Заняття гуртка «Юні охоронці природи» при дистанційному навчанні. Вивчаємо минуле свого краю, оцінюємо антропогенний вплив на гідрологічний пам'ятник. .
Екскурсія до джерела Г. С. Сковороди від минулого до сьогодення. Заняття гуртка «Юні охоронці природи» при дистанційному навчанні.
Номер слайду 2
Статус надано для збереження природного джерела з чистою водою та навколишньої місцевості у 1984 році.
Номер слайду 3
Джерело "Сковородинівська Криниця" (або Холодна криниця Сковороди) - джерело, назване на честь відомого українського філософа Григорія Сковороди. Знаходиться на заході від смт. Бабаї, якщо йти через Бабаївський ліс.
Номер слайду 4
За легендами, саме Григорій Сковорода знайшов це джерело. Вода забила з під землі після того, як він випадково встромив свій посох глибоко у землю. Вода має дуже незвичайний присмак і є дуже холодною. Саме це і дало обидві назви джерелу.
Номер слайду 5
У часи СРСР тут була розміщена меморіальна дошка, яка зазначала, що джерело є пам'яткою історії та культури.
Номер слайду 6
Джерело з водою високої питної якості. Розташований серед дібров. Недалеко від Бабаїв біля Холодної криниці, де любив відпочивати Григорій Савич Сковорода, в 1995 році було встановлено бюст філософа (скульптор С. Ястреба).
Номер слайду 7
у 1783 р. в Бабаях Григорій Сковорода закінчує роботу над діалогом «Брань архистратига Михаила со сатаною».
Номер слайду 8
Ворота, які відкривають шлях до джерела
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Сходинки, які ведуть до джерела
Номер слайду 11
Сучасний вигляд. Малюнки і надписи ближче, як маленька книжечка, про життя філософа, тільки не друкована, а написана на стінах, які обрамляють майдамчик. І декілька його висловів.