26 вересня о 18:00Вебінар: Особливості статевого виховання у школах України

Презентація " Дон Кіхот - нерозгаданий образ" 8 кл.

Про матеріал

Сервантесу вдалося створити роман на всі часи і для всіх народів. Таємницю привабливості для людства цього образу намагалися розгадати філософи, письменники. Роман по-своєму інтерпретували художники, композитори.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Міґель де Сервантес Сааведра (Miguel de Cervantes Saavedra) Всесвітньо відомий іспанський класик світової літератури, новеліст, драматург, поет і солдат

Номер слайду 4

Літературна картка Miguel de Cervantes Saavedra. Дата народження: 29 вересня 1547 р. Місце народження: м. Алькала-де-Енарес, Іспанія. Дата смерті: 23 квітня 1616 р. Місце смерті: м. Мадрид, Іспанія. Мова творів: іспанська. Рід діяльності: новеліст, романіст, поет, драматург, солдат. Направлення: відродження, ман’єризм. Жанр: роман, новела, трагедія, інтермедія

Номер слайду 5

Образи вічної книги Мігеля де Сервантеса Сааведри “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі” в мистецтві

Номер слайду 6

6 Дон Кіхот – вічний образ Сервантесу вдалося створити роман на всі часи і для всіх народів. Таємницю привабливості для людства цього образу намагалися розгадати філософи, письменники. Роман по-своєму інтерпретували художники, композитори. Пройшовши складний шлях через свідомість людей, “Дон Кіхот” здійснив реальний вплив на життя, одних захоплюючи благородством героя, інших застерігаючи від карикатурності його подвигів. Історія донкіхотства починається від того часу, коли хтось із читачів роману вперше назвав себе Дон Кіхотом.

Номер слайду 7

Вічний Дон Кіхот Як кожен великий літературний твір, «Дон Кіхот» знайшов своє втілення у різнних видах мистецтва.style.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 8

Роман Сервантеса ілюстрували багато художників. Початковою віхою в історії зображення «Дон Кіхота» вважають англійскье видання 1738 року з гравюрами Джона Вандербанка. “Дон Кіхот” в ілюстраціях

Номер слайду 9

Ілюстрації Тоні Жоанно. Тоні Жоанно, французький ілюстратор, гравер і живописець настільки був захоплений романом Сервантеса, що створив до нього 800 малюнків.

Номер слайду 10

10 Загадковий Доре. Гюстав Доре вивчив роман в усіх н’юансах і подробицях. Він навіть подорожував по дорогам Іспанії, замальовуючи до альбому всі свої спостереження. Відомо більше трьохсот його ілюстрацій до роману.

Номер слайду 11

11 Картини Поля Гюстава Доре

Номер слайду 12

12 Картини Поля Гюстава Доре

Номер слайду 13

13 Наполегливість Аранда. Кожну фразу роману проілюстрував іспанець Х. Аранда, він працював над «Дон Кіхотом» більше сорока років.

Номер слайду 14

14 Образи Дон Кіхота та його зброєносця надихали відомих художників. Великі іспанські майстри намагались втілити в мистецтві свого національного літературного героя. Франциско Гойя почав роботу над образом мандруючого лицаря як ілюстратор. Знаменитий малюнок Пабло Пікассо став хрестоматійним. Зображали Дон Кіхота Сальвадор Далі та Ігнасіо Сулоага. Один із найпопулярніших «портретів» Дон Кіхота — картина відомого французького живописця Оноре Дом’є 1851 р. Багато хто з майстрів XX століття намагались по-новому осмислити цей багатозначний образ.

Номер слайду 15

15 Пабло Руїс Пікассо

Номер слайду 16

Сальвадор Дали(1904 — 1989) — видатний іспанський художник-сюрреаліст.

Номер слайду 17

17

Номер слайду 18

Оноре Вікторен Домьєфранцузький художник-графік, живописець і скульптор, великий майстер політичної карикатури XIX ст.

Номер слайду 19

Оноре Вікторен Домьє

Номер слайду 20

Октавіо Окампо

Номер слайду 21

21 Картини Сави Бродського

Номер слайду 22

22 Картини Сави Бродського

Номер слайду 23

Антоніо де Ла Гандара (1861 - 1917) — французький художник.

Номер слайду 24

Всесвітня слава. Всесвітня слава роману «Дон Кіхот» загальновідома. А по славі і пам'ятники. На честь героїв Сервантеса вони споруджуються по всьому світу. Зрозуміло, на батьківщині письменника, в Іспанії, їх сотні, якщо не тисячі.

Номер слайду 25

Найвідоміший і найвеличніший пам'ятник Сервантесу і його героям стоїть у Мадриді, недалеко від королівського двору - на площі Іспанії. Найвідоміший пам’ятник

Номер слайду 26

Установка пам'ятника була приурочена до трьохсотліття з дня смерті Сервантеса (1547-1616). В пам’ять про письменника

Номер слайду 27

Два образи ДульсінеїПраворуч і ліворуч - жіночі фігури. Кажуть, що це два образи Дульсінеї: одна - "груба сільська дівчина", якою була в житті, інша - "тендітна витончена світська дама", якою її уявляв собі Дон Кіхот.

Номер слайду 28

Скульптурні групи на бічних виступах вежі - танцююча циганка і герої творів Сервантеса в національному одязі були встановлені в 60-х роках 20 століття.

Номер слайду 29

29

Номер слайду 30

Пам’ятник Дон Кіхоту і Санчо Пансі у Брюсселі

Номер слайду 31

у Варадеро у Кароліні

Номер слайду 32

А не так давно, в 2000 році, з'явився нарешті пам'ятник Санчо Панси - одному, тобто без Дон Кіхота, але, природно, з ослом. Бронзовий монумент (скульптор Фернандо Майораль) був виготовлений на замовлення мерії міста Сьюдад-Реаль в Ла-Манчі і встановлений біля музею Дон Кіхота.

Номер слайду 33

У музиці за мотивами “Дон Кіхота” написано понад 100 творів різних жанрів і композиторів: поеми, опери, балети, оперети, мюзикли. Е. Альфтер. Х. Родріго. Г. Перселл. Д. Ейрес. М. Равель. Д. РісторіН. ПуччініА. СальєріА. Рубінштейн. В. Кирейко. М. Матюшин. Я. Доубрава

Номер слайду 34

Філателія

pptx
Додано
20 травня 2018
Переглядів
602
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку