Презентація "Економічна ситуація в УРСР"

Про матеріал
Матеріал висвітлює тему розділу "Україна в період загострення системної кризи радянської влади" з історії України для 11 класу. Використовується під час вивчення теми "Економічна ситуація в УРСР". Містить теоретичний матеріал, завдання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Україна в період загострення кризи радянської системи. Економічна ситуація в УРСР

Номер слайду 2

Терміни і поняття: ЕКОНОМІ́ЧНА КРИ́ЗА – порушення рівноваги між попитом і пропозицією на товари та послуги, що спричинює депресивний процес в економічній кон’юнктурі. СТАГНАЦІЯ – це стан нерухомості або дуже повільного зростання в економіці, бізнесі, політиці, суспільстві, мистецтві, особистому житті. ДЕФІЦИ́Т – недостатність засобів і ресурсів порівняно зі заздалегідь запланованим або необхідним рівнями. ГОСПРОЗРАХУНОК -- система економічних відносин, за якої підприємства одержують певну самостійність, відшкодовують витрати на виробництво продукції своїми доходами, розпоряджаються прибутком, матеріально стимулюють якісну працю робітників; поєднує централізоване керівництво з певною господарською самостійністю підприємств. ТІНЬОВА ЕКОНОМІКА— господарська діяльність, яка розвивається поза державним обліком та контролем, а тому не відображається в офіційній статистиці.

Номер слайду 3

Ознаки економічної кризи: Зниження приросту промислового виробництва. Неефективне використання виробничих фондів. Значна собівартість товарів, погіршення якості продукціїТехнічне відставання від розвинутих країн, низька продуктивність праціПадіння виробництва в сільському господарстві, дефіцит робочої сили. Відсталі агротехнічні методи ведення сільського господарства. Гострий дефіцит якісних товарів народного споживання, продовольства та послуг. Безгосподарність, розкрадання матеріальних цінностей і грошових коштів. Поява тіньової економіки. Недбале ставлення до праці, державної власності, пияцтво на виробництві.

Номер слайду 4

Динаміка приросту основних показників економічного розвитку УРСР у період восьмої—одинадцятої п'ятирічок (у %){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Показник. П`ятирічкавосьма (1966—1970 рр.)дев'ята (1971—1975 рр.)десята (1976—1980 рр.)одинадцята (1981—1985 рр.)Валовий суспільний продукт6,75,63,43,5 Національний дохід6,74,63,43,7 Капіталовкладення6,86,42,13,1 Продуктивність праці6,14,13,03,8 Промислова продукція8,47,23,93,5 Сільськогосподарська продукція3,23,01,60,5 Завдання: Проаналізуйте наведені дані. Який висновок ви можете зробити про процеси, що відбувалися в економіці України в цей період?

Номер слайду 5

Косигінська реформа. Економі́чна рефо́рма 1965 ро́ку в СРСР — система заходів у промисловості та сільському господарстві, яка передбачала запровадження елементів економічного регулювання. Їхня розробка та прийняття основних положень відбувалися з 1965 року за сприянням голови ради міністрів СРСР Олексія Косигіна. В СРСР відома як Косигінська реформа , на Заході як реформа Лібермана (за іменем автора концепції реформи). Олексі́й Микола́йович Коси́гін, голова Ради Міністрів СРСР у 1964—1980 роках. Овсій Григорович Ліберман ,український радянський економіст.

Номер слайду 6

Заходи керівництва по подоланню економічної кризи: Ліквідовано раднаргоспи, підприємства підпорядковано союзно-республіканським міністерствам. Підвищено науковий рівень планування, розширено сферу госпрозрахункових відносин. Створено спеціальні фонди для матеріального заохочення робітників і службовців, введено гарантовану зарплату колгоспникам. Підвищено закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію. Передбачалося зміцнення матеріально-технічної бази колгоспів і радгоспів. Прийнято продовольчу програму. Проголошувалась боротьба з тіньовою економікою і розкраданням матеріальних коштів за допомогою правоохоронних органів і громадськостіПосилювалась виховна робота в трудових колективах

Номер слайду 7

Економічна ситуація в УРСР в роки «застою» в карикатурах

pptx
Додано
22 жовтня
Переглядів
70
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку