Презентація "Досліджую будову слова. Корінь" адресована вчителям початкової школи. У даній презентації викладено теоретичні та практичні аспекти, які допоможуть учителю при поясненні нового матеріалу.
Мета: формування предметних і ключових компетентностей (спілкування рідною мовою, уміння вчитися впродовж життя, природнича, громадянська, інформаційна); розвиток мислення і мовлення, уваги, навички письма, творчої уяви;дослідження будови слова;виховання бажання досліджувати мову й мовлення.
Номер слайду 3
Вправа «Очікування»
Номер слайду 4
Емоційне налаштування. Видумуй, пробуй , твори!Розум, фантазію прояви!Активним і уважним будьІ про кмітливість не забудь!
Номер слайду 5
Хвилинка каліграфіїМ м Ма ма Мо мо Ме ме Ми ми Мі мі Му му. Морфеміка
Номер слайду 6
Корінь. Асоціативний кущ
Номер слайду 7
Хвилинка ерудита. Корінь – орган рослини. Корінь – у зуба. Математики шукають корінь рівняння. Початок, джерело чого-небудь має також свій корінь.
Номер слайду 8
Складіть слово із трьох букв - а с д. Як розширити це слово? ок сад сад овий очок садівник сад Без якої частини ці слова не утворилися б? Це головна частина в слові. Ця частина є у всіх словах – корінь. Розминка з цеглинками
Номер слайду 9
Не тільки корінь у рослин – У слові теж він є… Через слова, через віки Несе він значення своє. Морфеміка – розділ граматики, який вивчає будову слова, його поділ на частини (морфеми). Префікс, корінь, суфікс, закінчення, основа – це ті цеглинки, з яких складається слово.
Номер слайду 10
Досліджуємо корінь слова. Корінь визначай так!Прочитай слово. Доберіть кілька спільнокореневих слів. Порівняйте значення та написання цих слів. Спільна частина є коренем. Позначайте дужкою. Наприклад: зелень, зелений зеленіти, зеленка, зеленкуватий.
Вправа «Коло думок»Чи всі стовпчики слів можна назвати спільнокореневими? Чому? сад мир сонце садок мирно сонця насадка мирний сонцю саджанець примирення сонцем
Номер слайду 13
Робота з таблицею{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Спільнокореневі слова. Форма слова. Синонімиснігсніжоксніговийснігопадзасніженийснігснігуснігомснігамиснігівсніговийметелицяхурделицязавірюхавіхола
Номер слайду 14
Самостійна робота. З кожної групи речень випиши спільнокореневі слова. Познач корінь.І варіант Соснові ліси – надзвичайні у своїй красі. Мов стрункі колони, тягнуться сосни до неба. Трави в сосняках мало, проте ягодам і грибам тут привілля.ІІ варіант Чиста і прохолодна джерельна вода. Маленькі джерельца дають початок багатьом рікам. Озера теж утворюються там, де є багато джерел.