Домашнє насильство – д яння (д ї або безд яльн сть) ф зичного, сексуального, психолог чного або економ чного
насильства, що вчиняються в с м’ї чи в межах м сця проживання або м ж родичами, або м ж колишн м чи тепер шн м подружжям, або м ж ншими особами, як сп льно проживають (проживали) одн єю с м’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних в дносинах чи у шлюб м ж собою, незалежно в д того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила
домашнє насильство, у тому самому м сц , що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких д янь.
У виявленн факт в домашнього насильства має значення спостережлив сть та уважне ставлення до учн в,здатн сть вчасно пом тити симптоми неблагополуччя.
Ознаки та докази насильства щодо дитини можуть проявлятися не в дразу стають очевидними лише через деякий час (в ддален насл дки).
Ознаки ф зичного насильства:
дитина прагне приховати травми та обставини їх отримання (відмова зняти одяг для медичного обстеження або переодягатися в присутності інших дітей; носити одяг, що не відповідає сезону); сліди від укусів чи опіків; гематоми, вивихи, переломи;
скарги на головний біль чи біль у животі,запалення сечовивідних шляхів чи статевих органів;
розповіді про наявність небезпеки тварин, які утримуються вдома; синці на щоках, вухах, губах, шиї, кінчиках пальців, передпліччі.
внутрішній поверхні стегон не можуть бути отримані іншим шляхом, аніж застосуванням насильства ; рани і синці на різних фазах загоєння у різних частинах тіла.
Ознаки психолог чного насильства у д тей молодшого шк льного в ку:
лякливість шуму, здригання у відповідь на голос; замкненість, тривожність, страх або демонстрація повної відсутності страху; надмірна поступливість, прагнення догоджати; агресивні прояви до інших дітей або тварин;
надмірна зрілість та відповідальність (синдром "маленького дорослого");
погане самопочуття, психосоматичні хвороби;
страх перед появою батьків, небажання повертатися додому; спроби самогубства; схильність до бродяжництва;
неуважність, стомлюваність та неможливість концентрації
FOOTER уваги.
Ознаки економ чного насильства:
виснаження через голодування та недоїдання; неохайний зовнішній вигляд; одяг, який не відповідає сезону;
часті запізнення до школи, відсутність книжок, іграшок, розваг;
втомлений і хворобливий вигляд; дрібні крадіжки у класі (їжі, грошей); низький розвиток інтелекту;
уповільнені реакції, апатія, неврівноваженість, тривожність, недовіра тощо;
примушування з боку батьків до догляду за меншими братиками чи сестричками, пропусків уроків тощо; нехтування потребами дитини з боку батьків.
Ознаки сексуального насильства:
страх або агресивна реакція щодо конкретних людей або людей певної статі чи віку, страх темряви, тривожність перед настанням вечірньої пори тощо; непритаманна віку дитини сексуальна поведінка;
створення та реалізація дитиною сексуальних сценаріїв в іграх за допомогою іграшок та ляльок;
нашарування великої кількості одягу на тілі або використання одягу, який максимально приховує тіло; наявність синців, укусів, гематом у різних частинах тіла; відмова від їжі (анорексія) або переїдання (булімія); відчуття провини, сорому, заглиблення у себе, ізоляція; регресивна поведінка дитини (тобто повернення до більш ранніх форм поведінки, які вже були подолані у зв’язку з віком), особливо у малих дітей (наприклад, смоктання пальців, нетримання сечі).
Д ї закладу осв ти для проф лактики та у раз виявлення ознак домашнього насильства
Уповноважена особа закладу осв ти:
У раз виникнення п дозри щодо домашнього насильства, жорстокого поводження з дитиною або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однол тк в, з боку нших) уповноважена особа зустр чається з дитиною, намагається розговорити, встановити контакт,та надає емоц йну п дтримку. Дотримуватись принципу конф денц йност щодо постраждалої особи.
Якщо дитина п дтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноважен й особ необх дно з’ясувати терм ни под й, як в дбулися з дитиною, та можливост отримати їх опис. Ф ксується в журнал реєстрац ї факт в виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою стат (закладу осв ти).
Уповноважена особа закладу осв ти пов домляє прац вник в психолог чної служби закладу осв ти, а прац вник психолог чної служби за потреби складає план корекц йної роботи та зд йснює соц альнопедагог чний супров д з жертвою та ї кривдником, особливо, якщо останн м є нший учень (учн ) закладу, та у раз необх дност перенаправляє до нших спец ал ст в (психотерапевта, невролога тощо).
У раз виявлення факт в насильства заклад загальної середньої осв ти протягомдоби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти нформує уповноваженийп дрозд л органу Нац ональноїпол ц ї та службу усправах д тей, забезпечує надання медичної допомоги (у раз потреби).
RELLATORES CITY CHURCH | 2020 FUNDRAISING PROJECT
Педагог чн прац вники, медичний та господарсько-обслуговуючий персонал закладу осв ти у раз виявлення ознак чи фактор в, що можуть вказувати на домашнє насильство, складн життєв обставини, жорстоке поводження з дитиною або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини, передають уповноважен й особ закладу осв ти, а у раз її в дсутност – безпосередньо кер вников закладу осв ти (директоров ) чи заступнику директора нформац ю про дитину з метою планування подальших д й щодо заход в для надання медичної, психолог чної або ншої допомоги постраждалому.
Перел к орган зац й та установ, служб п дтримки постраждалих ос б, до яких сл д
звернутися у випадку домашнього насильства: пол ц я (за телефоном 102);
центру соц альних служб для с м'ї, д тей та молод ;
службу у справах д тей;
психолога, соц ального педагога, класного
кер вника; на телефони "гарячих л н й".