, Іван Назарович Глібов, був управителем кінськими табунами в маєтку поміщика Гаврила Родзянки. Дитинство провів у селі Горби Кременчуцького повіту, куди з Веселого Подолу перейшов на роботу його батько, забравши з собою сім`ю.

Номер слайду 4

Ніжинський ліцей Ніженський ліцей вищих наук князя Безбородька, де він вчиться впродовж 1849 - 1855 років. Під час навчання в 1853 році на сторінках неофіційного відділу "Черниговских губернских ведомостей" він друкує близько тридцяти українських байок, започаткувавши новий напрям у своїй творчості.

Номер слайду 5

Перші проби пера Уже в перших класах гімназії він починає писати вірші російською мовою: його перша відома нам поезія "Сон" датована 1841 р. Частина написаних у гімназії поезій була надрукована 1847 р. в Полтаві окремою книжкою "Стихотворения Леонида Глебова".

Номер слайду 6

Захисник прогресивних педагогічних методів та ідей Після закінчення ліцею (1855) Глібов працює вчителем історії та географії в Чорному Острові на Поділлі, а з 1858 р. — у Чернігівській чоловічій гімназії, гаряче захищає прогресивні педагогічні методи. Навколо сім'ї Глібова групується чернігівська інтелігенція. 1861 р. письменник стає видавцем і редактором новоствореної газети «Черниговский листок». На сторінках цього тижневика часто з'являлися соціально гострі, спрямовані проти місцевих урядовців, поміщиків, проти зловживань судових органів матеріали. За зв'язки з членом підпільної організації «Земля і воля» І. Андрущенком у 1863 р. Глібова було позбавлено права вчителювати, встановлено над ним поліцейський нагляд.

Номер слайду 7

Активна творча праця Два роки поет живе у Ніжині, а 1865 р. повертається у Чернігів і деякий час працює дрібним чиновником у канцелярії губернатора. З 1867 р. він стає управителем земської друкарні, продовжує активну творчу працю, готує збірки своїх байок, видає книги-„Метелики“, друкує фейлетони, театральні огляди, публіцистичні статті, поезії російською мовою, твори для дітей.

Номер слайду 8

Шляхами творчості Широке визнання в українській літературі Глібов здобув як байкар. Усього він написав понад сотню творів цього жанру. Перша збірка «Байки Леоніда Глібова», що містила 36 творів, вийшла у Києві 1863 р., але майже весь тираж її був знищений у зв'язку з валуєвським циркуляром. У 1872 р. вдалося видати другу, доповнену в порівнянні з першою, книгу байок, а 1882 р. — третю, що була передруком попередньої. Спроби надрукувати інші збірки Глібову не вдалися — перешкоджали цензурні заборони.

Номер слайду 9

Літературна спадщина Літературна спадщина Л. Глібова різноманітна й багата. Байкарський доробок Л. Глібова нараховує понад 100 байок. Першу групу складають .переклади криловських творів, другу — оригінальні байки на сюжети й мотиви, запозичені у Крилова та на власні сюжети. В байках 50—60-х років засуджуються кріпосне право, безправне становище людини в експлуататорському суспільстві («Вовк та ягня», «Вовк і Кіт», «Громада» та ін.). Байки 70—90-х років спрямовані проти капіталістичних відносин, прислужництва («Сила», «Солом'яний дід», «Цуцик» таін.).

Номер слайду 10

Перші друковані видання У виданні, подано такі байки: «Там хороше, де нас нема», «Ягня», «Хазяйка і Челядки». Рік: 1903 Сторінок: 16

Номер слайду 11

Видання початку XX ст. Байки Глібова видані у Херсоні, кооп. т-ва «Укр. книгарня». 1918 рік. Упорядник: С. Шульгин

Номер слайду 12

До збірки ввійшло краще з творчої спадщини видатного українського поета Л. І. Глібова (1827—1893) — його байки, що здобули широку популярній у народі. 1979

Номер слайду 13

Книжка для дітей Леонід Глібов. Байки. Книжка-панорамка

Номер слайду 14

Сучасні видання творів Манускрипт, натуральна шкіра тираж 50 екз.

Номер слайду 15

Пам’ятна монета Леонід Глібов на ювілейній монеті

Номер слайду 16

Вшанування пам”яті байкара Марка України присвячена байкареві

Номер слайду 17

Могила у Чернігові Помер 10 листопада 1893 р. в Чернігові, де його й поховано на території монастиря Святої Трійці (вул. Толстого, Болдина гора) .

Номер слайду 18

Найбільша заслуга поета Найбільша заслуга Л. Глібова перед українською літературою в тому, що він продовжував писати рідною мовою, знаходив шлях до читача, у часи, коли було заборонено українське слово, виступав з викриттям національного гніту, проти соціальної несправедливості.

ppt
Додано
14 грудня 2018
Переглядів
21665
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку