Презентація "Досліджуємо ризики і небезпеки"

Про матеріал
Презентація до розділу І "Здоров’я людини" теми 2 "Досліджуємо ризики і небезпеки" за підручником "Основи здоров’я" для учнів 6 класу ЗЗСО автори: І. Бех, Т. Воронцова, В.Пономаренко, С. Страшко.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема №2 «Досліджуємо ризики і небезпеки»Розділ І. Здоров’я людини. Основи здоров’я 6 клас

Номер слайду 2

Щоденні ризики і небезпеки Щоденне життя сучасної людини переважно безпечне і комфортне. Ми живемо в будинках, які захищають від негоди, маємо комунальні зручності, користуємось побутовими приладами. Вони допомагають прибирати, прати, готувати їжу і вивільняють час для навчання, творчості, спілкування з друзями. Однак і сьогодні ризики та небезпеки є частиною нашого життя.

Номер слайду 3

Стартове завдання Проаналізуй один день зі свого життя (наприклад, учорашній). Для цього:1. Розпиши, що ти робив удома, дорогою до школи, у школі, після уроків, надворі (наприклад, мив посуд, сушив феном волосся, дивився телевізор, переходив дорогу, підігрівав обід...).2. Постав позначку навпроти дій, які можуть бути небезпечними, і запиши кожну з них на окремій картці.

Номер слайду 4

Щоденні ризики і небезпеки У багатьох випадках про небезпеку нам сигналізують емоції: занепокоєння, тривога, страх, паніка. Однак, щоб уникати небезпек, запобігати їм, а також правильно діяти у разі їх виникнення, недостатньо покладатися лише на відчуття. Треба вчитися свідомо оцінювати наслідки розвитку ситуації або своєї поведінки.

Номер слайду 5

Поняття ризику Загрозу життю і здоров’ю людей називають ризиком. Оскільки наше здоров’я — це фізичне, психологічне і соціальне благополуччя, розрізняють три види ризику: фізичний, психологічний і соціальний.

Номер слайду 6

Поняття ризику

Номер слайду 7

Поняття ризику Більшість небезпечних ситуацій охоплюють декілька видів ризику. Наприклад, якщо у компанії тобі пропонують сигарети, то існують ризики:фізичний: погодишся — ризикуєш набути залежності й зашкодити своєму здоров’ю;психологічний: погодишся — можеш відчувати провину і страх викриття;соціальний: погодишся — про це можуть дізнатися твої батьки; відмовишся — ймовірно, втратиш приятелів.

Номер слайду 8

Виправдані і невиправдані ризики Іноді ризик є благородним, тобто виправданим. Наприклад, відмовитися від небезпечної пропозиції; виступити перед усією школою; захистити того, з кого насміхаються однокласники; першим підійти, щоб познайомитися. Такі ситуації потребують сміливості. Та саме у них ти набуваєш упевненості й розвиваєшся як особистість.

Номер слайду 9

Виправдані і невиправдані ризики

Номер слайду 10

Виправдані і невиправдані ризики Деякі люди схильні до нерозумних ризиків: курять, вживають алкоголь, наркотики, агресивно поводяться або вчиняють протиправні дії. Таку поведінку називають невиправдано ризикованою або ризикованою.

Номер слайду 11

Виправдані і невиправдані ризики Зазвичай одні види ризикованої поведінки тягнуть за собою інші. Тому кажуть, що тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, насилля та інші безвідповідальні вчинки ходять поруч. Більшість кримінальних злочинів, ДТП, утоплень, нещасних випадків у побуті і на виробництві пов’язані з уживанням алкоголю і наркотиків.

Номер слайду 12

Виправдані і невиправдані ризики

Номер слайду 13

Мозковий штурм 1. Наведіть приклади виправданого ризику (взяти участь у змаганнях, захистити слабшого, рятувати чиєсь життя, загасити невелику пожежу...).2. Наведіть приклади невиправданого ризику (залишати без нагляду малих дітей, запливати на глибину, гратися з вибухонебезпечними речовинами, ходити по тонкій кризі, перебігати дорогу перед автомобілями...).

Номер слайду 14

Оцінка рівня ризику Майже всі життєві ситуації пов’язані з ризиком. Як визначити, що ситуація є надто ризикованою?Уяви, що людина йде тротуаром, і на голову їй може впасти цеглина. Ніхто на сто відсотків не застрахований від цього, але ймовірність такої ситуації дуже мала. Хоча на будмайданчику ризик її виникнення набагато більший.

Номер слайду 15

Оцінка рівня ризику Говорячи про рівень ризику, мають на увазі й важкість наслідків. Наприклад, під час ожеледиці зростає ймовірність падіння і дорожньо-транспортних пригод. Однак ризик серйозної травми внаслідок падіння менший, ніж під час аварії, в якій може постраждати багато людей та автомобілів. Саме тому в ожеледицю водіям рекомендують залишати свій транспорт на стоянках і ходити пішки.

Номер слайду 16

Екстримальні і надзвичайні ситуаціїВисоким рівнем ризику характеризуються екстремальні та надзвичайні ситуації. Екстремальні — ситуації, в яких небезпека загрожує окремій людині або групі людей (ДТП, пожежа, заблукати у лісі). Надзвичайні — ситуації, що загрожують великій кількості людей (під час стихійного лиха, техногенної катастрофи або війни).

Номер слайду 17

Екстримальні і надзвичайні ситуаціїТакі ситуації можуть виникнути будь-де, в будь-який час. Неподалік населеного пункту може зазнати аварії потяг з цистернами, а це матиме наслідком витікання токсичних речовин. Людина може заблукати в лісі, відстати від групи в поході, стати жертвою нападу, потрапити в аварію у незнайомій місцевості. Вона може отінитись у зоні стихійного лиха (хуртовини, урагану, землетрусу), несподівано захворіти чи бути травмована далеко від житла.

Номер слайду 18

Екстримальні і надзвичайні ситуації Екстремальні і надзвичайні ситуації потребують негайних дій. Страх почуття, що першої ж миті охоплює людину в екстремальній ситуації. Головне перебороти страх, не дати йому паралізувати волю і перерости в паніку. Пригадаємо прийоми, які допомагають подолати страх:зробіть кілька глибоких вдихів і видихів так, наче п’єте повітря крізь соломинку. Уявіть, як воно проходить через ваші легені, зосередьтеся на звуках;полічіть до десяти, а якщо є час — до ста;пригадайте і вимовте уголос кілька номерів телефонів, вірш, заспівайте пісню.

Номер слайду 19

Бесіда1. Наведіть приклади екстремальних ситуацій, що можуть виникнути у вашому житті.2. Потренуйтеся діяти в таких ситуаціях за допомогою блок-схеми

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Про здоров’я із середини ХХ століття Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) проголосила, що здоров’я – це стан повного фізичного, психологічного і соціального благополуччя. Відтоді здоров’я людини пов’язують не лише з тим, як вона дбає про своє тіло, а й з усіма іншими вимірами її благополуччя: рівнем духовності і моральностівмінням учитись і приймати рішення спілкуватись і дбати про інших людейрозуміти й виявляти почуття долати невдачі та стреси.

Номер слайду 23

Підсумки. Ризики є частиною нашого життя. Іноді треба і навіть корисно ризикувати. Це допомагає людині розвиватись як особистості. Важливо уникати невиправданих ризиків: тютюнопаління, вживання алкоголю, порушення правил поведінки на дорогах тощо. Уважно аналізуючи життєві ситуації, ти навчишся оцінювати рівень ризику і за необхідності знижувати його.

Номер слайду 24

Домашнє завдання§2 опрацювати. Зробити невеликий конспект. Стр. 14 запитання № 2, 3 (письмово)

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 6
Оцінки та відгуки
  1. Унгурян Лариса
    Дякую. Гарна робота
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Унгурян Лариса
    Дякую. Гарна робота
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Переверзева Инна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Арнаут Наталя Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Пащенко Ольга Віталіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Безсонова Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 3 відгука
pptx
Додано
12 вересня 2022
Переглядів
19423
Оцінка розробки
5.0 (6 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку