Допис у соцмережах. Коментар
У соціальних мережах, щоб виділитися, вам потрібно бути тим, ким ви є, і робити це якнайкраще.
Шукаємо відповіді на запитання:
1.Який мовленнєвий жанр називають дописом?
2.Яка комунікативна мета допису?
3. Як реагувати на допис?
4. Як правильно написати коментар?
Допис у соцмережах — вираження думок автора з формулюванням власного ставлення до описаної події чи ситуації.
Коментар — це пояснення , тлумачення будьякого тексту; роз’яснювальні або критичні зауваження з приводу чого-небудь.
553. Прочитайте текст. Яку проблему в ньому порушено? Як авторка висловлює власне ставлення до проблеми? Визначте тип допису. Яка інформація виявилася для вас корисною? Напишіть коментар до тексту.
Нас знеструмлюють не обставини, а наші реакції на них.
Здається, людство мало змінилося зі старозавітних часів… Нарікання або ремствування, скиглення, бідкання, скарги, як основні ознаки, залишилися перехідним прапором від пращурів Хибна звичка…
Навряд чи вона потрібна оновленій Україні
…Агов! Внутрішня Дитинко! Що, вимкнули світло на 4 години, і ти не знаєш, куди себе подіти? Ти дратуєшся, що раптом твої плани розсипалися, як картковий будинок? Ти тривожишся, що освітній процес під зривом, а ти не в змозі щось змінити? Ти злишся, бо тобі некомфортно на деякий час залишитися без інтернету?
Серйозно? Ти вважаєш це глибокою проблемою? А де твої тисячні способи шукати радість (за Полліанною) в кожному прояві життя? Залиш безкінечну жуйку думок «Хто винний?» і «Коли це все закінчиться?». Навчися певний дискомфорт перетворювати на корисний тренажер і новий досвід для себе!
…Подаруй собі романтичний вечір: читання улюбленої книжки при свічках… А малювати й ліпити при свічках та ще й під музику! Таки в цьому щось є!
Усе не вистачало часу для вивчення текстів українських пісень, бо ж соромно знати лише по строфі? — наразі є така можливість! При світлі ліхтарика влаштовуй караоке чи a capela-фестиваль .
Пиши вірші… Слухай аудіокнижки… Рефлексуй собі на здоров’я. Вимкнення світла подарує родині можливість тісного спілкування й цікавезного ігрового буму (отут і пригадаються батькам усі ігри дитинства).
Точно на часі стрепенутися, тьохнути, гупнути на власні слабкі й руйнівні емоції і… обійняти міцно-міцно життя!
Переможемо! (І. Кондратець).
Поради щодо написання коментарів:
1.Пишіть інформативно та змістовно.
2.Пишіть відверто. Вкажіть позитивні та негативні моменти.
3.Висловлюйте свою думку шанобливо.
4.Пишіть без помилок. Перевіряйте написане.
5.Не використовуйте особисту та професійну інформацію. Не вказуйте номер телефону, адресу.
6.Уникайте загальних коментарів, висловів. Пишіть про власний досвід, враження, ставлення.
Коментар:
Авторка порушує проблему реакції на різні події, показує своє ставлення до них. Цей допис корисний, адже дозволяє відволіктися від проблем, переосмислити свої погляди, ставлення до подій. Авторка передає різні емоції у дописі, активізує мислення читачів. Мені дуже сподобався прочитаний допис! Нехай завжди буде енергія добра, щастя та радості!