Ласкаво запрошую!Шановні друзі, колеги і батьки!Якщо дізнатися про мене бажаєте,Обов’язково портфоліо відвідайте моєРада буду поділитися усім, що маю!Що подобається мені, що люблю і вмію Можливо в роботі Вам щось допоможе,Ідея портфоліо Вас зацікавить!А може, щось примусить Вас посміхнутисяІ ви захочете ще раз повернутися!
ПIБ: Яковлєва Ольга Михайлівна. Дата народження: с. Дачне Мар’їнського району Донецької областіТрудовий стаж: 33 роки. Педагогічний стаж: 33 роки. Освіта: вища, Бердянський державний педагогічний інститутім. П. Д. Осипенко. Спеціальність по диплому: педагогіка і методика початкового навчання. Посада: вчитель початкових класів. Кваліфікаційна категорія: вчитель І категоріїЗагальні відомостіДе народився, там і згодився
Вже багато років працюю вчителем. За це я долі дякую!Мріяла я з дитинства стати вчителем. Збулася мрія: виховую, навчаю, пізнаю!Люблю дітей, а як інакше?Намагаюсь до кожного знайти підхід. На майстерність і творчість не скуплюся,Щоб урок не провалити!Люблю дітей, колег ціную,Відвідую курси нових знань. Нам Сухомлинський заповів:«Віддайте серце дітям!»І я відверто Вам скажу: «Знайшла цей шлях я серцем!»
Педагогічне кредо: «Май серце, май душу і будеш Людиною у всі часи! Умій відчувати поряд із собою людину, умій читати його душу, бачити в його очах духовний світ – радість, біду, горе» В. А. Сухомлинський Книги, які сформували мій внутрішній світ, мою педагогічну позицію: О. Н. Ільїна «Четверта висота», В. А. Сухомлинський «Серце віддаю дітям ». Мій погляд на світ. Я дам Вам відповідь можливо не відразу…Не буду я шукати крилаті фрази,І говорити про щоденні будніУ нас кожного своя мета, Найголовніше – це, звичайно, діти!Педагогічний девіз Кожен урок – неповторний,Кожен учень – здібний!Моя життєва філософія. У будь-яких справах, при максимумі складнощів. Підхід до проблеми все-таки один: Бажання – це безліч можливостей,А не бажання – безліч причин.
Педагогічне есе Школа - це дивна країна, де кожний день не схожий на попередній, де кожна мить – це пошук чогось нового, де не має часу сумувати, витрачати час даремно. Життя тече і змінюється , а разом з ним змінюються діти, змінююсь і я. Намагаюсь використовувати у своїй педагогічній діяльності нові освітні технології, головна мета яких – створення на уроці умов максимального розкриття здібностей кожного учня. Не стояти на місці, а постійно розвиватися, залишаючись «вічно молодим», адже тільки тоді будеш цікавим дітям. Для мене важливе ще і те, щоб учні йшли з уроку не тільки отримавши певний обсяг знань, але й ставали добрішими, справедливішими, кращими. Тому для дітей я намагаюсь створити атмосферу добра, тепла, гумору. «Любить можна те, чому вже віддав частинку своєї душі» - говорив В. А. Сухомлинський. Чи тільки частинку? Скільки частинок душі вже віддано? І скільки доведеться ще віддати.
Педагогічні принципи: Не бути надокучливою: у кожного свій світ інтересів і захоплень;- дітям більше самостійності і прав вибору;- не розвага, а зацікавленість і захоплення , як основа емоційного тону занять;- прихована диференціація вихованців за навчальними можливостями, інтересами, особливостями і нахилами;- уміти стати на позицію дитини, бачити в них особистість, індивідуальність;- ставиш вимоги до учнів, перевір, чи відповідаєш їм сам;- усе нове – це цікаве. Підвищення кваліфікації допомагає вчителю позбавитися застарілих поглядів, робить його більш чутливим до зовнішніх змін, що врешті-решт підвищує його конкурентоспроможність . Підвищення кваліфікації: у 2016 році підвищувала кваліфікацію для учителів початкових класів з проблеми «Формування компетентності – уміння вчителя » (Свідоцтво: СПК № 021 358 04 / 3979)
Проблема, над якою я працюю: «Реалізація компетентністного підходу на уроках фізичної культури та християнської етики»«… Навчитися пізнавати, навчитися робити, навчитися жити разом, навчитися жити – усі ці якості успішно можна реалізувати в школі, використовуючи компетентностний підхід у навчанні будь-якого предмета, у тому числі і фізичної культури, і християнської етики».
«Інтерактивні технології навчання – це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, яка має конкретну, передбачену мету – створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність. Дещо змінивши слова великого китайського педагога Конфуція, можна сформулювати кредо інтерактивного навчання: Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу й чую, я трохи пам’ятаю. Те, що я чую, бачу і обговорюю, я починаю розуміти. Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю, я набуваю знань і навичок. Коли я передаю знання іншим, я стаю майстром»
«Проектно-дослідницька діяльність носить характер співпраці, у якій беруть участь усі діти і педагог, а також залучаються батьки та інші члени родини. Батьки можуть бути не тільки джерелом інформації, а й стати безпосередніми учасниками процесу, збагачити свій досвід, відчути задоволення від успіхів дитини» Проектую
«Здоров’язберігаюча технологія – це оволодіння учнів знаннями і досвідом здорового і безпечного життя ; формування та розвиток навичок базових рухових дій загальнорозвивального спрямування; формування фізичної культури на всіх етапах уроку.»«Чтобы на уроках физкультуры травмы избежать, нужно дисциплину и порядок соблюдать!»
«Християнська етика втілює у собі те найблагородніше, що має бути властиве душі, серцю, думкам і вчинкам кожної порядної людини. Тому оволодіння учнями вдома та в стінах школи християнською мораллю й етикою аж ніяк не суперечить принципу світськості нашої країни. Христос заповідав нам: «Будьте усі єдині. Творіть добро усім. Любіть один одного, а проклинаючи нас – благословляйте…» В цих настановах - увесь сенс нашого земного життя.»
«Позакласна спортивно-масова робота – це комплексна система, що допомагає на високому рівні реалізувати ідею співпраці тіла і розуму, налагодити міжпредметні зв’язки, сформувати уявлення про здоровий споссоб життя. Дуже важливо, щоб кожнен учень міг проявитися, незалежно від рівня своєї підготовленності»Відкриття Тижня фізкультури (тематична лінійка, анонс плану проведення тижня)