Презентація "Створення УГВР за самостійність і незалежність України"

Про матеріал

15 липня1944року – створено Українську Головну Визвольну Раду (УГВР), орган політичного керівництва українським визвольним рухом.

Збройна боротьба, що її вели ОУН і УПА з такими потужними ворогами, як нацистський і сталінський тоталітарні режими, вимагала не лише максимальної консолідації всіх сил, але й створення особливого представницького органу, що репрезентував би Українську державу перед зовнішнім світом.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала Вовк Марія. СТВОРЕННЯ УГВР ЗА САМОСТІЙНІСТЬ ТА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ

Номер слайду 2

Україна пройшла довгий і тернистий шлях до своєї незалежності. Без глибокого осмислення минулого, яким би складним і суперечливим воно не було, неможливо створити нову державу, серцевиною якої має стати право, як основа незалежності

Номер слайду 3

Наша держава має тисячолітню традицію державності – Русь, Галицько-Волинське князівство, Велике князівство Литовське, Козацька держава, державні утворення ХХ століття. Українські території не раз потрапляли під владу держав-завойовниць, люди ставали їх підданими. Український народ ніколи не переставав і не перестає тепер боротися за своє національне й політичне визволення в періоди державного визволення. Керуючись цим прагненням утворено у 1819 році Українську Народну Республіку, яка виявляла прагнення українського народу до самостійного державного існування

Номер слайду 4

 Однією з концепцій незалежності є український національно-визвольний рух, створення Самостійної Української Держави та боротьба за її закріплення в 1917-1921 рр. Це панування позначилось небувалим гнітом, масовим пограбуванням українського народу, поверненням його селянства і робітництва у справжнє кріпацтво, з нещадною експлуатацією і винищенням мільйонних мас голодом і терором.

Номер слайду 5

У липні 1944 р. на Рідних Землях була покликана до життя Українська Головна Визвольна Рада - всенародній верховний політичний орган українського народу в його боротьбі за державну суверенність і соборність України. УГВР - орган політичного керівництва, утворений в Україні наприкінці Другої світової війни з ініціативи УПА і ОУН. УГВР була визначена «верховним органом українського народу», керував визвольною боротьбою і визначав напрямки української державної політики . УГВР прагне до відбудови Української Самостійної Соборної Держави на всіх землях українського народу засобами самостійницької боротьби проти всіх ворогів державної самостійності українського народу

Номер слайду 6

Серед лісів, на затишній відлюдній галявині в свіжо відновленому лісницькому хутірці с. Сприня Самбірського району Львівської області створено Українську головну визвольну раду (УГВР).

Номер слайду 7

11-15 липня 1944 р. відбувся Перший великий збір українських політичних організацій, які сформували тимчасовий парламент України – Українську Головну Визвольну Раду (УГВР), яка поставила собі за мету "об’єднати й координувати дії всіх самостійно - визвольницьких сил українського народу на всіх землях України

Номер слайду 8

 Ініціатором створення УГВР виступило командування УПА на чолі з Романом Шухевичем та керівництво ОУН. Учасники установчих зборів схвалили демократичні засади державно-політичного устрою та соціально-економічну програму побудови України, які були відображені у таких документах як «Платформа УГВР», «Універсал» та «Тимчасовий устрій УГВР». Вибори керівних органів УГВР відбулися 15 липня. У зборах взяло участь 20 осіб.

Номер слайду 9

На зборах, якими керував Ростислав Волошин президію УГВР: президент - Кирило Осьмак, віце-президент Василь Мудрий, о. Іван Гриньох та І. Вовчук, генеральний секретаріат (гол. Роман Шухевич -Тарас Чупринка), генеральний суд і генерального контрольного.

Номер слайду 10

  УГВР мав праваа ) ухвалювати основні закони; б) розглядати та вирішувати основні політичні питання в) приймати звіти про діяльність всіх органів УГВР г) визначити напрямки діяльності всіх органів УГВР д) обирати Президента, Президію, Голову Генерального секретаріату, Генерального суддю е) приймати присягу Президента та виключати членів УГВР

Номер слайду 11

Принципами УГВР стали:відбудова Української соборної політична незалежність від іноземних впливів; об’єднання всіх українських політичних кіл демократична платформа та соціально-економічна програма, що передбачала створення соціальної справедливості із законодавчо гарантованим захистом прав селян і робітників; визвольна боротьба у союзі з поневоленими народами Європи та Азії порозуміння і мирне співжиття з усіма сусідами

Номер слайду 12

Цілі й завдання УГВР Об'єднати і координувати дії всіх самостійницько-визвольних сил українського народу на всіх землях України та поза ними для національно-визвольної боротьби проти всіх ворогів українського народу. Визначити ідейно-програмові напрямки визвольної боротьби українського народу. Керувати всією національно-визвольною боротьбою українського народу Репрезентувати сучасну політичну боротьбу українського народу в краю і закордоном. Покликати до життя перший український державний уряд та скликати перше українське всенародне представництво.

Номер слайду 13

 УГВР України керувала національно-визвольним рухом українців до середини 1950-х. Вона друкувала звернення до громадян, еміграції та закордонних урядів, вручала нагороди та відзнаки. Більшість членів УГВР в Україні загинула або була заарештована. Робота Ради суттєво ускладнилася внаслідок вбивства Романа Шухевича (1950), а після арешту Василя Кука в 1954-му та смерті Кирила Осьмака в 1960-му УГВР фактично припинила свою діяльність.

Номер слайду 14

 У часи радянського тоталітарного режиму історія створення УГВР замовчувалися. І лише після проголошення державної незалежності України на самбірській землі знайшлися ентузіасти, які відродили славні сторінки історичної пам’яті українського народу. 17 липня 1992 р. на території теперішнього спортивно-туристичного табору «Прикарпаття» с. Сприня встановлено пам’ятний знак УГВР. В нижній частині пам’ятника встановлена рельєфна п’ятифігурна композиція, на якій зображені бронзові постаті Кирила Осьмака, Романа Шухевича, о. Івана Гриньоха, Дарії Ребет і Ростислава.

Номер слайду 15

20 травня 2012 р. у с. Сприня відбулося урочисте відкриття краєзнавчого музею-криївки та проводиться щорічний вишкіл молоді «Ігри Нескорених» 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті». Цим законом визнано організації, які боролись за незалежність України у ХХ столітті, серед яких – УГВР.

Номер слайду 16

 Щорічно у другу неділю липня у селі Сприня Самбірського району на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» відбуваються урочистості, присвячені Українській головній визвольній раді.

Номер слайду 17

Дякую за увагу!

pptx
Додано
23 жовтня
Переглядів
26
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку