9 березня о 18:00Вебінар: Навчаємося не тільки за партою, або рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням на уроках суспільного і гуманітарного циклу

​Презентація до заходу “ІТ-спеціаліст”

Про матеріал

Презентація до заходу “ІТ-спеціаліст". Може використовуватись як на уроці інформатики так і на виховних заходах.

Презентація містить перелік професій, позитивні та негативні сторони, анкету.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Професія “ІТ-спеціаліст”

Номер слайду 2

ІТ-спеціалістами чи програмістами узагальнено називають категорію людей, які займаються розробкою алгоритмів та програм на основі математичних моделей.

Номер слайду 3

Професія “ІТ-спеціаліст” У переліку перспективних спеціальностей напрям "інформаційні технології" (Information Technologies, IT) займає особливе місце. Ця галузь вже змінила світ і продовжує відігравати провідну роль в його подальшій зміні.

Номер слайду 4

Програміст - одна з найзатребуваніших та високооплачуваних професій сучасності. Ситуація на ринку праці:

Номер слайду 5

Програмістів умовно можна розділити на три категорії: прикладні програмісти. Такі фахівці займаються розробкою конкретних програм, необхідних для роботи організації. Наприклад, сюди можна віднести програмістів 1С системні програмісти займаються програмуванням операційних систем, інтерфейсів, розподіленням баз даних, які працюють з мережами web-програмісти мають справу з мережами, але, як правило, з глобальними, такими, як Internet. Вони пишуть web-інтерфейси до баз даних, створюють динамічні web-сторінки тощо

Номер слайду 6

Де працює програміст: Науково-дослідні центри, IT-компанії, Організації, які в свій структурі увазі відділи програмістів (або штатну одиницю).

Номер слайду 7

Перелік професій Професія erp-програміст, Професія адміністратор бази даних, Професія програміст 1с, Професія системний адміністратор, Професія системний аналітик Професія фахівець з інформаційної безпеки Професія сценарист комп'ютерних ігор Професія тестувальник пз Професія web дизайнер Професія web-програміст Професія адміністратор сайту Професія редактор сайту Професія контент-менеджер Назва професії пішла від англійського слова "контент" - зміст. Такі фахівці управляють змістом і структурою web-сайту. Вони контролюють появу/видалення розділів web-сайту і стежать за інформаційним наповненням

Номер слайду 8

Плюси професії: постійне професійне самовдосконалення високий попит на ринку висока заробітна плата працювати можна не маючи диплома, важливий практичний досвід та вміння переважно творча професія

Номер слайду 9

Мінуси професії: Те, що зрозуміло програмісту, не завжди зрозуміло користувачеві доводиться багато пояснювати, Трапляється працювати в авральному режимі, Робота за комп'ютером погано позначається на здоров'ї, І тут знаходиться місце рутині, Професія накладає відбиток на характер.

Номер слайду 10

Особисті якості: Перш за все, програміст повинен володіти терпінням і витримкою. Мати хороше логічне мислення. Це абсолютно незамінні якості в його роботі. Потрібно вміти швидко адаптуватися і постійно вивчати щось нове. Інакше через кілька років ваша цінність як фахівця може помітно знизитися. Вміння об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку.

Номер слайду 11

Помилкові уявлення про IT-спеціалізацію Причина виникнення складнощів під час навчання на цю спеціальність часто полягає у неправильному уявленні про фах. Спочатку багато студентів вважають, що вони все уміють, оскільки сьогодні кожен має комп'ютер. Але інформатика – це не лише обслуговування приладів, а їх конструювання або написання програм. А це вже щось зовсім інше. Існує ще один стереотип, який, на думку експертів, навіть шкодить іміджу галузі: досі поширене уявлення, що компютерник – це нерд у рогових окулярах, який день і ніч проводить десь у підвалі перед монітором, харчуючись виключно піцою. Це не так, адже IT-фахівці сьогодні повинні бути вкрай комунікативними, вміти правильно поводитися з клієнтами, а не замикатися в собі.

Номер слайду 12

Психофізіологічні особливості людини Професійні наміри, бажання Потреби на ринку праці

Номер слайду 13

Анкетування Чи маєш ти здібності для професії “ІТ-спеціаліст”? Питання: 1 Чи вмієш ти складати конспект прочитаного? Питання: 2 Чи проявляєш ти наполегливість та допитливість у справах? Питання: 3 Чи здатен ти сконцентруватися на справі, не відволікаючись на сторонні речі? Питання: 4 В тебе не виникають труднощі з висловлюванням своїх думок? Питання: 5 Чи подобається тобі робити підрахунки, складати алгоритми, схеми? Питання: 6 Чи уважна ти людина? Питання: 7 Ти маєш гарне логічне мислення, цікавишся точними дисциплінами, здатний до самонавчання? Питання: 8 Ти завжди доводиш почату справу до кінця, яких би сил тобі це не коштувало? Питання: 9 Чи цікавишся ти різними творчими підходами під час розв’язання будь-яких справ, прагнеш до неординарності та раціональності? Питання: 10 Чи важливо для тебе який саме результат ти отримаєш, виконуючи якесь завдання?

Номер слайду 14

Результати анкетування 0-5 балів – вам краще обрати іншу професію 6-10 балів – прикладаючі певні зусилля, маючи велике бажання та наполегливо навчаючись, ви зможете отримати цю професію 11-20 балів – ви маєте усі шанси здобути цю професію, та все ж багато залежить саме від вас!

Номер слайду 15

Кар'єра Першою сходинкою кар'єри може стати посада програміста-стажера. Великі ІТ-компанії часто публікують такі вакансії. Необхідно мати гарну теоретичну підготовку, бажано знати мови високого рівня (С++, VB, VFP, С#, VB. Net.). Наступний рівень - керівник ІТ-відділу. До необхідних знань додається обов'язковий досвід роботи, володіння іноземною мовою, навички управління персоналом і ін. Хороший програміст може стати керівником солідного проекту з розробки програмного забезпечення. Багато програмістів вважають за краще не працювати у штаті компанії, а бути фрілансерами (тобто "вільними художниками") і виконувати разові замовлення, не виходячи з будинку. Фрілансер отримує винагороду, яка безпосередньо залежить від складності проекту. За типове завдання, виконання якого займає два-три дні, можна отримати $ 200-400. Верхня межа оплати може бути надзвичайно різною ($ 3000 і вища). Плюс цього способу роботи в тому, що можна одночасно виконувати декілька завдань різних працедавців заробляючи, таким чином, набагато більше.

Номер слайду 16

Успішний починаючий програміст в майбутньому може претендувати на посади: керівник групи програмістів, IT-директор, менеджер проекту, можна переміщатися в межах спеціальності, вдосконалюючись професійно

Номер слайду 17

Програміст - жіноча професія? У ґендерному співвідношенні на даний момент сфера ІТ вважається переважно чоловічою. Адже завантаженість зазвичай дуже висока, що доводиться вирішувати в надурочний час. Для родини в такому розкладі часу майже не лишається. Хоча ні жіночий склад розуму, ні «жіноча логіка» не є перешкодою для роботи в технічній галузі. Про це говорить хоча б той факт, що першим у світі програмістом була саме жінка. Всупереч сформованим стереотипам, жінкам варто звернути увагу на ІТ-сферу: багато дослідників вважають, що саме зростання числа жінок в комп'ютерних спеціальностях може допомогти у подоланні кризи сучасної програмної індустрії.

Номер слайду 18

Де можна отримати таку професію? Майже кожен вищий заклад технічного спрямування на сьогодні має кафедру Електронних засобів чи інформаційно-комп’ютерних технологій. З предметів тестування для вступу потрібна математика (додатково, можливо, фізика чи хімія)

Номер слайду 19

ОТЖЕ, Попит на ринку праці на програмістів високий, але і конкуренція відповідна. Знайти цікаву і високооплачувану роботу вам вдасться лише в тому випадку, якщо ви знаєте свою справу "на відмінно". Однією з найскладніших та найоплачуваніших вважається розробка системного програмного забезпечення, де важлива постійна робота над собою.

ppt
Додано
29 жовтня 2018
Переглядів
2564
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку